banner38

banner39

banner46

banner47

banner29
24 Mayıs 2019 Cuma

AK Parti Kastamonu Milletvekili Hakkı Köylü HEPSİ PKK’YA ÇALIŞIYOR

‘AK Gençlik’, AK Parti Kastamonu Gençlik Kolları Başkanlığı tarafından verilen iftar yemeğinde bir araya geldi. İftar yemeğine AK Parti Kastamonu Milletvekili Hakkı Köylü, AK Parti Gençlik Kolları MKYK Üyesi ve Batı Karadeniz Bölge Sorumlusu Burak Ak, AK Parti Kastamonu Gençlik Kolları Başkanı Musa Kalafat ve çok sayıda paritli katıldı.

13 Haziran 2018 Çarşamba 09:52
AK Parti Kastamonu Milletvekili Hakkı Köylü HEPSİ PKK’YA ÇALIŞIYOR
 

‘AK Gençlik’, AK Parti Kastamonu Gençlik Kolları Başkanlığı tarafından verilen iftar yemeğinde bir araya geldi. İftar yemeğine AK Parti Kastamonu Milletvekili Hakkı Köylü, AK Parti Gençlik Kolları MKYK Üyesi ve Batı Karadeniz Bölge Sorumlusu Burak Ak, AK Parti Kastamonu Gençlik Kolları Başkanı Musa Kalafat ve çok sayıda paritli katıldı.

İftarda konuşan Musa Kalafat, cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği seçimlerinin büyük öneme sahip olduğunu ifade etti. Kalafat, “Önümüzde cumgurbaşkanlığı ve milletvekili seçimleri var. Bu seçimler bizim için oldukça önemli, çünkü bu seçimle birlikte parlementer sistemden cumhurbaşkanlığı hükümet sistemine geçiyoruz. Bu sayede parlementer sistemin ayağımıza vurduğu prangalardan da kurtulmuş olacağız. Yeni Türkiye’ye 2023, 2053 ve 2071 hedefelerimize daha hızlı bir şekilde yol alacağız. Biz gençlerimizden bir dönem daha icazet istiyoruz. Gençlik her zaman bizim yanımızda oldu. İnşallah bir kez daha liderimiz Recep Tayyip Erdoğan’ın arkasında dimdik duracaktır. 2023’ü cumhurbaşkanımız gerçekleştiriyor. 2053 ve 2071 hedefelerini cumhurbaşkanımız bize veriyor. Ülkemizi bu hedefelere hazırlamak bizim sorumluluğumuzdadır” dedi.

AK: BİZLER MİRAS YEDİ KONUMUNDA OLAMAYIZ

AK Parti Gençlik Kolları MKYK Üyesi ve Batı Karadeniz Bölge Sorumlusu Burak Ak şunları söyledi; “Bizler miras yedi konumunda asla olamayız. Mal varlığı ve serveti tamamı ile aynı iki kişi düşünün. Biri bu servete ulaşırken alın teri dökmüş, diğeri ise miras yolu ile servete ulaşmış olsun. Miras yolu ile zengin olan kişi parasını çarçur edebilir ama alın teri döken kişi parasını çarçur edemez. Baktığımız zaman teşkilatlarımızda görev yapan arkadaşlarımız görevinin gereklerini yerine getirmek zorundadır.”

KÖYLÜ GENÇLİĞİ UYARDI

Gençlere seslenen AK Parti Kastamonu Milletvekili Hakkı Köylü ise şöyle konuştu: “Biz bir seçime gidiyoruz. Bu seçim diğerlerinden biraz farklı. Artık sistem Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi olarak değişti. Hükümeti cumhurbaşkanı kurar ve bakanların büyük çoğunluğunu meclis dışından seçer. Bu sistem daha hızlı hareket etmeyi sağlıyor. 1980 darbesinden sonra cumhurbaşkanının yetkileri oldukça arttırıldı. Hükümetin aldığı kararlarda cumhurbaşkanının imzası gerekiyordu. Cumhurbaşkanı meclisi firenliyordu. Ülkede iki başlılık vardı. Bunun ortadan kaldırılması gerekiyordu. Biz bunu kaldırdık ve bu sistemi getirdik. Bunun diğer sebebi ise koalisyonları ortadan kaldırmaktı. Cumhurbaşkanı ülkeyi yönetirken kararnameler çıkartır. Ama cumhurbaşkanının çıkardığı kararnameler mecliste görüşülür ve kabul edilmezse yok hükmüne düşer. Eskiden hükümeti kuran parti mecliste çoğunlukta oluyordu. Ama bu sistemde çoğunluk olmasa bile felaket o zaman olur. Mecliste muhalefet çoğunlukta ise cumhurbaşkanının yetkilerini tıpanlar. Bu sistemde cumhurbaşkanının rahat çalışabilmesi için arkasında meclis gücü olmalıdır. Bazıları cumhurbaşkanlığı ile miletvekili seçimlerinde ayrı oy kullanalım diyorlar. Bu en büyük yanlıştır. Yarının ne getireceğini kimse bilemez. Cumhurbaşkanının mecliste çoğunluğu olmalıdır.

“HEPSİ PKK’YA ÇALIŞIYOR”

Diğer dikkat edeceğimiz konu ise şudur. Bu seçimlerde iki grup var. Birisi AK Parti ile MHP’nin kurduğu ‘Cumhur İttifakı’ diğer tarafta ise adına ‘Millet İttifakı’ denen bir grup var. Bu grubun içerisinde CHP, İYİ Parti, Saadet Partisi ve HDP var. Kağıt üzerinde HDP yok ama bu grubun içerisinde HDP var. Listeye koysalar tepki olacaktı. Sonra dışarıdan HDP’ye destek verme kararı aldılar ve ne pahasına olursa olsun HDP’nin barajı geçirilmesi kararı alındı.  HDP’nin barajı geçebilmesi için CHP ve İYİ Parti’nin milletvekili çıkartamacağı bölgelerde oyların HDP’ye verilmesi kararlaştırıldı. Diğer cumhurbaşkanı adayları Selahattin Demirtaş’ın dışarıda olması gerektiğini söylüyorlar. Selahattin Demirtaş ve HDP milletvekillerinin hepsi PKK’nın adamıdır. Bunların kararını veren Abdullah Öcalan’dır ve Kandil’deki yetkililerdir. Bu adamın yaptığı PKK propagandası yapmaktır, örgüte yardım yataklık etti, örgüt üyeliği yaptı ve 6-7 Ekim olaylarında 53 kişinin ölümünün azmettiricisi olarak yargılanıyor. Bu adam ömrü boyunca ceza evinden çıkamayacak bir ceza olacak. Neden bu adamın tahliye edilmesini istiyorlar. Biraz iddalı olacak ama neredeyse hepsi PKK’ya çalışıyor. Bunun tek sebebi Tayyip Erdoğan ve AK Parti hükümetini yıkmak. ‘Bu yıkılsın kim gelirse gelsin, Türkiye ne olursa olsun’ diyorlar.”

Serkan Horuz


    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV