banner38

Müzik indir

banner46

banner47

13 Temmuz 2020 Pazartesi

AK Parti Kastamonu İl Başkanı Ünlü - BÜTÜN FATURAYI AK PARTİ ÖDEMEMELİ

Ağustos ayı İl Genel Meclisi (İGM) öncesi AK Parti İl Binası’nda Grup Toplantısı yapıldı. Toplantıda konuşan AK Parti İl Başkanı Doğan Ünlü, “Kurumsal anlamda da eksiklikler varsa, hangi kurumda olursa olsun; kendi eksikliklerini gidermek zorundalar. Bütün faturayı, AK Parti ödememeli, eksiklik var ise herkes kendini kontrol etmeli” dedi.

02 Ağustos 2019 Cuma 10:05
 AK Parti Kastamonu İl Başkanı Ünlü  - BÜTÜN FATURAYI AK PARTİ ÖDEMEMELİ
 

Ağustos ayı İl Genel Meclisi (İGM) öncesi AK Parti İl Binası’nda Grup Toplantısı yapıldı. Toplantıda konuşan AK Parti İl Başkanı Doğan Ünlü, “Kurumsal anlamda da eksiklikler varsa, hangi kurumda olursa olsun; kendi eksikliklerini gidermek zorundalar. Bütün faturayı, AK Parti ödememeli, eksiklik var ise herkes kendini kontrol etmeli” dedi.

“EKONOMİDE OLUMLU GELİŞMELER OLUYOR”

KÖYDES ve Özel İdare programlarının hızlı bir şekilde devam ettiğini söyleyen AK Parti İl Başkanı Ünlü, “İGM üyelerimiz de sahada çalışmaları takip ediyorlar. Talepleri alıyoruz ve talepler doğrultusunda vargücümüzle çalışıyoruz. Zaman zaman ödenek ihtiyaçlarımız oluyor, bu durumda da milletvekillerimizle beraber Ankara ayağında elimizden geleni yapıyoruz. Zaman zaman zorlansak da neticede sonuçları alıyoruz. Geçen yıl başlayan ekonomik darbe girişimi sonrasında, normalleşme sürecine girdik. Ekonomide olumlu gelişmeler oluyor, döviz kurları ve faiz oranlarındaki düşüşler, olumlu bir şekilde ekonomiye yansımaya başladı. İnşallah, yıl sonu itibariyle de daha iyi yerlere geleceğiz. Sayın Cumhurbaşkanımızın dik duruşu sayesinde devam ediyor. İnşallah, oranda da Türkiye’nin geleceğini iyi yerlere getirecek sonuçlar alırız.

“BİRÇOK SORUNU 2023’E KADAR ÇÖZMÜŞ OLACAĞIZ”

Kastamonu’da da bu olumlu gelişmelerin etkisiyle, olumlu olaylar yaşanacak. Gerek kamu yatırımları, gerekse özel sektör yatırımları anlamında da 2023 hedeflerine doğru kararlı bir şekilde devam ediyoruz. Biz inanıyoruz ki, hem köylerimizde yapacağımız hizmetlerde bir çok sorunu 2023’e kadar çözmüş olacağız. Gençlik Spor Bakanlığımızın Kastamonu’da iki tane yatırımı var, ikisi de hafriyat çalışmalarına başladı, birisi temel atma durumuna geldi. Biz bu yatırımları yeterli görmüyoruz, bu ay içerisinde 4 Milyon’a Liraya yakın bir yatırım daha aldık. İnşallah, hem Hüsnü Tandoğan Spor Salonu’nun güçlendirilmesiyle ilgili; onun dışında Millet Bahçesine benzer bir yapıyı da, Kuzeykent Hasan Doğan Tesisleri’nin yanında bir çalışmamız olacak, bu 4 Milyon Lirayı en iyi şekilde değerlendirmek istiyoruz. 7 tane Aile Sağlığı Merkezi inşaatımız devam ediyor, bununla ilgili de ödenek talebini ilettik, çalışmalarda tüm hızıyla sürüyor. Okullarımızın da inşaatları devam ediyor, onlarla da ilgili ödenek ihtiyaçları karşılamaya çalışıyoruz, bir çoğu sona yaklaştı. Bitirilenler var. 4 tane okulumuzu da İstanbul Ticaret Borsası yapacak. Eksik kalan okullarımız için de bakanlığımızla ilgili görüşmelerimiz devam ediyor” dedi.

“BİRÇOK PROJEYİ AÇIKLAMIYORUZ,

ALTINDA YATAN SEBEPLER VAR”

“Yurdun Tepe inşaatımız da devam ediyor” diyen Ünlü, “ Türkiye’nin önemli kayak merkezlerinden biri haline gelecek bir yatırım olacak. Hummalı bir çalışma var; inşallah yıl sonuna kadar orayı da bitirip, turizme kazandırmış oluruz. Geçen, Kültür ve Turizm Bakanımızı ziyaret ettiğimizde, Kastamonu’ya davet etmiştik, İnşallah, Ağustos- Eylül ayı gibi de kendilerini bekliyoruz. Geldiği zaman bizim turizmle ilgili istek ve taleplerimizi yerinde görme fırsatı olacak. MİEM’le ilgili Gençlik ve Spor Bakanımıza bir dosya verdik. Üzerinde duruyoruz. Bizim için MİEM çok önemli; atıl durumda kalmasına gönlümüz razı olmaz. Orayı bir şekilde hayata geçirmemiz gerekiyor. Bununla da ilgili çalışmalarımızı bakanımıza ilettik ve takip ediyoruz. Hemen hemen ilimizle ilgili sorunların hepsinin üzerinde duruyoruz, çalışmalarımız devam ediyor. Zaman zaman bizim nasıl çalışmalar yaptığımızı bilmedikleri için, eleştirel anlamda konuşuluyor ama bunlar yersiz. Milletvekillerimizle beraber en küçük konu dahi olsa, ilimizle ilgili hepsini birebir takip ediyoruz. Son dönemlerde özellikle İstiklal Yolu Milli Parkı Müdürlüğü gündeme geliyor, biz bu konuyu birebir takip ediyoruz. Yakın zamanda da bununla ilgili bakanlığın bir toplantısı olacak ve o toplantıda da gerekli girişimi yaptık yapacağız. Siyasi iktidar partisi olarak, elimizden gelen ne varsa Kastamonu’nun haklarını savunmak adına yapacağız. Sadece bu, tek konu üzerinde değil. Kastamonu’nun hakkını savunmak için, yedirmemek için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. Bir çok projeyi açıklamıyoruz, bunun altında da yatan sebepler var. Başka iller de istiyor. Polis Eğitim Merkezi binasının ekonomik ömrüyle ilgili, sağlamlık raporuyla ilgili bir çalışma var. Bina sağlıklıysa, kullanılacak. Kullanılabilir durumda değil ise yerine yenisi inşa edilecek. Akademi başkanımızla kendim de görüştüm. Bu konuyu takip ediyoruz. Orayı da inşallah Kastamonu’ya kazandırmış olacağız” diye konuştu.

ASFALT ÇALIŞMALARI

Doğan Ünlü, asfalt çalışmalarına da değindi. Ünlü, “Teknik açıdan havanın soğuk olduğu zamanlarda yapılmıyor. Şubat gibi de olsa, Ekim gibi de olsa aynı araçlar üzerinden geçecek. Uyarı levhaları da var. Tüm yollar için bu geçerli; işaret levhalarına uyulması gerekiyor. Bizim vatandaşımızdan isteğimiz, trafik levhalarına uymaları. Oradaki hız sınırlarını da aşmadan giderse daha iyi olur. Bu teknik Kastamonu’ya özgü değil, ben gittim; Çankırı’da da aynı yer var. Bir çok ilin sınırları içerisinde yaz döneminde yapım uygulamaları var. Teknik anlamda, başka bir şey yapamıyorsunuz. Geçtiğimiz yıldan bu yıla ekonomik anlamda bir tasarrufa gidildi. Bunun için bu yapılmayacak anlamını taşımıyor. Taşköprü yolu bizim en önemli yollarımızdan biri. Devam eden yollarımız da var; Araç yolunda da çalışmalarımız devam ediyor. Biz köylerde bile bugün sıcak asfalt yapıyoruz. En çok kullandığımız yolları da yaparsa AK Parti yapar diyoruz. İnşallah, önümüzdeki süreçte sıcak asfalta dönüştürürüz.  Taşköprü yolu, özellikle hasat dönemlerinde, pancar ve sarımsak zamanlarında traktörlerin yoğun trafiği olduğu bir nokta. Orada mutlaka yan yollarında ulaşması gerekiyor. En büyük kazalarda bundan dolayı oluyor. Sarımsak fiyatları şuan çok iyi, çiftçimiz memnun, inşallah kurbanlıklarımız da öyle olur. Kastamonu ekonomimize de bir katkı sağlanıyor. İnşallah, çiftçimiz ürünlerini kazasız belasız bir şekilde çıkarıp satabilir” şeklinde konuştu.

“GEREKLİ ÇALIŞMALAR YAPILIR”

Zarbana Çayı’ndaki kirliliği değerlendiren Ünlü, “Biz gitmedik, bir şikâyette gelmedi. Geçen gazetede bir yazı çıktı. Taş ocakları, birçok resmi kurumdan izin alınarak açılıyor.  Bunun içinde doğayı kirletecek bir şey olsa, açılamaz. Resmi bir izin alınması gerekiyor. Bu tek kurumdan alınmıyor. Tarım, DSİ, Çevre Şehircilik gibi birçok kurumdan belge alınması gerekiyor, eğer orada çalışma izin belgesi alındıysa, bir sıkıntı yoktur diye düşünüyoruz. Varsa da gerekli kurumlar çalışmayı yürütmeli. İl Genel Meclisi’ne de taşınırsa gerekli çalışmalar yapılır. Vatandaşımızın gerekli gördüğü bir şikâyet varsa biz de onların yanındayız” ifadelerini kullandı.

“HERKES KENDİNİ CHECK ETMELİ”

AK Parti İl Başkanı Doğan Ünlü, açıklamasını şöyle tamamladı: “İGM üyelerimizle uyumlu bir şekilde hizmet ediyoruz. Tek hedefimiz, halkımıza hizmet. Hizmet etme anlamında da Özel İdare’ye ne destek verilmesi gerekiyorsa, milletvekillerimiz ve parti teşkilatımızla destek oluyoruz. Birlikte çalışma ortamında huzursuzluk oluşturmuyoruz. Bunu yaparken Yol-İş Sendikası 2 nolu şube başkanın ‘İşine baksın’ demesini nereye söylediğini bilmiyorum ama bu konuya açıklık getirirse daha iyi olur. Eğer mahalli idareler seçimleri üzerinden böyle bir yaklaşımı varsa, biz; bu seçimlerde siyasi olarak bedel ödüyoruz. Biz teşkilat olarak kendi eksikliklerimizi bir kenara koymuyoruz. Biz kendi kendimizin eksikliklerini gidermeye çalışıyoruz. Eğer, kurumlarda da eksiklik varsa, onlarda kendilerini kontrol etmek zorunda. Kurum ve kurum yöneticilerinde de, işleyişte de, yönetimsel anlamda da bir zafiyet varsa, kurumlar kendini check etmek zorunda. Biz siyasi olarak, mahalli idareler seçimlerini kaybettiğimiz için bu bedeli ödüyoruz. Biz önümüzdeki süreçte de yol haritamızı belirleyerek çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Kurumsal anlamda da eksiklikler varsa, hangi kurumda olursa olsun; kendi eksikliklerini gidermek zorundalar. Bütün faturayı, AK Parti ödememeli, eksiklik var ise herkes kendini check etmeli.”  

Tuğçe Yerdelen

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV