AK Parti Kastamonu Milletvekili Hakkı Köylü KASTAMONU’YA 15 MİLYAR TL YATIRIM GELDİ

Devrekani Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi’nin 51. Olağan Genel Kurulu’nu değerlendiren AK Parti Milletvekili Hakkı Köylü, yapılan kurulun Devrekani için yararlı olduğunu belirtti. Kastamonu’ya 15 Milyar TL yatırım geldiğini ve yatırımların devam edeceğini belirten Köylü, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba ile görüştüğünü ve Devrekani’ye hayvancılık ihtisas organize bölgesi kurulmasını teklif ettiğini ifade etti.

AK Parti Kastamonu Milletvekili Hakkı Köylü  KASTAMONU’YA 15 MİLYAR TL YATIRIM GELDİ

 

 
Devrekani Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi’nin 51. Olağan Genel Kurulu’nu değerlendiren AK Parti Milletvekili Hakkı Köylü,  yapılan kurulun Devrekani için yararlı olduğunu belirtti. Kastamonu’ya 15 Milyar TL yatırım geldiğini ve yatırımların devam edeceğini belirten Köylü, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref  Fakıbaba ile görüştüğünü ve Devrekani’ye hayvancılık ihtisas organize bölgesi kurulmasını teklif ettiğini ifade etti. Uzun süredir gündem de olan bütünşehir yasasına da değinen Köylü, “Yakında gündeme gelecek. Şu an taslak halinde. Fakat 5 ya da 10 gün içinde netleşecek. İl merkezi ile bağlı tüm köylerin hizmetlerini görecektir. İlçe belediye başkanları ise ilçeler ile ilçe köylerinin hizmetlerini sağlayacaktır” dedi.

“ISRARLA SÖYLÜYORUM BİRLEŞİN”

Esnaflara birleşme çağrısında bulunan AK Parti Milletvekili Hakkı Köylü, zamanın değiştiğini ve esnafların birleşerek işlerini büyütmesi gerektiğini vurguladı. Köylü, “Kastamonu’da esnaflarla sohbet ederken işlerinin az olmasından yakındılar. Onlara bir araya gelip servis kurmalarını önerdim. İnebolu Yolu 2 Milyar TL’ye mal olan bir yoldur. Karayollarının bir seferde aldığı en büyük ihaledir. Kastamonu’daki arkadaşlarımız tek başına iş yapmaya çalışıyorlar. Birbiriyle belki de hiç selamlaşmamış olanlar bir araya geliyorlar. Yolu 3 ya da 5 kişi birleşip aldı. Israrla söylüyorum birleşin” diye konuştu.

“YURT GECİKECEK AMA YAPILACAK”

Kastamonu’ya devlet yatırımının 15 sene içinde 15 Milyar TL’yi geçtiğini ifade eden Köylü, “2003’ün bütçesindeki yatırım parası 12 milyar TL’ydi. Kastamonu’ya yatırım olarak gelen 15 Milyar TL para az değildir. Hala da Kastamonu’ya yatırımlar devam ediyor. Meslek Yüksek Okulu (MYO) bizim için çok önemliydi. Henüz bir yurt yapamadığımız için istediğimiz sonucu alamadık. Ama yurt için uğraşıyoruz. Yurt yapacağız. İş adamlarımızla da görüşüyoruz. Bazı yerlerde bazı illerin zenginlerinden talepte bulunuyoruz. İstanbul’daki zenginlerimize yurt yapın diyoruz, bir sürü mazerette bulunuyorlar. Hasan Çolakoğlu bana yurt sözü verdi ve yurdu yapacağını söyledi. Yurt belki biraz gecikecek ama yapılacaktır” şeklinde konuştu.

“KURBANDAN KURBANA HAYVAN YETİŞTİRMEYİ GENİŞLETMELİYİZ”

AK Parti Milletvekili Hakkı Köylü, konuşmasını şöyle sürdürdü: “Çiftçilerimize çok söyledim. Eskiden beni dinlemiyorlardı. Yavaş yavaş dinlemeye başladılar. Buğdayın para etmediğini söylüyorlar. Hayvan beslenirken hayvan ne yiyecekse o ekilmelidir. Hayvancılık daha da büyümelidir. Kurbandan kurbana hayvan yetiştirmeyi genişletmeliyiz. Hayvancılıkla ilgili Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanımız Ahmet Eşref Fakıbaba’nın 10 ile ihtisas bölgesi kurulması amacı var. O illerin arasında Kastamonu olmadığını görünce Bakanımız Fakıbaba ile görüşüp Kastamonu’nun hayvancılıkta Türkiye’nin en önde gelen illerinden biri olduğunu ve Devrekani’nin de en önde gelen ilçelerden biri olduğunu dile getirdim. Devrekani’ye hayvancılık ihtisas organize bölgesi kurulmasını teklif ettim. Bakanımız onayladı. Yakın zamanda faaliyete geçecek.

“BÜTÜNŞEHİR YASASI 5-10 GÜNE NETLEŞECEK”

Grup yollarımızı sıcak asfalt olarak yaptıracağız. Hükümetimizin de kararı bu yöndedir.  Önümüzde bütünşehir uygulaması var. Yakında gündeme gelecek. Şu an taslak halindedir. Fakat 5 ya da 10 gün içinde netleşecek. İl merkezi ile bağlı tüm köylerin hizmetlerini görecektir. İlçe belediye başkanları ise ilçeler ile ilçe köylerinin hizmetlerini sağlayacaktır. Ancak il belediyesinin, ilçeler üzerinde kontrol hakkı olacak. İmar ile ilgili düzenlemeleri, kanalizasyon, yol ve su gibi hizmetleri belediye yapacak.”

“HALK BANKASIYLA İLGİ ÇABAMIZ DEVAM EDİYOR”

Halk Bankası’nın Cide ve Devrekani’ye gelmesiyle ilgili uğraş verdiklerine değinen Köylü, “Önümüzdeki günlerde tekrar değerlendirilebilir. Kısa bir zaman içinde olmayabilir. Lakin Halk Bankası’nın gelmesiyle ilgili çabamız devam ediyor” açıklamasında bulundu.

Güncelleme Tarihi: 22 Ocak 2018, 17:37
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER