banner38

Müzik indir

banner46

banner47

10 Temmuz 2020 Cuma

AK Parti Kastamonu Milletvekili Metin Çelik HALKA DOĞRULARI SÖYLEMEK ZORUNDASINIZ

AK Parti Kastamonu Milletvekili Metin Çelik, Daraltılmış AK Parti İl Danışma Meclisi Toplantısında konuştu.

30 Kasım 2019 Cumartesi 10:40
 AK Parti Kastamonu Milletvekili Metin Çelik  HALKA DOĞRULARI  SÖYLEMEK ZORUNDASINIZ
 

 

AK Parti Kastamonu Milletvekili Metin Çelik, Daraltılmış AK Parti İl Danışma Meclisi Toplantısında konuştu.

“CHP OLARAK ÇAKILI ÇİVİNİZ YOK”

Yaptığı konuşmada AK Parti hükümetinin 17 yıldır yaptığı yatırımlara dikkat çeken Çelik, “17 yıla geri dönüp baktığımızda, Türkiye’de hiçbir şey eskisi gibi olmadı. CHP Milletvekili Kastamonu’daki yatırımların akıbetini soruyor. Kastamonu’da CHP olarak çakılı çiviniz yok. AK Parti Kastamonu’da 15 Milyar TL’nin üzerinde yatırım yapmış. Bunlar gözle görülen, milletimizin hizmetine sunulmuş yatırımlar. Özlemle beklediğimiz 15 Temmuz Ilgaz İstiklal Tüneli, Kastamonu’nun şu anda bitmiş, tarihinde tek kalemde aldığı en büyük yatırım. Havalimanını bekliyorduk, 2013 yılında hizmete açıldı. Bilmediğiniz konular hakkında yorum yapmayın. ‘Özel İdare tarafından yapılan havalimanı’ diyor. Özel İdare sadece oradaki dolgu faaliyetine yardımcı olmuştur. Dolgu faaliyetini yapmıştır. Pist ve havalimanının diğer tüm bölgeleri ile ilgili ihaleler DHMİ tarafından yapılmıştır. O dolgu faaliyetine harcanan mazot parasının kat ve kat fazlası aynı yıl içerisinde Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatlarıyla Özel İdaresi’ne gönderilmiştir. CHP Milletvekili arkadaş bunlardan habersiz. O dönemde Kastamonu’da ne yapıyordu, ben bilmiyorum. Hangi partilerin peşinde konuşuyordu, ben bilmiyorum. O gün CHP’li bile değildi belki. Bir şey konuşurken, bilgi sahibi olmanız lazım. Milletvekili olmuşsunuz, o milletvekilliğinin ağırlığı içerisinde hareket etmek zorundasınız. Halka doğruları söylemek zorundasınız. Yanlışları değil, doğruları bilmek halkın hakkıdır. Halkın doğru bildiklerini, yanlış bir şekilde anlatmaya sizin hakkınız yok” ifadelerini kullandı.

“EĞİTİM ARAŞTIRMA HASTANESİNE KAVUŞMUŞ OLACAĞIZ”

Çelik, konuşmasına şöyle devam etti: “Afiliasyon protokolü İl Sağlık Müdürlüğü ile Kastamonu Üniversitesi Tıp Fakültesi arasında imzalandı. Bunun YÖK süreci var. Sağlık Bakanlığı süreci var. Şu anda bir yeni yönetmelik hazırlığı var. Bu son aşamaya gelmiş durumda. Yeni yönetmelikte birkaç ay içerisinde tamamlanıp, bizde yeni yönetmelik kapsamında eğitim araştırma hastanesine kavuşmuş olacağız. Üzerine vazife olmayan, zamanında görevini yerine getirmediğini düşündüğümüz bazı kişilerde, geçtiğimiz hafta açıklama yapmış. Eski rektör açıklama yapmış. ‘Afiliasyonun olması mümkün değil’ gibi bir açıklama yapmış. Ben kendisini çok ayıpladım. ‘İş birliği mümkün’ demiş. Biz Sağlık Bakanlığı ile görüşerek, şu anda Tıp Fakültesi kadrosundaki doktorlarımızın, devlet hastanesinde, diğer doktorlarla aynı şartlarla görev yapabilmelerini sağlamıştık. Fakat kendisi görev süreci içerisinde buna onay vermedi. Yeni rektörümüz geldikten sonra, buna onay verdi. 9 tane öğretim üyesi doktorumuz Kastamonu Devlet Hastanesi’nde hemşehrelerimize hizmet ediyor. Afiliasyonda olacak. Buna kimsenin endişesi olmasın. Turizmi sadece merkezde düşünmüyoruz, kış turizmi, yaz turizmi, doğa turizmi Azdavay’daki Çatak Kanyonu, Pınarbaşı’ndaki Horna Kanyonuyla turizmi düşünüyoruz. Birileri söylüyor, bunu Özel İdare yaptı. Ben de gerekli cevabı verdim. Milli Parklar Genel Müdürlüğümüzün projesi hayata geçti. Tüm bunlar Kastamonu’yu, turizmde marka haline getirdi. Çalışma yapılıp gösterilmezse, kimsenin haberi olmaz, bunun vazifesi de teşkilat olarak bizlere düşüyor. Tüm ilçelerimizden olumlu dönüş alıyorum. Geçtiğimiz dönemdeki icraatlarıyız ortada. Her zaman belediye başkanlarımızın yanında olduk, olmaya devam edeceğiz. CHP sanal gündemler yaratmaya devam etsin, hiziplerin partisi olmaya devam etsin. Biz işimize bakalım, milletimize hizmet için yola çıkmış bir partiyiz. Yolumuza emin adımlarla yürümeye devam edeceğiz.”

ESGİN: KASTAMONU ÇOK FARKLI VE ETKİLEYİCİ BİR ŞEHİR

İl Koordinatörü AK Parti Bursa Milletvekili Mustafa Esgin, ise şöyle konuştu: “Kastamonu çok farklı ve etkileyici bir şehir, ben de Kastamonu koordinatörü olarak bu görevi yapmaktan dolayı çok büyük mutluluk ve ayrıcalık duyuyorum. Çok yönlü bir şehir aynı Bursa gibi. Bir maneviyat şehri, bir tarih şehri, bir kültür şehri çok önemli dinamikleri var. Bugüne kadar çok önemli hizmetler yapıldı ama el birliğiyle yapılacak bir takım çalışmalarımız var. Alt yapı ve üst yapıyla ilgili. Yapılan bu çalışmaların yanında da vizyonu ortaya koyan çalışmaları da inşallah önümüzdeki süreçte hep birlikte ortaya oyacağız. Ben Türkiye de ilk sağlık turizmi çalışmalarını başlatan kişilerden biriyim. 2011’de sağlık turizmi derneklerinin ilklerinden birini Bursa’da kurmuştum. Ve bu anlamda alternatif turizmi çok önemli bir merkezi olarak Kastamonu’yu görüyorum. Kış turizmi çok önemli bir potansiyelimiz var. Tarih ve Kültür turizminde de çok önemli bir potansiyelimiz var. Doğa turizminde çok önemli bir potansiyelimiz var. Kırsal turizminde çok önemli bir potansiyelimiz var. Türkiye’nin başarı hikâyelerindeki en önemli başlıklardan birisi olan turizmde de inşallah bu potansiyellerin hepsini harekete geçireceğiz. Bir tek örnek vermek gerekirse bunların içerisinde sadece gezi kalkışmasına ödediğimiz bedel Kastamonu’dan örnek vereyim 400 yataklı yaptığımız hastane gibi eğer gezi kalkışması olmasaydı Türkiye’ye tam 2 bin tane hastane daha yapmış olacaktık. Bunun gibi daha benzerlerini de söyleyebiliriz” dedi.

Tuğçe Yerdelen

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV