banner38

Müzik indir

banner46

banner47

05 Temmuz 2020 Pazar

AK Parti Kastamonu Milletvekili Metin Çelik NE SÖYLEDİYSEK ARKASINDAYIZ

AK Parti’nin Ağustos ayı Genişletilmiş İl Danışma Meclisi toplantısı Kastamonu Belediyesi Kuzeykent Nikah ve Konferans Salonu’nda Cumartesi günü yapıldı.

05 Ağustos 2019 Pazartesi 10:31
 AK Parti Kastamonu Milletvekili Metin Çelik  NE SÖYLEDİYSEK ARKASINDAYIZ
 

AK Parti’nin Ağustos ayı Genişletilmiş İl Danışma Meclisi toplantısı Kastamonu Belediyesi Kuzeykent Nikah ve Konferans Salonu’nda Cumartesi günü yapıldı.

Toplantıya AK Parti Milletvekili Metin Çelik, AK Parti İl Başkanı Doğan Ünlü, İl Genel Meclisi Başkanı Güray Parçal, geçmiş dönem belediye başkanları ve teşkilat üyeleri katıldı.

ÜNLÜ: GELECEĞE BERABER YÜRÜYECEĞİZ

Toplantının açılış konuşmasını yapan AK Parti İl Başkanı Doğan Ünlü, 31 Mart seçimlerini masaya yatırdıklarını ve eksiklikleri gördüklerini ifade etti. Ünlü, “Eksiklikleri önümüzdeki süreçte geride bırakacağız. Koyduğumuz hedeflere ulaşamadık ama elimizden geleni yaptık.  Gece gündüz demeden hep beraber çalıştık. 31 Mart seçimlerinin ardından 23 Haziran da tekrarlanan İstanbul seçimleri oldu. Teşkilatımız, gerekli çalışmayı yaptı. İstanbul’da sayın milletvekillerimiz ve teşkilatımızla hummalı bir çalışma yaptık. Oradaki Kastamonulu hemşehrilerimizle yaptığımız çalışmalar sahaya güzel bir performans olarak yansıdı. Partimiz, davamız için her şeyini ortaya koyan seçilememiş olsalar da her zaman yüreğimizde tutacağımız başkanlarımız yanımızda. Onlarla da AK Parti ailesiyle geleceğe beraber yürüyeceğiz” dedi.

“GÜÇLÜ TÜRKİYE İÇİN ÇALIŞIYORUZ”

Tarihi, 1453’e dayanan bir davanın mensupları olduklarını söyleyen Ünlü, “Şükürler olsun ki sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’la siyaset yapma fırsatı bulduk. Siyasette bize oy veren vermeyen herkesle kucaklaşmak zorundayız. Mevlana, Yunus emre gibi olmak zorundayız. AK Parti teşkilatlarına yakışan da budur. Her gönle girmeye çalışmalıyız.  Kurulduğu günden bugüne kadar birçok değişim yaşadık ama değişmeyen tek şey AK Parti anlayışı, halka hizmet anlayışı. Aramıza fitne fesat girmedikçe, kimse sırtımızı yere getiremez. Bizler, Kastamonu teşkilatı olarak hem güçlü bir Kastamonu hem de güçlü bir Türkiye için çalışıyoruz. Teşkilatlarımızın ne denli önemli olduğunu 15 Temmuz gecesi bir kez daha idrak ettik. 15 Temmuz’u hiçbir zaman unutmadık, unutturmayacağız. AK Parti, kurulduğu günden bugüne kadar birçok sıkıntılı günler geçirdi. Allah’a çok şükür güçlü liderimiz sayesinde hepsinin üstesinden bir bir geldik. Hepimizin, büyük sorumlulukları var. Bulunduğumuz görevlerinde büyük veballeri var. Görevlerimiz içerisinde gurur ve kibir bize yakışmaz, tevazu sahibi olmalıyız, mütevazi olmalıyız. Asıl olan makamı güçlü kılmaktır, makamdan güç almak değildir. Bizim anlayışımızda böyledir. Kendi çıkarlarını, parti ve ülke çıkarlarından önde tutanların bizim davamızda yeri yoktur. Partimiz bir vefa partisidir. Biz AK Parti olarak, bir vefa partisiyiz. Kapımız, her daim bize emeği geçen herkese açıktır. Bugüne kadar beraber yürüdüğümüz parti mensuplarına destek veren dava arkadaşlarımızla inşallah, ileride de hep birlikte partimizle yürüyecektir” diye konuştu.

“KASTAMONU’YU İLERİYE TAŞIMANIN GAYESİ İÇİNDEYİZ”

“AK Parti teşkilatı olarak hem ülkemize hem de Kastamonu’ya hizmete devam ediyoruz” diyen Ünlü, “Kastamonu’nun değiştiğini, ilimiz ölçeğindeki illere baktığımızda, güçlü bir il olma yolunda ilerlediğini hep beraber görüyoruz. Bu konuda da sayın milletvekillerimizin çabaları için teşekkür ediyoruz. Kastamonu için aldığımız birçok yatırım var. Kastamonu kendini fark ettiriyor, fark ettirmeye devam ediyor. Yatırımları tek tek takip ediyoruz. Kastamonu’yu daha ileri nasıl taşırız bunun çabası içerisindeyiz. Hepimiz performansımızı ve tempomuzu arttırarak ilimize ve ülkemize hizmete devam etmeliyiz. Fani hayatta, bir an olsun boşa geçirecek vaktimiz yok. Kastamonulu olmaktan gurur duyuyorum. İlimize de en iyi hizmeti yapmak hepimizin boynunun borcudur. Aldığımız görevlerde en iyi hizmeti yapmaya mecburuz. Sanayimizi, turizmimizi ve eğitimimizi ve diğer tüm alanlardaki çalışmaları daha iyi yerlere götürmeliyiz. Allah’a şükürler olsun ekonomimiz çok iyi seviyeye geldi. Faizler düşüşe geçti, büyüme hızımız istediğimiz seviyede ilerliyor. İnanıyoruz ki; yılsonu itibariyle ekonomimiz daha iyi bir noktaya gelecek. Akdeniz’de de 4 tane sondaj gemimiz var. İnşallah önümüzdeki zamanda da müjdeli haberler oradan gelir. Bunları yaparken, bir yandan da hem ülkemiz içinde FETÖ, PKK ve diğer terör örgütleriyle, diğer yandan da sınır dışında operasyonlarımız devam ediyor. Allah, ülkemizin birlik ve beraberliğini bozmasın. Ne zaman ülkemizi sıkıntıya sokmaya çalışsalar yeniden daha güçlü olarak ortaya çıkıyoruz. Allah’a şükürler olsun bu milletimizin kararlı duruşu, duası ve Cumhurbaşkanımızın kararlı duruşu sayesinde oluyor. Böyle bir partiye mensup olmaktan, böyle bir lidere sahip olmaktan dolayı gurur duyuyorum” ifadelerini kullandı.

Ünlü’nün konuşmasının ardından Azdavay Belediye Başkanı Osman Nuri Civelek, Azdavay’da yapmayı planladıklarını projeleri anlattı. Civelek, sunum eşliğinde projelerini aktardı.

ÇELİK: EKONOMİDE İNİŞLER, ÇIKIŞLAR OLABİLİR

AK Parti Kastamonu Milletvekili Metin Çelik ise, Türkiye’nin ekonomi anlamında 3 buçuk kat büyüdüğünü belirtti. Çelik, “Bölgesindeki hadiselere kayıtsız kalmayıp, hem ülkemizin güvenliği hem de bölgemizdeki istikrarın devamı için pozisyon alan, bir Türkiye’yi gördük. Bütün bunları yöneten, milletimizi Dünya’da en iyi şekilde temsil eden liderimiz Recep Tayyip Erdoğan’ın öncülüğünde AK Parti’yi gördük. Bir seçimi kazanmış da kaybetmişte olsak, birer tecrübe olarak görüyoruz. AK Parti, Kastamonu’da yüzde 31’le yoluna başlamış,  1 Kasım seçimlerinde neredeyse iki katına ulaşmış, yüzde 60’a dayanmış bir partidir. Ekonomide inişler çıkışlar olabilir. Önemli olan yolumuzdan dönmememizdir. İnandığımız davanın arkasında son ana kadar devam etmektir. Hem ülke hem de il olarak birçok başarıya imza attık. Milli gelirimizi 3,5 kat arttırdık. 2 bin 500-3 bin dolardan aldığımız milli geliri şuanda 10 bin dolara çıkardık. Hedeflerimize tüm engellemelere rağmen emin adımlarla ilerleyeceğiz. 2013 yılı AK Parti’nin onuncu hükümet yılıydı ve 10 yıl içerisinde Türkiye’de milli gelir 3 katına çıkmıştı. Yüzde 35-40’lardan devir aldığımız faizler, yüzde 4,5 seviyelerine gelmişti. 10 yılda, İMF’ye olan borcumuzu; 24,5 milyar doları tamamen kapattık. Tüm, büyük yatırımların hayata geçirileceği bir yıldı. Dünya’nın en büyük havalananın ihalesinin gerçekleşeceği dönemdi. Bütün, bunlar olurken; Türkiye’ye saldırılar başladı. Türkiye’nin bu yükselişi, birileri tarafından durdurulmak istendi.  Bunu yaparken de, bizim içimizdeki hainleri kullandılar. Türkiye’de seçilmiş hükümeti, değişik yollarla iktidardan indirmek istediler. Daha önce yaptıkları gibi. 1993’te, 71’de 80’de 97’de yaptıkları gibi Türkiye’de seçilmiş iktidarı görevden indirmek istediler. Türkiye’yi dünyada yalnızlaştırmaya çalıştılar. Beceremediler; darbe yapmaya kalktılar. Bunu da başaramadılar, ekonomi üzerinden Türkiye’yi zora sokmaya çalıştılar. Geçen yıl 12-13 Ağustos tarihlerinde 3 gün içerisinde Türkiye’nin ekonomisini batırmaya çalıştılar. Ama hamdolsun, gerekli önlemler; hükümetimiz tarafından alındı. Daha bir yıl geçmeden, Türkiye’nin bu saldırıları en hafif zararla atlatma yolunda olduğunu bugün görebiliyoruz. Enflasyon geçen ay yüzde 15 seviyelerine geri geldi. Faizler düşmeye başladı. En son merkez bankamız faizleri düşürdü. Arkasından, kamu bankalarımız adım attı ve faizler önemli ölçüde geri geldi. İnşallah, ekonomimiz, ilk AK Parti dönemlerinde olduğu gibi hızlı bir şekilde büyüyecek” şeklinde konuştu.

“BAŞARIMIZI, GÖLGELEMEYE ÇALIŞIYORLAR”

S-400’den bahseden Çelik, şunları belirtti: “Türkiye’de siyaset yaparken ve kararları alırken, milletimizin bakması gereken ölçüler var. Kim ne söylüyor? Ülkemizin, güvenliği; istikrarı, geleceği için kim hangi konuda neyi söylüyor? Afrin’e gireceğiz derken kim ne dedi? CHP, Afrin’e girmeyin dedi. Bize oradan füze atsınlar, ama biz elimiz kolumuz bağlı bekleyelim dediler. Ama biz o noktada gerekli hamleleri ülke olarak yaptık. S-400 meselesinde önce ne gerek var diyerek kıvırdılar. Türkiye zaten ekonomik olarak zor durumda bir de bunu başımıza bela edersek, sıkıntıya düşeriz almayalım dediler. CHP sözcüsü bunu dedi. Aldığımızda ise CHP Genel Başkanı dönüş yaparak, ‘S-400’ler bizim için gerekli’ demek zorunda kaldı. Milletimize bu olanları en iyi şekilde anlatmak, teşkilat mensupları olarak hepimizin vazifesidir. Türkiye’de 754 belediyeyi,  oran olarak yüzde 55’in üzerindeki bir belediyeyi kazanan bir AK Parti var. Bu başarımızı, bir şekilde gölgelemeye çalışıyorlar. AK Parti, bu seçimlerin kazananıdır. Hem sayı, hem yöneteceği alan itibariyle, milletimizin desteğini her zaman almıştır. Kastamonu’da da hemşehrilerimiz, 20 belediyenin 10 tanesini AK Parti’ye vermiştir. Kazanan belediye başkanlarımızı kutluyorum. Gece gündüz çalışan, bizlerin de yol arkadaşı olan, hep birlikte ilçelerimizin, ilimizin geleceği, milletimizin refahı için gece gündüz koşturan belediye başkanlarımızı da gönülden kutluyorum. Onlar bizim gönlümüzde kaybetmediler. Siyasette dün yok, geleceğe bakacağız. Yine onların tecrübelerinden inşallah, istifade edeceğiz.”

“BAZI AÇIKLAMALAR DUYUYORUZ”

Çelik, İl Genel Meclisi (İGM)’nde 45 üyeden, 28’inin AK Parti’de olduğunun altını çizerek, İGM’de AK Parti’ye oy verildiğini belirtti. Çelik, “Milletimiz bize görev yükledi. Dediki; AK Parti, benim için, ilçemiz için, köylerimiz için çalışmaya devam etsin. Hizmet üretmeye devam etsin, bunu AK Parti’den bekliyoruz dedi. Biz de İnşallah, geçmişte olduğu gibi bundan sonra da köylerimizin ve mahallerimize hizmet edeceğiz. Köylerimizle ilgili, KÖYDES ödeneklerinde Kastamonu, başından beri Türkiye’de ilk 3 sıradadır. Her yıl, en fazla ödenekleri alan ildir. Son 3 yılda da Türkiye’de en fazla ödeneği alan il Kastamonu’dur. Bu yıl yine 73 milyon lirayla Türkiye geneli KÖYDES ödeneğinin 20’de biri, Kastamonu’ya gelmiştir. Cumhurbaşkanımız tarafından gönderilen ödeneğin, sahaya en iyi şekilde,  yansıtılması için hep birlikte çalışacağız. Kurumlarımızdan da beklentimiz;  bu hizmetlerin, en adil şekilde milletimizin hizmetine sunulmasıdır. Kurumlarımızın da vazifesi bu, bu vazifeyi en iyi şekilde yapmalıdırlar. Bazı açıklamalar duyuyoruz, ‘Herkes kendi işini yapsın’ gibi bir söylem olmuş, doğruysa eğer şunu ifade etmek isterim; bir kişi bir şey söylüyorsa, öncelikle söylediğine kendisinin uyması gerekir. Dolayısıyla biz, bu siyaset, bürokrasi birlikteliğinde hizmetler sahaya yansıtılırken bir eşgüdüm isteriz. Birlikte çalışma isteriz. Bu kaynaklar buraya kolay gönderilmiyor. Hepimizin mücadelesi var. Daha önceki yıllarda değişik ölçütler vardı. Bir mücadele ortaya koyduk. Sadece nüfusa bakılmasın dedik. Yollarına, köy sayısına bakılsın dedik. Bütün bunların sonunda, biz buraya geldik. Dolayısıyla, bu gelen ödenekler sahaya yansırken, eşitlik içerisinde istişareyle milletimize; bu hizmetlerin yansıtılmasını bekliyoruz. Seçilen meclis üyelerimizi de tebrik ediyor ve başarılar diliyorum. Onlar sahada bizim elimiz ayağımızdır. Teşkilat ve meclis üyeliği,  birlikteliği de çok önemli” ifadelerini kullandı.

“HEYECANIMIZI KAYBETMEDİK, KAYBETMEYECEĞİZ”

Milletvekili Metin Çelik, sözlerini şöyle tamamladı: “Organize sanayilerin dolması, yenilerinin kazandırılmasıyla ilgili çalışmalar devam ediyor. AK Parti iktidara geldiğinde Kastamonu’da, 56 bin tane sigortalı vardı. Şuanda bu 92 bine geldi. Yaklaşık yüzde 50’den fazla bir sigortalı sayısında artış var. Bu da tabiî ki organize sanayi bölgelerimizde faaliyete geçen fabrikalarımız, diğer alanlarda faaliyete geçen fabrikalarımızın etkisiyle oldu. Şunu yapamazsınız, bunu yapamazsınız diye çeşitli eleştiriler oluyor. Bizim, geri adım attığımız bir konu olmadı. Sayın Cumhurbaşkanlığımızın liderliğinde bugüne kadar söylediklerini hayata geçiren bir AK Parti gördük. Biz Kastamonu’da ne söylediysek onun arkasındayız. Hiçbir şeyden geri adım atma durumumuz söz konusu değil. Biz, Kastamonu’yu hem sanayi anlamında geliştirmek, hemde ciddi bir potansiyel sahibi olduğumuz turizmde daha yukarılara çıkmak istiyoruz. 7-8 yıl önce Kastamonu’daki turizm potansiyeli 250 binlerdeyken, 1 milyon hedefi koymuştuk. Şuanda son yıllardaki tanıtım faaliyetlerimizle de birlikte, özellikle 2018 yılı Türk Dünyası Kültür Başkenti,  olmamızın da verdiği itici güçle bu yıl turizm hedeflerimizde ciddi bir ivme kazandık. Geçen yıl 530 bin olan yıllık kapasitemiz, şuanda yılın ilk 6-7 ayında 400 binleri geçti. Günü birlik turistler zaten kayıtlarda yok. Biz bu potansiyelimizi en iyi şekilde hayata geçirmek istiyoruz. Bu yıl Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı tarafından turizm alt yapısının, geliştirilmesine yönelik projeler desteklenme kararı alındı. Çankırı, Sinop ve Kastamonu, KUZKA’nın,  kapsadığı 3 il. Asil listeye alınan 12 projeden 6 tanesi Kastamonu’dan. Toplam 25 milyon liralık projelere 17 milyon lira hibe sağlanıyor. Kastamonu’da doğa, kış, deniz, kültürel turizm var. İnşallah, bu potansiyelimizi değerlendirmek istiyoruz. Öncelikle birinci derece deprem bölgesinde olan, Merkez ve bazı ilçelerimizde bu çalışma yapıldı. Hiçbir riske girmedik; öğrencilerimizi çıkardık ve hızlı bir şekilde yatırım programına alarak, birçok okulumuzu bu eğitim-öğretim yılında açılacak seviyeye getirdik.  Geçen ay, sayın Cumhurbaşkanımızın talimatlarıyla 15 milyon lira ödenek Kastamonu’ya geldi ve okulların yapımıyla ilgili gerekli katkı verildi. Yollarımızla ilgili çalışmalar devam edecek, Türkiye’de 67 bin kilometre il ve devlet yolu var. Bunun yaklaşık 40 bin kilometresi sati kaplama, 25 bin kilometresi de sıcak asfalt. AK Parti döneminden önce sadece 6 bin kilometresi bölünmüş yoldu. AK Parti dönemi, Türkiye’nin sıçrama dönemidir. Bugün, geleceğe bakarken, geçmiş tecrübelerimizi de oraya koymamız lazım. Bugün bir şey söylerken geçmişte nasıldı ona bakmak lazım. Biz heyecanımızı hiçbir zaman kaybetmedik, kaybetmeyeceğiz. Bizim için her doğan gün yeni bir heyecan.”

Yapılan konuşmaların ardından geçmiş dönemde görev yapan belediye başkanlarına teşekkür plaketi takdim edildi.

Tuğçe Yerdelen

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV