Müzik indir

28 Eylül 2020 Pazartesi

AK Parti Kastamonu Kadın Kolları Başkanı Neslihan Kaya KADINLAR BİRLİK OLURSA DÜNYAYI ELE ALIRLAR

AK Parti Kastamonu Kadın Kolları Başkanlığı görevini Cuma günü gerçekleştirilen devir teslim töreni ile Eda Şen’den devralan Neslihan Kaya, dün basın toplantısı düzenledi.

10 Şubat 2020 Pazartesi 10:31
 AK Parti Kastamonu Kadın Kolları Başkanı Neslihan Kaya KADINLAR BİRLİK OLURSA DÜNYAYI ELE ALIRLAR
 

AK Parti Kastamonu Kadın Kolları Başkanlığı görevini Cuma günü gerçekleştirilen devir teslim töreni ile Eda Şen’den devralan Neslihan Kaya, dün basın toplantısı düzenledi.

Toplantıda kendinden bahseden Neslihan Kaya, “Devrekani doğumluyum. Devrekani İmam Hatip Lisesi mezunuyum. Halen İngilizce İşletme Lisans programında ikinci sınıf öğrencisiyim. Evli, 1 çocuk annesiyim. 2007 yılında İstanbul Üsküdar ilçe teşkilatına üye olarak AK Kadınlara katıldım. 2017 yılına kadar 11 yıl süre ile Aziz Mahmut Hüdai Mahallesi, Selimiye Mahallesi, Çiçekçi Mahallesi, Salacak Mahallesi ve Üsküdar ilçe teşkilatında çeşitli kademelerde görev aldıktan sonra, genel merkezimizin teveccühü ile 2018 yılında Devrekani İlçe Kadın Kolları Başkanlığı görevine seçildim. Kadın Kolları İI Başkanımız Sayın Eda Sen'in rahatsızlıkları ve devam eden tedavileri sebebiyle istifa etmesinden dolayı boşalan göreve 28 Ocak 2020 günü Genel Merkezimiz tarafından atandım ve 07 Şubat 2020 tarihinde il başkanlığımızda yapılan tören ile görevi devraldım” dedi.

“GÖNÜLLERİ FETHETMEK SEVDASIYLA YOLUMUZA DEVAM EDECEĞİZ”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ‘Kadınlar siyasetin öznesidir’ dediğini hatırlatan Neslihan Kaya, “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, 1994 yılında İstanbul Belediye Başkanlığı seçimlerinde kadınlarımız ile birlikte gece gündüz demeden kapı kapı dolaşarak, girmedik sokak, çalmadık kapı bırakmamak aşkıyla gönülleri kazanmıştır. ‘Kadınlar siyasetin öznesidir’ diyen Sayın Cumhurbaşkanımız, 2003 yılında AK Parti Genel Merkezi’nde Selma Aliye Kavafı atayarak Kadın Kolları Başkanlığı hizmetini fiili olarak başlatmıştır. Bugün AK Parti teşkilatlarından yetişmiş AK Kadınlarımız Mecliste de yer almaktadır. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan yine bir konuşmasında; ‘Adalet ve Kalkınma Partisi'ni yani aşkımı, sevdamı, tutkumu, kavgamı; önce Allah'a sonra sizlere emanet ediyorum’ diyerek biz kadınların üzerine büyük bir sorumluluk yükledi. Bizler bu bilinç ve sorumlulukla dünyanın en büyük kadın siyasi hareketinin gönül erleri olarak, gittiğimiz her yerde kadınlarımızın gönül rızasını alarak, gönülden gönle köprüler kurarak, gönülleri fethetmek sevdasıyla yolumuza devam edeceğiz. Türkiye kadınları tarih boyunca istiklal mücadelelerinde daima ön safta yer almışlardır. Kimi zaman devletin kuruluşunda, kimi zaman vatanın kurtuluşunda görev alan kahraman Şerife Bacılarımız biz kadınlara rehber olacak bir miras bırakmışlardır. İşte o mirasın eseri olan bu millet 15 Temmuz gecesinde ayağa kalkmıştır. Kadını ile erkeği ile kendilerini siper etmişlerdir. Ecdadımızdan aldığımız ilhamla bizde sesimizin yettiği en yüksek tonla diyoruz ki; Başaramayacaksınız, birliğimizi bölemeyeceksiniz, bayrağımızı indiremeyecek, ezanlarımızı dindiremeyeceksiniz, devletimizi yıkamayacaksınız. Biz inanıyoruz ki kadınlar birlik olursa dünyayı ele alırlar. 2023 hedeflerimize AK Kadınlarımızla birlikte emin adımlarla ilerliyoruz. Unutmayalım ki taşları eriten suyun çokluğu değil sürekliliğidir. Bu nedenle benden önceki emeği geçen, başta kurucu başkanlarımız olmak üzere tüm kadın kolları başkanlarımıza ve birlikte emek veren tüm daya arkadaşlarına teşekkür ediyorum. Yeni Türkiye, Yeni Güç; ‘Kadın 2023’ hedefinde, ‘durmak yok, yola devam’ diyorum. Allah yar ve yardımcımız olsun” açıklamasında bulundu.

Serkan Horuz

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV