AK Parti Merkez İlçe Kongresi’nde konuşan Doğan Ünlü Kastamonu demek AK Parti demektir

AK Parti Merkez İlçe Başkanlığı’nın 7’nci Olağan Kongresi, Atatürk Spor Salonu’nda gerçekleştirildi. Kongreye tek aday olarak giren Akif Güzel, AK Parti Kastamonu Merkez İlçe Başkanlığı görevini Faruk Özdemir’den devraldı. Kongrede konuşan AK Parti İl Başkanı Doğan Ünlü, “AK Parti demek Kastamonu demek, Kastamonu demek AK Parti demektir. Kastamonu halkı ferasetiyle her zaman Sayın Cumhurbaşkanımız ve Ak Partimizin yanında olmuştur, bundan sonra da olmaya devam edecektir” dedi.

AK Parti Merkez İlçe Kongresi’nde konuşan Doğan Ünlü  Kastamonu demek  AK Parti demektir

 AK Parti Merkez İlçe Başkanlığı’nın 7’nci Olağan Kongresi, Atatürk Spor Salonu’nda gerçekleştirildi. Kongreye tek aday olarak giren Akif Güzel, AK Parti Kastamonu Merkez İlçe Başkanlığı görevini Faruk Özdemir’den devraldı. Kongrede konuşan AK Parti İl Başkanı Doğan Ünlü, “AK Parti demek Kastamonu demek, Kastamonu demek AK Parti demektir. Kastamonu halkı ferasetiyle her zaman Sayın Cumhurbaşkanımız ve Ak Partimizin yanında olmuştur, bundan sonra da olmaya devam edecektir” dedi.

 

AK Parti Merkez İlçe Başkanlığı’nın 7’nci Olağan Kongresi, Atatürk Spor Salonu’nda gerçekleştirildi. Kongreye tek aday olarak giren Akif Güzel, AK Parti Kastamonu Merkez İlçe Başkanlığı görevini Faruk Özdemir’den devraldı.

Sosyal mesafe kuralları ve maske kullanımına dikkat edilen 7’nci olağan kongreye AK Parti Mali ve İdari İşlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Vedat Demiröz, AK Parti Bursa Milletvekili ve Kastamonu İl Koordinatörü Mustafa Esgin, AK Parti Çankırı Milletvekili Sami Çiftçioğlu, AK Parti Kastamonu Milletvekili Metin Çelik, Belediye Başkanı Opr. Dr. Galip Vidinlioğlu, ilçe belediye başkanları, İl Genel Meclisi Başkanı Güray Parçal, AK Parti İl Başkanı Doğan Ünlü, MHP eski Milletvekili ve MHP İl Başkanı Emin Çınar, eski Belediye Başkanı Tahsin Babaş, STK Başkan ve Sendika Başkan ve Yönetimleri, İGM  ve BM Üyeleri, AK Parti eski Milletvekilleri Mustafa Gökhan Gülşen ve Murat Demir, Bursa Kastamonulular Derneği Başkanı İsmail Tiftik başta olmak üzere partililer katıldı.

ÜNLÜ: MESAFELİYİZ, MESAFELİ OLACAĞIZ

AK Parti İl Başkanı Doğan Ünlü, katılımcıları selamlayarak konuşmasına başladı. Ünlü, “Son günlerine geldiğimiz Ağustos ayı, bu çetin coğrafyada bin yıldır hüküm süren Türk milletinin zaferler ayıdır. 26 Ağustos 1071 Malazgirt ruhunu sinesinde barındıran Gazi Mustafa Kemal Atatürk, Malazgirt'in yıldönümü olan 26 Ağustos 1922'de Yunan orduları üzerine taarruz emrini vermiştir. 30 Ağustos 1922'de yani 98 yıl önce bugün Başkomutanlık Meydan Muharebesi'ni kazanarak Türk milletine Zafer Bayramı'nı hediye eden kahraman ordumuzu, şehitlerimizi ve gazilerimizi de rahmet ve minnetle anıyorum. Bu vesileyle milletimizin 30 Ağustos Zafer Bayramı'nı kutluyorum.  Ülkede adı muhalefet olan fakat muhalefet namına hiçbir belirti göstermeyen malum zihniyetin tüm engellemelerine,  karşı koyma girişimlerine rağmen bu milletin hizmetinde bir yönetim anlayışı sergilemeye devam edeceğiz. Yapılan her olumlu işte ülkemizin yararından önce Batı'nın çıkarlarını düşünenler bu ülkeye yükten başka bir şey değildir. Milli ve manevi değerlerimizle zerre alakası olmayan ve terör örgütü ile arasına mesafe koyamayan her siyasi partiye biz de mesafeliyiz, mesafeli olacağız.

“ CUMHUR İTTİFAKI’NA SADAKATİMİZDEN ASLA TAVİZ VERMEYECEĞİZ”

Görüyoruz ki bir CHP Gençlik Kolları Üyesi sosyal medya hesabından DHKP-C'li teröristlerden biri için 'şehit' ifadesini kullanıyor. Günümüz CHP anlayışının özeti ne yazık ki budur. Ana muhalefetin Kastamonu’daki temsilcisi olan il başkanına tavsiyem AK Parti kadrolarına laf yetiştirmekle uğraşmak yerine kendi içlerindeki terör sevicilere bakması yönündedir. Böyle bir ana muhalefetin bulunduğu ülkemizde,  kutuplaşma ve ayrışmayı değil, milli ve manevi değerler etrafında bütünleşmeyi esas alarak kurduğumuz Cumhur İttifakı bu milletin sigortası haline gelmiştir. Ülkemizin terör örgütleriyle verdiği amansız mücadelenin destekçileri olarak Cumhur İttifakı'na sadakatimizden de asla taviz vermeyeceğimizi ifade etmek istiyorum. Bugüne kadar yaptığı hizmetleriyle gönülleri kazanan kıymetli kardeşim, değerli Başkanımız Faruk Özdemir'e ve yönetimine emeklerinden dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

“KASTAMONU DEMEK, AK PARTİ DEMEKTİR”

“Yeni seçilecek olan başkan ve yönetimine muvaffakiyetler diliyorum” diyerek konuşmasını sürdüren Ünlü, “ Kutlu davamızın bu günlere gelebilmesi için partimizin kuruluşundan bu güne kadar emeği geçen, elini taşın altına koyan sandık başkanlarımızdan köy ve mahalle başkanlarımıza, ilçe yönetim kurulu üyelerimizden ilçe başkanlarımıza kadar teşkilatımızın her kademesinde görev alan kıymetli büyüklerime, kardeşlerime şükranlarımı sunuyor, ahirete irtihal eden başta kurucu il başkanımız Hacı Muzaffer Caferoğlu başta olmak üzere önceki dönem Merkez İlçe Başkanlarımızdan Eşref Can başkanımızı, yine geçtiğimiz günlerde Rahmeti Rahman’a uğurladığımız belediye meclis üyemiz Mehmet Sirkecioğlu’nu ve ebediyete intikal eden tüm dava mensuplarımızı rahmetle ve minnetle yad ediyorum. AK Parti demek Kastamonu demek, Kastamonu demek AK Parti demektir. Kastamonu halkı ferasetiyle her zaman Sayın Cumhurbaşkanımız ve Ak Partimizin yanında olmuştur, bundan sonra da olmaya devam edecektir. İnanıyorum ki Ak kadrolar halkımızın da desteğiyle Kastamonu’da Ak Belediyecilik anlayışını yeniden hakim kılma yolunda önemli çalışmalara imza atacak ve Kastamonumuz Ak Belediyecilik hizmetleriyle yeniden buluşacaktır” ifadelerini kullandı.

ÇELİK: PANDEMİ SÜRECİ İLE UÇUŞLAR DURMUŞTU

30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutlayan AK Parti Milletvekili Metin Çelik, “Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını rahmet ve minnetle yad ediyorum. İnşallah, sağlık bakanlığımızın belirlemiş olduğu tedbirler kapsamında bu kongre sürecimizi tamamlayacağız. AK Partimiz, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın önderliğinde kurulduğu günden bugüne 18 yıldır büyük bir mücadele ortaya koyuyor. Bizim mücadelemiz, Güçlü Türkiye hedefine yönelmiş, azim ve kararlılıkla yürümeye devam ediyoruz. AK Parti, 18 yılda Türkiye’de bir çok hizmete imza attı, bunları burada anlatmamız mümkün değil. Türkiye’de var olan 6 bin kilometre bölünmüş yol uzunluğunu bugün 26 bin kilometreye ulaştırdık.  Kastamonu’da da 47 kilometreden aldığımız bölünmüş yolu bugün, 330 kilometreye ulaştırdık.  Tüneller yaptık, Türkiye’de tünel uzunluğu 50 kilometreden 500 kilometreye çıktı. Türkiye’de AK Parti’den önce 26 tane havalimanı vardı, bugün 56 tane havalimanı var. Bunlardan bir tanesi de Kastamonulu hemşerilerimizin özlemi olan Kastamonu Havalimanı oldu, 2013 yılında açarak hizmete sunduk. Pandemi süreciyle uçuşlar durmuştu. Kastamonu’da da kapanmıştı, geçen ay bu uçuşlar başladı ve yüzde 90 doluluk oranına ulaştık. Türkiye’de en fazla yolcu oranına ulaşan havalimanlarından bir tanesi olduk.  2013 yılından bu yana her yıl kış tarifesi uygulanır ve haftalık sefer sayıları beşe düşerdi. Şimdi 25 Ekim’de kış tarifesine geçerken, haftada 5 sefer yaparak kış normalimize geçiyoruz. Kastamonulu hemşerilerime de gönülden teşekkür ediyorum. İnşallah, başka seferlerimiz de önümüzdeki günler başlar.

“BEDELLER ÖDEYEREK BUGÜNLERE GELDİK”

Kastamonu Eğitim ve Araştırma Hastane’mizi geçen ay itibariyle hizmete sunduk. Başhekimimiz görevine geldi. Pandemi süreci de devam ediyor. Eğitim Araştırma Hastanemizin yanında bulunan Tıp Fakültesi binalarını inşallah, proje ihalesini yakında gerçekleştireceğiz. Bu bina, hastanemizin ek binası olacak. Sayın Cumhurbaşkanımız tarafından Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanemizin de proje ihalesi gerçekleştirildi. İnşallah çalışmalar bittiğinde hastanemizi de Kastamonu’ya kazandırmış olacağız. İlçelerimizle ilgili de çalışmalarımız hızla devam ediyor. Kastamonu’da eğitim alanında son 2-3 yılda büyük hizmetlerimiz var. Binalarımız hızla yapılıyor. Kısa sürede Kastamonu’daki okullarımızı yeniledik. Biz durup dururken oraya gitmiyoruz. CHP’nin ortaya koyduğu politika bu. O bölgedeki  teröristlere kendi bölgelerini savunan insanlar diyebiliyorlar. Türkiye bugün mavi vatan olarak ifade ettiğimiz Doğu Akdeniz’de milli çıkarlarımız için bir politika ortaya koyuyor. Avrupa Devletleriyle aynı şeyleri ifade ederek bunun da karşısında duran bir CHP ve bileşenleri var. Türkiye, hedeflerine emin adımlarla ilerleyecek. Ne o devletler ne CHP asla engel olmayacak. Biz bedeller ödeyerek bugünlere geldik” ifadelerini kullandı.

DEMİRÖZ: TAVİZ VERMEK YOK, BİR KARIŞ TOPRAĞIMIZI VEREMEYİZ         

AK Parti Mali ve İdari İşlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Vedat Demiröz, şöyle konuştu: “Türkiye ekonomisi Dünya’da en büyük 17’inci ekonomi ama yaşanabilirlik bakımdan Türkiye, Dünya’da 13’üncü ülke oluyor. Satın alma paradisiyle bu ülkenin zengin bir ülkenin, ucuz bir ülke olduğunu herkes biliyor. Bugün Almanya’da, Fransa’da dilimle karpuz yenirken, Türkiye’de isteyen istediği kadar karpuzunu da, domatesini de, biberini de rahatlıkla alabiliyor. Verin bakalım 1 avro, Almanya’da ne alabiliyorsunuz. Sadece bir tane muz alıyorsunuz. Türkiye, ham olsun cennet bir ülke. Bu yüzden ülkemizin kıymetini bilelim. İnşallah 2023 yılında Cumhur İttifakıyla birlikte bunu daha da perçinleyeceğiz ve tekrar Cumhurbaşkanlığına adaylığını koymaya cesaret edemeyenlere gerekli dersi hep beraber vereceğiz. Muhalefet partisi, terör örgütlerinin destekçisinin siyasi kanadı olan partinin kuyruğuna yapışıp gidiyor. Daha dün İstanbul’da Baro’ya teröristin resmini açıyorlar. Bu tutum hangi akıl tutulmasıdır. Bir terör örgütünün elemanı ki, bizim savcımızı şehit edenlerin arasında olan bu teröriste sen sahip çık. Cenazelerine katıl. Terörden çok çektik ama ham olsun teröründe artık belini kırdık. Artık terörist diyebileceğimiz sayı parmakla sayılabilecek kadar azaldı. Onlarda geçecek ve biz, sınırlarımızı inşallah korumaya devam edeceğiz. Yurtdışında bulunduğumuz yerler var ama bizim kimsenin bir karış toprağında gözümüz yok ama bizim topraklarımızda gözü olanın da gözünü çıkartırız. Hiç taviz vermek yok, kimseye bir karış toprağımızı veremeyiz.”

ESGİN: AZİZ MİLLETİMİZLE EL ELE İNŞA EDECEĞİZ

AK Parti Bursa Milletvekili ve İl Koordinatörü Mustafa Esgin  ise şu ifadeleri kullandı: “ Bugün, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde, Doğu Akdeniz’deki haklarımızı korumak için büyük bir mücadele veriyoruz. 98 yıl önce Yunanistan'a destek verenler, bugün de aynı desteği veriyorlar. Ama unutmasınlar ki 98 yıl önce nasıl cevabını aldılarsa, bugün de aynı cevabı alıyorlar. Bakıyoruz, bazı kendini bilmezler çıkmış, "Malazgirt'i kutladılar, 30 Ağustos'u yasakladılar" diye son günlerde iftira kampanyasına başladılar. Başkomutanımız, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, her yıl olduğu gibi bu yıl da devlet erkanımızla birlikte Anıtkabir'i ziyaret etti. aziz milletimiz de pandemi tedbirlerine dikkat ederek Anıtkabir'i ziyaret edebilecek. Cumhurbaşkanımız, külliyede ayrıca başkomutanımız olarak 30 Ağustos tebriklerini kabul edecek. Birileri 30 Ağustos'u aynı nutuklarla kutlamaya devam etsin. Bizler Cumhuriyet'e hamasi nutuklarla değil, aziz milletimize kazandırdığımız hizmetlerle, eserlerimize sahip çıkmaya devam edeceğiz.  AK Parti geçmişin veya bugünün değil, aynı zamanda geleceğin de partisidir. Bunun için milletimizle aramızdaki gönül bağını daima güçlü tutmalıyız. Bizler için siyasetin manası davamızı yükseltmek ve yüceltmektir. Milletimizin gönlünü kazanmak, ülkemize ve ilimize hizmet etmektir. Allah'a hamdolsun ki liderimiz Recep Tayyip Erdoğan'a yol arkadaşlığının büyük hatırasını ve onurunu taşıyoruz. Kutlu davamızın lideri, Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde, içerde ve dışarıda prangalarından kurtulmuş bir Türkiye var. Geleceğe bıraktığımız her eseri bu topraklara vurduğumuz kutlu birer mühür olarak görüyoruz. 2023 hedeflerimize, 2053 ve 2071 vizyonumuza uygun bir Türkiye'yi sizlerle, aziz milletimizle birlikte el ele inşa edeceğiz.” 

GÜZEL: VATANIN DÖRT BİR YANINDA KURULAN
OYUNLARI BOZUYORUZ, BOZACAĞIZ

 Merkez İlçe Başkanı Akif Güzel,  yaptığı konuşmada: “  Genel Merkezlerimizin tensipleriyle huzurunda olmaktan büyük bir mutluluk duyuyorum. AK Parti Türkiye Cumhuriyet’i siyaset sahnesinde, yaklaşık 19 yıldır var olan siyasi hareketin ötesinde Anadolu topraklarındaki 1 yıllık davanın temsilcisidir. Geçtiğimiz günlerde 949’uncu yıldönümünü kutladığımız Malazgirt Zaferi ile yurt  edindiğimiz toprakları İslamla şereflendiren ecdadımız asırlar boyu büyük coğrafyalara hükmetmişlerdir. Anadolu’da  var oluşumuz tarihin hiçbir aşamasında  lütuf olmamıştır. Türlü oyunlar ve ihanetler karşısında savaşlarla ve büyük bedellerle, bu toprakları bizlere emanet eden edatlarımızı hayırla yar ediyorum. Asırla geçmiş olmasına rağmen bu millete oynanan oyunlar bitmemiştir. Ermenistan’dan, Irak’a, Suriye’den, Libya’ya Doğu Akdeniz’e kadar zorlu bir mücadelenin verildiği önemli bir dönemi hep birlikte yaşıyoruz. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde vatanın  dört bir tarafında kurulan oyunları  inşallah bir bir bozuyoruz ve bozacağız. İnandığımız yolda hep birlikte yürüyeceğiz. Bizlerde bu yolda görev verildiğinde geri durmadık. Merkez İlçe ve köylerimizde milletimizle olan gönül bağını arttırmak adına yönetim kurulum ile birlikte yoğun bir çalışma dönemine başlıyoruz.  Çalışmaları eski-yeni demeden makam-mevki ayırmadan, hep birlikte yapacağımıza ve başaracağımıza olan inancım tamdır. Başkanımız Faruk Özdemir’den bayrağı devir alacağız. Özdemir’e yaptığı hizmetlerden  dolayı şükranlarımı sunuyorum. Bizlerde bizden sonra gelecek kardeşlerimize bir adım daha ileri götürerek alnımız ak devir ederiz. 30 Ağustos’un yıl dönümde Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm şehitlerimizi minnet ve şükranla anıyorum” ifadelerini kullandı.

YÖNETİM KURULU ÜYELERİ

Av. Akif Güzel başkanlığında Merkez İlçe Yönetim Kurulu Asil listesinde de şu isimler yer aldı; Burhan Filiz, Salih Coşkun, Cemal Kebecioğlu, Nihat Uzan, Hüsnü Daybuluoğlu, Ömer Şahin, Mustafa Küçük, Şükriye Urgancı, Seda Pehlivan, Müjgan Çerçialioğlu, Ummuhan Ergin, İhsan Kadir Çelebican, Nail Okay, Mehmet Koç, Turhan Çetin, Atilla Kurtlamaz, Adem Canbaz, Ekrem Çokcanoğlu, Nihat Bekiroğlu, Murat Karakaş, Hakan Minnet, Hayrettin Aydın, Muhammet Doğan, Kazım Karamahmutoğlu, Cengiz Karadağ, M. Mustafa Şekerlioğlu, Hüseyin Danacı, İsmail Turidi, Hüseyin Yüce.

Tuğçe Yerdelen

Güncelleme Tarihi: 21 Nisan 2021, 17:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER