banner38

banner39

banner46

banner47

10 Nisan 2020 Cuma

AK Parti Temmuz ayı İl Danışma Toplantısı’nda konuşan Milletvekili Gülşen: “Ülkeyi yönetme sorumluluğundan kaçıyorlar”

AK Parti Temmuz ayı İl Danışma Toplantısı dün Kastamonu Belediyesi Grand Moni Konferans Salonunda yapıldı. Toplantıda konuşan Milletvekili Mustafa Gökhan Gülşen hükümetin kurulması için devam eden koalisyon görüşmelerinde MHP’nin iktidar ortağı olmayacağını açıklamasının ‘ülkeyi yönetme sorumluluğundan kaçmak’ olduğunu söyledi.

27 Temmuz 2015 Pazartesi 12:04
AK Parti Temmuz ayı İl Danışma  Toplantısı’nda konuşan Milletvekili Gülşen:  “Ülkeyi yönetme  sorumluluğundan kaçıyorlar”
 

AK Parti Temmuz ayı İl Danışma Toplantısı dün Kastamonu Belediyesi Grand Moni Konferans Salonunda yapıldı. Toplantıda konuşan Milletvekili Mustafa Gökhan Gülşen hükümetin kurulması için devam eden koalisyon görüşmelerinde MHP’nin iktidar ortağı olmayacağını açıklamasının ‘ülkeyi yönetme sorumluluğundan kaçmak’ olduğunu söyledi. 
Gülşen, “7 Haziran’da yapılan seçimler sonucunda çıkan tablo milletin takdiridir. Milletin takdirine de saygılıyız. Parti olarak seçimin sonuçlarını değerlendiriyoruz. Seçimde çıkan tablo sonrasında kusuru ilk önce kendimizde aramalıyız. 7 Haziran’da yapılan seçimler ne yazık ki, milletimizin 13 yıldır alışık olduğu tek başına güçlü bir iktidarın oluşmasını sağlamadı. Seçimde böyle bir tablo çıkmasının ardından kusuru kendimizde aradık. 7 Haziran seçimlerinin hemen akabinde genel merkezimizde bir toplantı gerçekleştirdik. Bu toplantılardan çıkan sonuca göre partimiz bazı arkadaşlarımızı koalisyon görüşmelerini yürütmek adına görevlendirdi ve şu an bu arkadaşlarımız tamamen samimi bir şekilde tüm partilerle ilk etap koalisyon görüşmelerini gerçekleştirdi” dedi.
“SLOGAN MİLLİYETÇİLİĞİ YAPILIYOR”
AK Parti olarak ülkenin içindi bulunduğu bu durumda insanların yeniden bir seçim gerginliği yaşamaması için koalisyon hükümeti kurulması için çaba sarf ettiklerini ifade eden Milletvekili Gülşen, “Terörle arasına mesafe koymayan partiyle herhangi bir hükümet ortaklığına gitmeyeceğiz. Bir diğer muhalefet partisi MHP ise ilk tur görüşmelerinin ardından hükümet kurma yolunda görüşmelere kapısını kapattı. Milletimiz gelişmeleri yakından izliyor ve görüyor. MHP, ‘erken seçim çalışmalarına başladık’ şeklinde açıklamalar yapıyor. Bunun anlamı; Biz, iktidar olmak, ülkeyi yönetmek istemiyoruz, bir seçim daha olsun ve AK Parti yeniden iktidar olsun. Bu sayede biz yine muhalefette kalırız ve ülkeyi bu zorlu süreçte yönetmek zahmetinden kurtuluruz düşüncesi içerisindeler. Yoksa ki, ülkeyi namerde muhtaç etmeyeceğiz şeklinde sloganlar atan bir parti bu düşüncesinde samimi olsaydı, iktidarda olmak fikrine kapılarını kapatmazdı. Milletimiz slogan milliyetçilerinin tavrını çok iyi görüyor” dedi.
“CHP, İPE UN SERİYOR”
CHP’yle yapılan görüşmelerle ilgilide değerlendirmelerde bulunan Gülşen, “CHP ile yapılan görüşmelerde ise bu partinin ipe un serdiğini görüyoruz. Hükümet kurmak için bizden kabinedeki bakan sayısının yarısının CHP’den olmasını teklif ediyorlar. Bu isteğin pazarlık yapılacak bir yanı olmadığını görüyorum. İki partinin de aldığı oy sayısı, milletvekili sayısı ortada. CHP’nin bu tavrı tamamen işi yokuşa sürmek ve MHP’nin de yaptığı gibi ülkeyi yönetme sorumluluğundan kaçmaktır. Tüm bunlara rağmen biz bir koalisyon hükümeti kurulması için çalışmalarımıza devam edeceğiz. Bu demek değildir ki, AK Parti kadroları yeni bir seçime hazır değil. Hayır, aksine seçime en hazır olan parti biziz ve yapılan kamuoyu yoklamalarında son seçimde aldığımız yüzde 41’lik oy oranının çok daha fazla üzerinde oy alacağımızı bizlere gösteriyor. Biz bu süreçte tamamen Türkiye güçlü olsun, yaşanan bu ortamda daha fazla kargaşa yaşanmasın diye çaba gösteriyoruz” diye konuştu
“ERKEN SEÇİMDEN KORKMUYORUZ”
Muhalefet partilerinin tavrının devam etmesi halinde erken seçimden korkmadıklarını belirten Gülşen şöyle devam etti: “Seçimlerin ardından Türkiye’de bir iktidar boşluğu olduğu düşüncesiyle IŞİD, PKK, Paralel Yapı ve DHKP-C gibi terör örgütü ve terör örgütü destekçisi oluşumlar harekete geçerek Türkiye’nin birliğine zarar vermek istiyorlar. Ancak herkes bilmelidir ki, Türkiye’de bir iktidar boşluğu yok. Devletimiz güçlü ve her zaman kendi birliğine ve bütünlüğüne zarar verecek terörist eylemler gerçekleştirebilecek oluşumlara en ciddi yanıtı verebilecek güçtedir. Ülkemiz yıllardır faklı senaryolarla karıştırılmak isteniyor. Topla ve tüfekle bu milletin yenilemeyeceğini bildikleri için sağ-sol veya Türk-Kürt diyerek bu ülkenin gençlerini birbirine düşürmek istiyorlar.” 
ÇELİK: “BU MİLLET BİZE GÜVENİYOR”
AK Parti Kastamonu Milletvekili Metin Çelik ise toplantıda yaptığı konuşmada seçimlerden çıkan sonucun bir koalisyon hükümeti kurulması olduğunu ifade ederek şunları söyledi: “Seçimlerin ardından Başbakan Ahmet Davutoğlu basın karşısında halkla neyi paylaşırsa bizlerle de onları paylaşıyor. Bizim hedefimiz Türkiye’yi öncü yapacak bir hükümet kurmaktır. 2023 hedeflerimizi kesintiye uğratmayacak bir hükümet temel arzumuzdur. Paralel yapıda seçimlerde neler yaptıklarını gördük. Bu ihanet şebekesi için hazır olmamız gerekiyor. Bu örgüte yapılacak yardım PKK’ya yapılacak yardımdır. Kastamonu’da da paralel yapıya dikkat etmeliyiz. Son günlerde görülen yapılanmalar ile neler olup bittiği görülmektedir. Bu millet bize halen güveniyor. Yeni bir seçim olsa AK Parti’nin oyu daha da yükselecektir.
” TAHSİN BABAŞ: “PROJELERİMİZ HIZ KESMEDEN DEVAM EDİYOR
İl Danışma Toplantısında konuşma yapan Belediye Başkanı Tahsin Babaş ise, Belediye ve AK Parti teşkilatı olarak yaklaşık 1,5 yıldır özveri ile sahada çalışmaya devam ettiklerini ve AK Parti teşkilatının yapılan çalışmalarda her türlü fedakârlığı gösterdiğini söyledi. Babaş, “Tamamlanan projelerimiz içerisinde benim özellikle önem verdiğim Bisiklet Yolu projemiz ve Çocuk Trafik Eğitim Parkı var. Yine önemli projelerimizden olan Harikalar Diyarı geçtiğimiz aylarda tamamlandı. Belediye olarak sosyal projelerimize hız kesmeden devam ediyoruz” şeklinde konuştu. Babaş, yaptığı konuşmada yapacağı projeler hakkında da bilgiler verdi.
“SANAYİ TAŞLIK MEVKİİNE TAŞINIYOR”
Sanayi alanlarının taşınması ile ilgili yaklaşık 1,5 yıldır çalıştıklarını belirten Başkan Babaş, “Taşlık mevkiinde belirlediğimiz bir yere sanayinin taşınması ile ilgili çalışmalarımız var. Kastamonu’nun coğrafi özellikleri nedeniyle maalesef sanayimizi taşıyabileceğimiz yerler kısıtlı. Yine devam eden projelerimiz arasında dar gelirli ailelerin kira öder gibi ev sahibi olabilmeleri için çalışmamız var” dedi. 
HALİL ULUAY: “2 MİLLETVEKİLİ, 20 MİLLETVEKİLİ KATKISINI SAĞLAYACAK”
Seçim sonrası ilk İl Danışma Meclisi Toplantısını gerçekleştirdiklerini kaydeden AK Parti İl Başkanı Hali Uluay ise yaptığı konuşmada 7 Haziran seçimlerinde Ankara’da Kastamonu’yu 3 milletvekili ile temsil etmek istediklerini fakat nasibin iki tane milletvekili olduğunu ifade etti. Uluay, “Her iki milletvekilimizde teşkilatımızın içerisinden çıkmış tecrübeli ve birikimli ve yapmış oldukları hizmetler neticesinde Kastamonu’muza 20-22 milletvekilinin katkısını sunacağından eminim” dedi.

“İLİN KALKINMASI SADECE SİYASETÇİ İLE OLMAZ”

Türkiye’de yaşanan olayları ve süreci değerlendiren Uluay, bir ilin kalkınmasının ise sadece siyasetçi ile olamayacağını ifade etti. Uluay, “Bu işler sadece bürokratla da olacak iş değil. Bürokratlar daire amirleri kendi kurumlarıyla ilgili proje geliştirecek. Bütçe taleplerine sunacaklar. Bize düşen bu talepler Ankara’ya gittikten sonra bu projelerin bütçeye girmesini sağlamak olacak. Bizim bu gerekli çalışmaları yapmamız lazım. İnşallah Kastamonu bürokrasisi Kastamonu’ya yararlı projeleri geliştirir. Bizde bunun peşini kovalarız. İnşallah hükümet en kısa zamanda kurulur.” 
Düzenlenen toplantıya Milletvekili Mustafa Gökhan Gülşen, Milletvekili Av. Metin Çelik, Belediye Başkanı Tahsin Babaş, AK Parti İl Başkanı Halil Uluay, İl Genel Meclisi Başkanı Mehmet Kayıkçı, AK Parti Merkez İlçe Başkanı Ahmet Namlı, İl Kadın Kolları Başkanı Yüksel Özbay, İlçe Belediye Başkanları, AK Parti İlçe Başkanları, İl ve İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri ile partililer katıldı. 
Müjdat Hülür

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK OKUNANLAR
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV