Müzik indir

24 Eylül 2020 Perşembe

AK Parti Kastamonu İl Başkanı Doğan Ünlü - YÖK’TEN ONAY YAZISI ÇIKTI

İl Genel Meclisi (İGM) Şubat ayı toplantısı öncesi AK Parti İl Başkanlığında yapılan Grup Toplantısı’nda konuşan AK Parti Kastamonu İl Başkanı Doğan Ünlü, 2020 yılında yapılacak hizmetler ve yatırımlar hakkında bilgi verdi. Ayrıca Ünlü, CHP İl Başkanı Hikmet Erbilgin’in ‘Doğanyurt Belediyesi’nde sıkıntı var’ şeklindeki sözlerini değerlendirerek, “Ben de ona soru sorarım İstanbul Belediye’nde yolsuzluk var, cevap ver derim. Her şeyi söylerim. Ama benim söylemem onun cevap vermesiyle olacak iş değil. Onların tüm belediyelerinde her türlü sıkıntılar mevcut. Ona birçok soru sorarım hiç birisine cevapta veremez. Cevap verse bile onun cevap vermesiyle bir şey olmaz” dedi.

04 Şubat 2020 Salı 10:00
 AK Parti Kastamonu İl Başkanı Doğan Ünlü - YÖK’TEN ONAY YAZISI ÇIKTI

 

İl Genel Meclisi (İGM) Şubat ayı toplantısı öncesi AK Parti İl Başkanlığında yapılan Grup Toplantısı’nda konuşan AK Parti Kastamonu İl Başkanı Doğan Ünlü, 2020 yılında yapılacak hizmetler ve yatırımlar hakkında bilgi verdi. Ayrıca Ünlü, CHP İl Başkanı Hikmet Erbilgin’in ‘Doğanyurt Belediyesi’nde sıkıntı var’ şeklindeki sözlerini değerlendirerek, “Ben de ona soru sorarım İstanbul Belediye’nde yolsuzluk var, cevap ver derim. Her şeyi söylerim. Ama benim söylemem onun cevap vermesiyle olacak iş değil. Onların tüm belediyelerinde her türlü sıkıntılar mevcut. Ona birçok soru sorarım hiç birisine cevapta veremez. Cevap verse bile onun cevap vermesiyle bir şey olmaz” dedi.

“DAHA FAZLA ÖDENEK ALMAYI TEMENNİ EDİYORUZ”

İdlib’te düzenlenen saldırıda şehit olan askerlerimize Allah’tan rahmet dileyerek konuşmasına başlayan AK Parti İl Başkanı Doğan Ünlü; “Bu yıl normal ödeneklerin dışında Bakanlıklarımızdan daha fazla ödenek almayı temenni ediyoruz. Bu yönde de çalışmalar yapıyoruz. Özel İdaremiz ve köy yolları için daha fazla ödenek talep edeceğiz. Bu yönde de çalışmalara başladık, Milletvekillerimizle, İl Genel Meclisi Başkanımızla gerekli girişimlerde bulunduk. Bu yıl ödeneklerin arttırılması için yoğun bir çaba göstereceğiz. Geçen yıl sıcak asfalt programlarını yoğun bir şekilde gerçekleştirirken, sathi kaplama asfaltların bakımı ve malzemeli bakımlarda biraz eksik kalmıştık. Onlara bu yıl daha fazla önem vereceğiz.

“ARAÇ BOYALI’DA 6 DERSLİKLİ OKULUN

AÇILIŞINI GERÇEKLEŞTİRDİK”

2019-2020 Eğitim-Öğretim Dönemi’nin 2’nci döneminin açılışı gerçekleşti. Bugün 3 tane okulumuzun açılışını daha yaptık. Araç Boyalı’da 6 derslikli okulun açılışını gerçekleştirdik. Merkezde de 2 tane okulun açılışı yapıldı. Bunlardan birisi Mustafa Kaya, diğeri de 15 Temmuz Şehitler Lisesi. Geçen yıl yaklaşık 110 Milyon Lire civarında Milli Eğitim Bakanlığımız ilimizde yatırım gerçekleştirdi. Fakat bu yıl yapılması gereken okullar var. İhalesi yapılan okullar var. İhalesi yapılacak olanlar var. Bunların dışında da güçlendirilmesi yapılması gereken okullar var. Geçtiğimiz hafta Milli Eğitim Bakan Yardımcımızla birlikteydik. Kendisiyle ilimizdeki yatırımlarla ilgili istişarelerde bulunduk. Geçen yıl gelen yatırımlara baktığımızda Türkiye’de ilk 3. sırada yer alıyoruz. Bu yılda Milli Eğitim Bakanlığımız açısından değerli bir yıl olacak. Onun içinde başta Cumhurbaşkanımız olmak üzere, Bakanımıza, Bakan Yardımcılarımıza, Milletvekillerimize desteklerinden ötürü teşekkür ediyoruz” dedi.

“DOKTOR KADROLARI İÇİN ALIMLAR BAŞLADI”

Sağlık alanında yatırımların devam ettiğini de dile getiren Ünlü, “Sağlıkta afiliasyon süreci devam ediyor. YÖK’ten onay yazısı çıktı. Şu anda Sağlık Bakanlığı’nda protokol çalışmaları devam ediyor. 1-2 ay içerisinde Tıp Fakültemizin afiliasyon süreci tamamlanmış olacak. Bununla ilgili de biz AK Parti olarak gerekli çalışmaları titizlikle takip ediyoruz. Sayın Cumhurbaşkanımıza da bu talebimizi ilettik. Sayın Cumhurbaşkanımızda afiliasyon süreci ile ilgili gerekli talimatları verdiler. Yakın bir süreçte protokolün tamamlanması ile afiliasyon sürecini tamamlamış oluruz.

Sağlık Bakan Yardımcımız Halil Erdemir ile de ilçelerde yenilenmesi gereken devlet hastanemizle ilgili görüştük. Uzun süredir yürüttüğümüz çalışmalar var. Bunların neticesini de yavaş yavaş alacağız. 2 ilçemizde Mart ayı gibi ihaleler yapılacak. Diğer 2 ilçe ile ilgili de çalışmalar devam ediyor. Küre, Abana, Bozkurt ve Çatalzeytin ilçelerimizde hastane ihtiyacı var. Mart ayı gibi 2’sinin ihalesi yapılmış olacak. Bunun dışında 3 tane yeni ambulansımız geldi. Bunlar acil ihtiyacı olan yerlere verilecek. Akabinde yıl içerisinde 10 tane daha ambulans bekliyoruz. Bununla ilgili de taleplerde bulunduk. Sağlıkta personel alımı ile ilgili de talepte bulunmuştuk.

“ONKOLOJİ DOKTORU İHTİYACIMIZ VAR”

Bu yıl içerisinde Sağlık Bakanlığı, Kastamonu’nun da içinde bulunduğu hastanelere personel alımı yapacak. İlimize 97 personel alımı yapılacak. Alınacak personelin bir kısmı işçi. Kastamonu Üniversitemiz de, Tıp Fakültesi’nde mevcut boş olan doktor kadroları için alımlara başladı. Özellikle Onkoloji Doktoru ihtiyacımız var. Bununla ilgili talebimizi de Sağlık Bakan Yardımcımıza ilettik. Üniversite kadroları açıyor, doktorlar atandıktan sonra Kastamonu Devlet Hastanesi’nde bütün hastalarımıza hizmet verecek. 97 kişi yardımcı personel niteliğinde. Tıp Fakültesi’nin olduğu bölümde bulunan bir binamız var. Bu binanın Fizik, Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi’ne dönüşebilmesi için Bakanlık yetkilileri geçen hafta Kastamonu’daydı. Raporlarını nihai hale getirmediler. Teknik ekip buradaki çalışmalarını tamamladı. Bunun ilgili raporun sonucu bekleniyor. Burada şöyle bir gerçeklik var. Fizik, Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi’ni yeniden yapmak yüksek bir maliyet. Bu tarafta daha az bir masrafla hemen hastanenin yanı başında bu binayı kullanma durumumuz var. Bu bina hakkında olumsuz rapor çıkarsa, eski devlet hastanesinin olduğu yere yapılacak. Olumlu sonuç çıkarsa da, bizim kamu yatırımlarımız devam ediyor. Bize arsa lazım. Hastanenin fiziksel alanda yeterli olması lazım. Binanın durumu Fizik Tedavi Rehabilitasyon Hastanesi’ni karşılayıp karşılamadığını bilmiyoruz. Özellikle Olukbaşı tarafında bulunan muhtarlarımızla sohbet ettik, onlarında ileriye dönük istek ve taleplerini karşılamalıyız. Bölgesel anlamlı olarak bakmıyoruz. Boşta duran bir yerimiz var. Gelen teknik heyet olumlu cevap verirse, ona göre önümüze bakarız. İleride Sağlık Kampüs Alanı şekline dönüşecek. Eğitim-öğretim görülecek, Hemşirelik Okulu orada olacak. Önemli olan devletin elinden geleni yapmasıdır. Para hepimizin, halkımızın parası. Arsa boş durmaz. İsterse konut yapılabilir, isterse kamu kuruluşlarına açabiliriz. TOKİ ile ilgili Çevre ve Şehircilik Bakanımız Ilgaz’a geldiler. Talebimiz TOKİ’nin artırılması oldu, sayın bakanımız TOKİ Başkanıyla görüşme yapıp sayının arttırılması talimatını verdiler. Talebin 3 binden fazla olduğunu dile getirdik. Emekliler için ayrılan TOKİ alanı geniş ve müsait bir alan” diye konuştu.

“ÖNCELİKLERİMİZİ ORTAYA KOYMALIYIZ”

Ünlü, İnebolu Cezaevi’nden de bahsederek, “İnebolu Cezaevi ile ilgili tekrar talepte bulunduk. Bakanlığımızdan ekipler gelip, yerinde çalışma yaptılar. Sayın Bakanımızda yapılması için gerekli çalışmaları yaptıklarını ifade ettiler. Önümüzdeki süreçte ihalesini umarım gerçekleştirmiş oluruz. Diğer kurumlarla ilgili çalışmalarımız var. Gençlik ve Spor Bakanlığımızın da yatırımları devam ediyor. Kapalı Spor Salonu’nu bu yıl içerisinde bitireceğiz. Kapalı spor salonu olmayan ilçelerimizle ilgili de çalışmalarımız devam ediyor. Karayolları ile ilgili de ödenek talebinde bulunduk. Tosya yolunun iyileştirilmesi içinde talepte bulunduk. Havalimanımıza 2’nci bir uçak seferi gelmesi için talepte bulunduk. Yolcu sayımızın az olduğunu ifade ediyorlar. Biz yolcu sayımızı arttırabilirsek, 2’nci bir sefer Kastamonu’ya açılacak. Yolcu sayısı maalesef yeterli değil. Neden bilmiyoruz ama uçağı kullanmıyoruz. Keşke günde 2-3 sefer olsa. Atlas Jet ile görüşmelerimiz vardı ama o da birçok seferini iptal etti. Havalimanını daha çok kullanmalıyız. Birçok çalışan var, günde bir uçak gelip gidiyor ve yolcu sayısı az. Yolcu sayısını yükseltmiş olsak, 2’nci seferi isteme hakkımız oluşmuş oluyor. Saatlerle ilgili de taleplerde bulunduk. Uçak saatlerinin düzenlenmesi bizim için önemli. Bazı yolcular saatlerden dolayı tercih etmiyor, şeklinde bir anlayış var. Dolayısıyla ilimizdeki yatırımları takip ediyoruz. Bakanlıklarımıza da Kastamonu’nun taleplerini dile getiriyoruz. Daday’da ve Tosya’daki Cezaevlerinin kapatılmasının nedeni, ömrünü bitirmiş olmasıdır. Deprem kuşağındayız. Depremin ne zaman nerede, ne şekilde geleceği belli değil. Tosya ve Daday’daki kalan kişi çok azdı. İl ve ülke olarak da önceliklerimizi ortaya koymalıyız. 10 kişinin kaldığı yere cezaevi yapılması ya da daha başka önceliklerimiz mi var? İnebolu’da Adliye binamız bitti” şeklinde konuştu.

“YATIRIMCIYI DAVET EDİYORUZ, ANCAK!”

“Organize Sanayi’deki yerlerimiz doldu” diyen Ünlü, şöyle konuştu: “Yeni yatırım yaptığımız zaman, Seydiler, Taşköprü’yü gösteriyoruz. Buradaki Organize Sanayi’de 700-800 dönüm araziyi de içine katmak istiyoruz. Bir kısmı orman, bir kısmı hazine, bir kısmı şahıs arazileri bunları toplamaya çalışıyoruz. 2’inci en büyük Organize Sanayilerden birisini de Devrekani’ye oluşturmak için çaba sarf ediyoruz. En az 2 bin -3 bin istihdam demek. Öncelikle şartları oluşturmalıyız. Yatırımcıyı davet ediyoruz, ancak yatırımcı gelsin diye de bir takım şeyler sunulmalı. Kastamonulu olup İstanbul’da yaşayanlara her zaman çağrımız var ve elimizden gelen her şeyi yapacağımıza dair sözümüz var. KASİAD’ın, KASDER’in ve diğer toplantılarda Kastamonu’ya yatırım yapılmasıyla ilgili çağrıda bulunduk.  İnebolu Yolu ve İnebolu Limanı bittiği zaman yatırımcı daha cazip hale getirilecek bir durum olacak. Bunları hep beraber yaparsak istihdam yönünde de ilerleme kayıt ederiz”

“KASTAMONU’NUN ÖNÜ AÇIK”

Kırık Barajı’nda yol çalışmalarının devam edeceğini, ancak gelecek ödeneğe bakılması gerektiğini ifade eden Ünlü, “İnebolu Yolu’nda da çalışma az olmuştu, Sayın Cumhurbaşkanımız talimat verdiler. 1 buçuk yıldır bu ülke üzerinde ekonomik baskılar oldu. Dünyanın bir çok ülkesine göre bu denli her alanda çalışma yapan bir ülke yok. Macaristan’a gitseniz, Kastamonu’daki yatırım kadar yatırım olmadığını görürsünüz. Şükürler olsun bu şartlarda geçen yıl birçok yatırım hız kesmeden devam etti. Önümüzdeki süreçte ekonomimiz daha iyi yere geldiğinde bakanlıklarımızdan daha iyi destek alırız. Kanal İstanbul’u ve başka projeleri konuşuyoruz. Almanya havalimanını 16 yılda bitiremedi, Türkiye 3 buçuk yılda bitirdi. Sınır ötesi, sınır için mücadele veriyoruz. Milli ve yerli silahlarımızı üretiyoruz. Otomobilimizi üreteceğiz. 17 yıllık mücadelenin sonunda Türkiye’nin önü açıldı. Allah’a şükürler olsun hem Türkiye hem de Kastamonu için önümüz açık” ifadelerini kullandı.

“DENETİM MEKANİZMASI YA DA FARKLI BİR ŞEYE SAHİP DEĞİLİM”

AK Parti İl Başkanı Doğan Ünlü, konuşmasını şöyle tamamladı: “Belediyeler denetime açık kuruluşlardır. Bir sıkıntı, bir sorun varsa denetlemesi yapılır. CHP İl Başkanı Hikmet Erbilgin’in Doğanyurt Belediyesi’nde sıkıntı var demesi, benim böyle var dememle bu işler olmaz. Ben denetim mekanizması ya da farklı bir şeye sahip değilim. O soru soruyor, bizden cevap bekliyor. Ben de ona soru sorarım İstanbul Belediye’nde yolsuzluk var, cevap ver derim. Her şeyi söylerim. Ama benim söylemem onun cevap vermesiyle olacak iş değil. Onların tüm belediyelerinde her türlü sıkıntılar mevcut. Ona birçok soru sorarım hiç birisine cevapta veremez. Cevap verse bile onun cevap vermesiyle bir şey olmaz. Doğanyurt Belediyesi’nde ne olduysa denetlemeci gelir bakar.”

Tuğçe Yerdelen

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV