banner38

banner39

banner46

banner47

05 Nisan 2020 Pazar

AK Parti Kastamonu Milletvekili Metin Çelik GEZİ OLAYLARI, DEMOKRASİYE İHANETTİ, DARBEYDİ

2013 yılında yaşanan Gezi Parkı olaylarına ilişkin açılan 16 sanıklı davada mahkeme heyeti kararını açıkladı. Mahkeme heyeti tüm sanıkların beraatine karar verdi.

20 Şubat 2020 Perşembe 09:55
 AK Parti Kastamonu Milletvekili Metin Çelik  GEZİ OLAYLARI, DEMOKRASİYE  İHANETTİ, DARBEYDİ
 

 

2013 yılında yaşanan Gezi Parkı olaylarına ilişkin açılan 16 sanıklı davada mahkeme heyeti kararını açıkladı. Mahkeme heyeti tüm sanıkların beraatine karar verdi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, dünkü AK Parti grup toplantısında Gezi Parkı davasındaki beraat kararına ilişkin değerlendirmede bulundu. “Bunlar masum bir ayaklanma hadisesi değildir” diyen Erdoğan, “Bunlar ciddi anlamda Soros türü bazı ülkeleri ayaklandırmak suretiyle oraları karıştıran tipler vardır. Onun da Türkiye ayağı malum içerideydi, bir manevra ile onu dün beraat etmeye kalktılar” ifadelerini kullandı. Erdoğan, “Her kim Gezi olaylarını masum bir çevre hareketi olarak tanımlıyorsa ya gafildir ya da taammüden bu ülkenin ve milletin düşmanıdır” dedi.

“GEZİ İHANETTİR”

AK Parti Kastamonu Milletvekili Metin Çelik ise, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada, “Cumhuriyet tarihinin en parlak dönemini karartmak isteyen odakların ateşlediği Gezi ihanettir” dedi.

Çelik, şu açıklamayı yaptı: “İMF’ye olan borcun son taksitini ödeyerek bu defteri kapattığımız, faizlerin yüzde 4,5’la tarihimizin en düşük seviyesini gördüğü, Havaalanı, Köprüler, Marmaray gibi dünyanın 10 büyük projesinden 6’sının Türkiye’de gerçekleştirilme kararının alındığı, Cumhuriyet tarihinin en parlak dönemini karartmak isteyen odakların ateşlediği Gezi ihanettir.

7 Şubat MİT Olayı, Gezi Olayları, 17/25 Aralık darbe teşebbüsü, MİT TIR’ları olayı, 6-7 Ekim olayları, Hendek, Suruç, Gar ve benzeri terör olayları, 15 Temmuz darbe teşebbüsü, hepsi aynı amaçlaydı, hepsi demokrasiye darbe içindi.”
(Haber Merkezi)

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV