banner38

banner39

banner46

banner47

banner29
17 Şubat 2019 Pazar

AK Parti Milletvekili Metin Çelik Hedefimiz kaynakları en adil şekilde SAHAYA YANSITMAK

Türkiye Muhtarlar Konfederasyonu Kastamonu Muhtarlar Derneği’ni ziyaret eden AK Parti Milletvekili Metin Çelik, Kastamonu’nun gündemine dair açıklamalarda bulundu. KÖYDES ödenekleri içinde 51 il arasında 1’inci ilin Kastamonu olduğunu hatırlatan Çelik, kamu ve genelde yatırımlarda artış olduğunu belirtti. Tıp Fakültesi hakkında da bilgi veren Çelik, Tıp Fakültesi’nin ihale sürecinden önce tamamlanmasını istediklerini ifade etti.

03 Ağustos 2018 Cuma 09:07
AK Parti Milletvekili Metin Çelik  Hedefimiz kaynakları en adil şekilde SAHAYA YANSITMAK
 

Türkiye Muhtarlar Konfederasyonu Kastamonu Muhtarlar Derneği’ni ziyaret eden AK Parti Milletvekili Metin Çelik, Kastamonu’nun gündemine dair açıklamalarda bulundu.  KÖYDES ödenekleri içinde 51 il arasında 1’inci ilin Kastamonu olduğunu hatırlatan Çelik, kamu ve genelde yatırımlarda artış olduğunu belirtti. Tıp Fakültesi hakkında da bilgi veren Çelik, Tıp Fakültesi’nin ihale sürecinden önce tamamlanmasını istediklerini ifade etti.

Seçim sonuçların ülkemize hayırlar getirmesini temenni ederek konuşmasına başlayan AK Parti Milletvekili Metin Çelik, “Bundan sonra da köylerimize yapılan çalışmaların sağlıkla ilerlemesi için çaba göstermeye devam edeceğiz. Başladığımız çalışmalar ve devam eden çalışmalar var. Son 2-3 yıldır Türkiye genelinde köylerin altyapısıyla ile ilgili ayrılan ödenek artışı var. Bununla birlikte sıcak asfalt, beton yol çalışmaları gibi atılan yeni adımlar var. Burada bizim hedefimiz elimizdeki kaynakları en adil şekilde, en faydalı şekilde nasıl sahaya yansıtabileceğimizin mücadelesini veriyoruz. KÖYDES ödeneklerinde 51 il arasında 1’inciyiz. Toplam 1,5 milyar TL ödeneğin, 73 milyon TL’si Kastamonu’ya geliyor. 51 kente gönderilen ödeneğin 20’de 1’i bize geliyor. Bundan daha fazlasını yapmak için gayret göstereceğiz. Kastamonu’da işler, son yıllarda müthiş bir şekilde iyi gidiyor. Hem kamu yatırımlarda, hem genel yatırımlarda rakamsal ciddi artışlar var. En sorunlu illerin başında geliyoruz. Çünkü 13 bin kilometrekare yüzölçümüne sahip, 20 ilçesi, bin 60 köyü, 3 bin 600 yerleşim birimi, 10 bin kilometre köy yolu ağı olan bir ilden bahsediyoruz. Burada hizmet etmek gerçekten çok çok zor. Son 1 aydır yağmurlardan dolayı gerektiği gibi çalışılmıyor. Bu bizim için bir engel. İşler yeterince ilerleyemedi. Yağışların fazla olması bizi engelledi. İyi bir noktaya geldik.

“YOLLARDA İLERLEME SAĞLAYINCA PARKEYE DÖNECEĞİZ”

Köy altyapıları ile ilgili sorunları en aza indirmek çalışacağız. 10 bin kilometrenin tamamını asfalt yapmamız mümkün değil. 15 sene 10 bin kilometrenin sadece 800 kilometresi asfalt idi. Şu anda grup köy yollarından başlamak kaydıyla asfaltlı yol 3 bin kilometreye geldi. 3 bin kilometresi asfalt, geri kalanı 7 bin kilometresi stabilize. Bu 7 bin kilometrenin de standartlarını daha da yükseltmek istiyoruz. Her sene 3 bin kilometre 2’nci kat asfalt yapamazsınız. Para dahi olsa yapamazsınız, yetişmez çünkü. Hükümetimizin bu yönde aldığı kararda çok doğru. En fazla nüfusu olan grup köy yollarını belirliyoruz ve ona göre sıralama yapıyoruz. 2015 yılında çok güzel parke çalışmaları yapıldı. Yollarımızda bir ilerleme sağladığımızda parkeye de döneceğiz. Çünkü bu çalışmanın geri dönüşleri çok güzel oluyor” dedi.

“PİYASA FİYATLARININ ÜZERİNDE ALIM YAPILMIYOR”

Beton yol yapımında beton santrallerinin talep ettikleri fiyatlarından bahseden Çelik; “Bu konuyu kaymakamlarımız ve birliklerimiz en iyi şekilde değerlendiriyor. İlimiz için en iyi ne şekilde olacaksa, o yönde kararlar alınıyor. Bu konuda Valimize, kaymakamlarımıza güveniyorum. Piyasa fiyatlarının üzerinde alım yapılmıyor” diye konuştu.

 

“ÜNİVERSİTE, TIP FAKÜLTESİNİN KADRO ÇALIŞMALARI DEVAM ETTİRECEK”

Tıp Fakültesinin ihale süresinden önce tamamlanmasını istediklerini bildiren Çelik, “Bu konuda çok uğraşlar verildi. Cephe kaplama çalışmaları başladı. Çalışmaların yeniden başlamasının sevincini yaşıyoruz. Buradaki çalışmalar sürerken, üniversitemiz Tıp Fakültesi’nin kadro çalışmalarını devam ettirecek. Eşgüdüm içerisinde çalışmalar yapılacak. Bunlar içinde uğraş gerekiyor, bu bizim ciddi bir başlangıç. En kısa sürede çalışmaların bitmesi için takipçisi olacağız” diye konuştu.

“HEKİM SAYIMIZDA CİDDİ ARTIŞ VAR”

97 uzman hekimin Kastamonu Devlet Hastanesi’nde görev yaptığını ifade eden AK Parti Milletvekili Metin Çelik,  şöyle konuştu: “Bu konuda çok spekülatif işler oluyor. Zaman zaman tayinler, doğum izinleri gibi olaylar hayatın akışında olanlar. Kışın yaşadığımız sıkıntılardan biri doğum izni idi. 2 tane Göğüs Hastalıkları Uzmanımızın 2’side doğum iznine ayrıldı. Kısa bir süre geçici görevlendirmeler ile bu sorunu çözmeye çalıştık. Sonrasında çabalarımızda buraya 2 tane daha Göğüs Hastalıkları Uzmanımızın ataması yapıldı. Şu anda da devam ediyorlar. Doğum izninden geldiğinden burada 4 tane Göğüs Hastalıkları Uzman Doktorumuz olacak. Bunlar hayatın getirdiği olaylar. Biz bu eksikleri giderdik. Biraz daha fazla doktor alabilmek için çaba gösteriyoruz. Hastanemizde Dahiliye branşında 8 tane hekimimiz hizmet veriyor. Kardiyoloji branşında 6 hekimimiz görev yapıyor. Ruh Sağlığı Uzmanı 6 adet uzmanımız var. Çocuk Sağlığı Uzmanı olarak 4 tane doktorumuz var. Radyoloji branşında 6 hekimimiz var. Ortopedi 5 tane uzmanımız var. 5 tane Nöroloji alanında doktorumuz var. 4 tane Genel Cerrahimiz var. 4 tane Göz Hastalıkları Uzmanımız var. 4 tane Acil Tıp Uzmanımız var. 5 tane Kulak, Burun ve Boğaz Uzmanımız var. 3 tane Ürolog var. Enfeksiyon Hastalıkları Uzmanı 2 tane. Kalp Damar Hastalıkları 2 tane, Göğüs Cerrahı 2 tane. 2 tane Nefralog var. Çocuk ve Ergen Ruh Sağlığı Uzmanı 1 tane var. Çocuk Cerrahisi 1 tane var. Gastroenterolog 1 tane var. Bunlar fiilen görev yapan doktorlar.  Kadın Doğum’da sıkıntımız oluştu. Onu da geçici görevlendirme ile çözülmüş durumda. Tosya’da 12 tane uzman hekimimiz var. İnebolu’da 10 tane uzman doktorumuz var. Taşköprü’de 10 tane uzman doktorumuz var. Biz daha iyi noktalara gelmesi için çaba gösteriyoruz. Türkiye’de 2009 yılına kadar Tıp Fakültelerine her yıl 4 bin 500 uzman hekimlik için tabip sayısı. 4 bin 500 çok sınırlı tutulmuş bir sayı. Çabalarımızla bunu 11 bine çıkardık. 11 bine çıktıktan sonra peyderpey Türkiye’deki doktor sıkıntısı azalmaya başladı. Hekim sayımızda ciddi artış var. 3-4 yıl içerisinde Türkiye’de hekim sıkıntısı kalmayacak. Bunu herkes biliyor. Fakat bu konuyu siyasi malzeme yapmak isteyenler var. Halkımız olan bitenin, çabanın farkında. İnebolu Devlet Hastanesi’ni de yüzde 90 seviyesine getirdik. 1-1,5 ay içerisinde de İnebolu Devlet Hastanesi’ni açacağız. Bu konuda ciddi bir gayretimiz var.

2 BİN 718 ANJİYO YAPILDI

Adalet Komisyonu Başkanı ve AK Parti Milletvekili Hakkı Köylü,  Kastamonu Devlet Hastanemizde çok kısa sürede müdahale edilerek, sağlığına kavuşturulmuştur. Hastanemizde ilk anjiyo 13 Haziran 2016 yılında yapıldı. O günden bugüne kadar Kastamonu Devlet Hastanesi’nde 2 bin 718 anjiyo yapıldı. Bunlardan bin 278’inde ya stent takıldı ya da balon tedavisi uygulandı”

“BELEDİYEMİZİN CİDDİ ÇALIŞMALARI OLDU”

“Belediye Başkanımızın çok güzel, takdir ettiğimiz çalışmaları var” diyen Çelik, şunları belirtti: “10-15 yılda yapılacak hizmetler, 4,5 yıla sığdırılmış durumda. Birçok hizmet tamamlandı. Başlayıp, devam eden birçok çalışma var. Daha önce el atılmayan konulara el attı. Özellikle konaklar meselesi. Kastamonu’nun tarihi, kültürel varlıklarının ayakta tutulması, geleceğe taşınması ile ilgili belediyemizin ciddi çalışmaları oldu. Bizde destek olacağız. Vakıflar Bölge Müdürümüzün yaptığı ciddi çalışmalar var. Köylerimizdeki 500 yıllık camilerimizin restorasyonuna el atılacak seviyeye gelindi. Birçok köydeki camilerimiz, hamamlarımız ayağa kaldırılıyor. Bunlar bir çalışmanın ürünü. Kastamonu’yu daha da iyi bir noktaya getirmek istiyoruz. Birçok ilden belediyecilik hizmetlerinde önde konumdayız. Başta çevre temizliği olmak üzere, sokak düzenlemeleri, şehir içi yollar, altyapı çalışmaları, parklar çalışmanın meyvelerinin alındığını gösteriyor”

47 OKUL YAPIMINA 246 MİLYON TL

Kastamonu’da aynı anda 47 okulun yapıldığını ve 246 milyon TL okullara ayrıldığını ifade eden Çelik, her alanda çalışmaların sürdüğünü söyledi. Geçtiğimiz gün şehit olan Nurcan Karakaya ve oğlu Mustafa Bedirhan Karakaya için Allah’tan rahmet dileyen Çelik, terörle mücadelenin devam edeceğini belirtti.

YAPICIOĞLU: 19 EKİM MUHTARLAR GÜNÜ’NDE MÜZE HİZMETE AÇILACAK

Gerçekleşen çalışmalardan dolayı Cumhurbaşkanı başta olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür eden  Türkiye Muhtarlar Konfederasyonu Kastamonu Muhtarlar Derneği Başkanı Muammer Yapıcıoğlu, “Köylerimize yapılan yeni BSK yollar, ilçe yollarını da geçti, artık il yolları gibi oldu. Yollarımıza çizgiler atıldı. 19 Ekim Muhtarlar Günü’nde müzemizi hizmete sunacağız. Müze konusunda envanter desteği bekliyoruz.  Belediye Başkanımızın da Atabey Gazi Konağı’nda yer tahsis etmesi Kastamonu’ya renk kattı. Kalp rahatsızlığı geçiren Adalet Komisyonu Başkanı ve AK Parti Milletvekili Hakkı Köylü’ye de geçmiş olsun dileklerimi sunuyorum. Hakkari’de düzenlenen hain saldırıda şehit olan anne ve oğluna Allah’tan rahmet ve yakınlarına başsağlığı diliyorum. Kastamonulu muhtarlar olarak terörün her türlüsünü kınıyoruz” dedi.

Tuğçe Yerdelen

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV