AK Parti’den Seydiler OSB’de inceleme 44 SANAYİ PARSELİNDEN 11’İ FAALİYETTE

AK Parti Kastamonu Milletvekili Metin Çelik, AK Parti İl Başkanı Doğan Ünlü ve AK Parti Merkez İlçe Başkanı Akif Güzel, altyapı çalışmaları tamamlanan Seydiler Organize Sanayi Bölgesinde incelemelerde bulundu ve Organize Sanayi Bölgesi yönetim kurulu üyelerinden çalışmalarla ilgili bilgi aldı.

 AK Parti’den Seydiler OSB’de inceleme   44 SANAYİ PARSELİNDEN 11’İ FAALİYETTE

 

AK Parti Kastamonu Milletvekili Metin Çelik, AK Parti İl Başkanı Doğan Ünlü ve AK Parti Merkez İlçe Başkanı Akif Güzel, altyapı çalışmaları tamamlanan Seydiler Organize Sanayi Bölgesinde incelemelerde bulundu ve Organize Sanayi Bölgesi yönetim kurulu üyelerinden çalışmalarla ilgili bilgi aldı.

“25 MİLYON TL YATIRIM YAPILDI”

AK Parti Merkez İlçe Başkanı Akif Güzel, konuya ilişkin yaptığı açıklamada, “Seydiler Organize Sanayi Bölgemize; Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Sanayi Bölgeleri Genel Müdürlüğünce gerek alt yapı olsun, gerek kamulaştırma işlemleri olsun toplamda 25 Milyon TL’lik yatırım yapılmıştır. Bu yatırımın aslan payı, 2019 yılında 17.000.000,00 ödenek tahsis edilerek gerçekleşmiş ve bölgemiz alt yapı yatırımları 2019 yılı sonunda tamamlanmıştır. Organize Sanayi Bölgesi toplam 105.61 hektar araziden oluşmaktadır. Bu arazinin 554,5 dönümünde 44 adet sanayi parseli mevcuttur. Şuan halihazırda 11 adet fabrika faaliyette olup 310 kişiye istihdam sağlanmaktadır. Gıda sektöründe 3, Maden sektöründe 3, Metal sektöründe 1, Ahşap sektöründe 3, Tekstil sektöründe 1 firma faaliyetlerini sürdürmektedir” dedi.

“44 SANAYİ PARSELİNDEN 11’İ FAALİYETTE”

44 adet sanayi parselinden, toplamda 11 adedi faaliyette olan fabrikaların yanında, 2019 yılında alt yapının tamamlanması ile birlikte yatırımcılara 10 tane parsel daha tahsis edildiğini de belirten Güzel, şu açıklamayı yaptı: “Tahsis edilen parsellerden; 1 tanesi (Unlu Mamulleri) üretimde, 1 tanesi (Mantı Üretimi) inşaat aşamasında, 3 tanesi (Enerji Üretimi (2Parsel) ve (Dondurma Çubuğu Yapımı 1 (Parsel) proje aşamasındadır. Çekme Helva Şekerleme Üretimi için bir firma, Medikal Malzemeler Üretimi için bir firma, Tıbbi Eldiven ve Hasta Bezi Üretim Tesisi için bir firma, Elektrik Enerjisi Üretim Tesisi için bir firma, Ahşap Ürünleri Tesisi için bir firma tarafından yapılan tahsis başvurularına istinaden 5 parselin tahsis kararları alınmış, tahsis sözleşmesi imzalama işlemleri devam etmektedir. Ayrıca; Palet Üretim Tesisi için bir firma,Tekstil Fabrikası için bir firma ile bölgemize yatırım yapmaları noktasında görüşmeler devam etmektedir.

“HZ. EBUBEKİR SIDDIK CAMİİNDE SONA GELİNDİ”

Hayırsever bir vatandaşın bağışıyla 2019 yılı Ağustos ayında temeli atılarak yapımına başlanan ve hayırsever vatandaşların katkılarıyla devam eden Seydiler OSB Hz. Ebubekir Sıddık Camiinde sona gelinmiş olup, 2020 yılı Aralık ayında ibadete açılması planlanmaktadır. Camii 800 cemaat kapasiteli olup, alt katına, Organize Sanayi Bölgesi çalışanlarının çocukları için kreş planlaması yapılmış, bölümlendirme ve yapım çalışmaları devam etmektedir. Bu sayede Organize Sanayi Bölgemizin sosyal imkânlarının artırılması amaçlanmıştır.

Tüm bu çalışmaların ve yatırımların Kastamonumuza kazandırılmasında emeği geçen başta Genel Başkanımız Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'a, Sanayi ve Teknoloji Bakanımıza, Sanayi Bölgeleri Genel Müdürlerimize, Genel Müdürümüz Ramazan Yıldırım beye, önceki Genel Müdürümüz Sayın Yaşar Öztürk beye, Seydiler Organize Sanayi Başkanımız Sayın İl Özel İdare Genel Sekreter Yardımcımız Sayın Halil İbrahim Sanık beye, Seydiler Organize Sanayi Bölge Müdürü Sayın Emre Kadiroğlu beye teşekkürlerimizi sunuyorum. AK Parti olarak Kastamonumuzu kalkındırmak ve istihdam oluşturmak adına çalışmaya ve yatırımlara son sürat devam ediyoruz.” (Haber Merkezi)

Güncelleme Tarihi: 12 Ekim 2020, 10:45
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER