AK Parti Kastamonu İl Başkanı Doğan Ünlü YALAN, İFTİRA, ASILSIZ SÖYLEMLE KARŞI KARŞIYAYIZ

AK Parti Kastamonu İl Başkanı Doğan Ünlü, sosyal paylaşım sitesi Facebook üzerinden yapılan canlı yayın programına katıldı. Canlı yayında vatandaşların sorularını yanıtlayan Ünlü, Kastamonu’da merkez ve ilçelerinde seçim çalışmalarını aralıksız sürdürdüklerini belirterek, “Yaptığımız ziyaretlerde halkımızdan büyük bir teveccüh ile karşılaşıyoruz. Bu giderekte artıyor. Halkımıza teşekkür ediyoruz” dedi.

AK Parti Kastamonu İl Başkanı Doğan Ünlü  YALAN, İFTİRA, ASILSIZ SÖYLEMLE KARŞI KARŞIYAYIZ
banner72

 

AK Parti Kastamonu İl Başkanı Doğan Ünlü, sosyal paylaşım sitesi Facebook üzerinden yapılan canlı yayın programına katıldı. Canlı yayında vatandaşların sorularını yanıtlayan Ünlü, Kastamonu’da merkez ve ilçelerinde seçim çalışmalarını aralıksız sürdürdüklerini belirterek, “Yaptığımız ziyaretlerde halkımızdan büyük bir teveccüh ile karşılaşıyoruz. Bu giderekte artıyor. Halkımıza teşekkür ediyoruz” dedi.

Yaptıkları her ziyarette Kastamonu’ya yapmayı planladıkları ve şu ana kadarda yapılan çalışmaları anlattıklarına işaret eden Ünlü, “Seçimi demokratik bir ortam içerisinde sürdürmeye çalışıyoruz. İnşallah bütün ilçelerimizden güzel sonuçlar alırız diye düşünüyorum” diye konuştu.

“BİZLER İTTİFAKTAN DA MUTLUYUZ”

Cumhur İttifakının aslında masa başında kurulmuş bir ittifak olmadığını dile getiren Ünlü, “Bizim darbe yapma teşebbüsü içerisinde olanlara karşı sokaklarda oluşmuş güçlü bir ittifaktır. Genel anlamda baktığımızda hem Cumhurbaşkanımız hem de Sayın Bahçeli’nin kurduğu bu ittifakı önemsiyoruz. Biz, bunu ülkemizin geleceği açısından bir beka olarak görüyoruz. Cumhur İttifakı 15 Temmuz sonrasında oluşan daha sonra 24 Haziran seçimlerinde de güçlenen bir yapıya sahip. İlelebet devam edecek bir ittifak, kutlu bir ittifak. Allah birliğimizi ve beraberliğimiz bozmasın. Bizler bu ittifaktan da mutluyuz” şeklinde konuştu.

“BİR BELEDİYE FAZLA ALMAK İÇİN BU

KADAR YOL DENEMEYE GEREK YOK”

Yerelde de bakıldığında kendilerinin ittifaka bağlı olduklarını söyleyen Ünlü, “Cumhur İttifakının önemini kavramış ve bunları koruyup kollayan, hassasiyetle üzerinde durduğumuz, hiçbir zaman Cumhur İttifakına zarar gelmeyecek bir şekilde seçim sürecini teşkilatlarımızla birlikte adaylarımızla bir bütünlük halinde sürdürüyoruz. Bu konuya çok hassas davranıyoruz. Cumhur İttifakı, 1-2 seçimlik bir ittifak değil. Biz, AK Parti olarak üzerimize düşen sorumluluğu bugüne kadar yaptık, bundan sonrada yapmaya devam edeceğiz. Bakıldığında sahada gerek adaylarımızla, gerek vekillerimizle, gerek zaman zaman kamu kurum ve kuruluşlarına asılsız, yalan, iftira şeklinde, çamur at izi kalsın şeklinde bir siyasi çalışmayı görüyoruz. Bu bizim parti düsturumuza aykırı bir durum. Bizim genel başkanımızdan, genel merkezimizden aldığımız terbiyede böyle bir seçim politikası yürütmemizi öngörmüyor. İsteriz ki diğer partilerde aynı şekilde çalışmalarını sürdürsün. Baktığımızda yine sahadaki söylemlerde tamamen bizler proje odaklı çalışıyoruz, yaptıklarımızı ve yapacaklarımızı anlatıyoruz. Fakat özellikle son zamanlarda artarak adaylarımıza dönük, milletvekillerimize dönük, şahsiyetlerine, kişiliklerine dönük karalama, yalan, iftira, asılsız birçok söylemle karşı karşıyayız. Cumhur İttifakı olmak bunu gerektirmez. Bir belediye fazla almak için bu kadar yol denemeye gerek yok. Onlara da tavsiyemiz kendi projelerini anlatsınlar. Halkımız zaten olan biten her şeyi görüyor. Onun için bizler, sağduyumuzu kaybetmeyeceğiz. Birlik ve beraberliğimiz koruyacağız. MHP ile birlik ve beraberliğimizi koruyacağız. Kastamonu gibi bir ilde yaşıyoruz, maneviyatı güçlü, kadim bir şehirde yaşıyoruz, hemen hemen bizim halkımızın çoğu birbirini tanıyor ve akrabalık ilişkileri var. Arkadaşlık ilişkilerimiz var, dostluklarımız var, bunlar sadece bir seçim sürecinde heba edilecek şeyler değil. Bizler, seçim bittikten sonra da yan yana geleceğiz, birbirimizle sohbet edip birbirimizin dertlerine derman olmaya çalışacağız. Bu yüzden bu seçimler gelip geçicidir, baki olan dostluklardır.

“ADAM OLMAK DİK BİR DURUŞ SERGİLEMEKTİR”

Siyaset yapmak karalamak değil, siyaset yapmak doğruları söylemektir, eğer gerçekten adaylarımıza yönelik olumsuz bir şeyler var, ellerinde bilgi, belge varsa, biz hukuk devletiyiz, adaylarımıza yönelik bu tür iftiralar atılmak yerine gerçekten ellerinde bu tür bilgi ve belgeleri varsa adli mercilere şikayette bulunmalarıdır. Birde üzüldüğümüz başka bir konu var. Adaylarımıza yönelik ‘adam değil, adamlık’ gibi söylemler var. Adam olmak belli bir guruba dahil olmak değil. Adam olmak dik bir duruş sergilemektir. Bizim adaylarımızda Allah’a şükür AK Parti’nin adaylarıdır ve hepsinin de bir dik duruşu vardır. Biz, seçim süreci başladıktan sonra hiçbir adayla ilgili kişilikleriyle veya şahsiyetiyle ilgili bir açıklamamız olmadı. Bizlerde aynı saygıyı bekliyoruz” ifadelerini kullandı.

2002 yılında iktidara gelen AK Parti’nin ‘yapılamaz’ denilen birçok hizmeti bu ülkeye kazandırdığını söyleyen Ünlü, “Yaptığımız yatırımlar sayesinde özellikle de ulaşım alanında ülkemiz, daha güçlü bir konuma geldi” dedi.

“30 BİN ÖĞRENCİ EĞİTİM GÖRÜYOR”

Ünlü, “Tabi birçok siyasetçi geldi Kastamonu’da meydanlarda söz verdiler. Kastamonu Üniversitesi kuruyor muyuz, kuracağız dediler ama yapmadılar. Allah’a şükürler olsun Kastamonu’da 2006 yılında Kastamonu Üniversitemizi kurduk. İlimizde kurduğumuz üniversitede de aynı zamanda ilçelerimizde de yaygınlaştırarak geliştirdik, büyüttük. Başlangıcında çok az sayıda üniversite öğrencimiz varken bugün 29 bin 134 öğrenciye kadar yükseldik. Büyüyen, gelişen bir üniversite haline geldik. Bunun dışında sağlık alanımızda 364 Milyon TL bugüne kadar yatırım yaptık. Bu 364 Milyon TL’nin yaptığımız devlet hastanesi ilçelerimize yapmış olduklarımız var. 112 acil servisimiz sayısı 1 idi. Şu an 32’ye yükselttik. Bizim iktidara geldiğimiz dönemde Kastamonu’da 1 tane acil servis varken şu an 32’ye yükselttik. 112 acil ambulans sayımız 2 iken şu an 53’e çıkardık. Önümüzdeki günlerde ilk etapta 10 tane daha ambulansımız geliyor ama yıl içerisinde biz daha fazlasını talep ettik. Önümüzdeki süreçte bu yıl içerisinde en az 20 tane daha yeni ambulansı ilçemize kazandırmış olacağız. Bunun yanında üç tanede kar paletli ambulansımız ilimizde mevcut."

“TIP FAKÜLTESİYLE İLGİLİ YAKINDA GELİŞME OLACAK”

Göreve geldikten sonra en büyük istediğinin Kastamonu Tıp Fakültesi’nin hayata geçmesi olduğunu vurgulayan Ünlü, “Sayın Tahsin Babaş ile bu konuda sürekli istişarelerde bulunuyoruz. Bakanlıklarımızla görüşüyoruz. Ödenek noktasındaki talep ve desteklerimizi iletiyoruz. Yakın bir zamanda bir ödenek sağlanacak. İnşallah bu taleplerimiz yerine geldiğinde en kısa sürede Tıp Fakültemizi hizmete açmayı düşünüyoruz. Bu konudaki çalışmalarımızı samimiyetle sürdürüyoruz” diye konuştu.

Gençlik ve Spor Bakanlığının da Kastamonu’da 472 milyon lira yatırımı olduğuna dikkat çeken Ünlü, “Bu yatırımlar arasında 46 milyon liraya ihale edilen Kapalı Spor Salonumuzun yapımına inşallah kısa sürede başlanacak. Bunun yanı sıra bin 300 kişilik yurt binası da yapılacak. İlçelerimizde eksik olan spor salonlarını da tamamlayacağız inşallah” dedi.

Ilgaz Tüneli’nin yapıldığını hatırlatan Ünlü, “Ilgaz Dağını 35 dakikada geçiyoruz. Ankara’ya biraz daha yakınlaştık. Havalimanımız faaliyete geçti” şeklinde konuştu.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığının 273 milyon lira yatırımının bulunduğunu anlatan Ünlü, bunların büyük çoğunluğunun TOKİ yatırımları olduğunu söyledi.

“KÖY YOLLARINI YÜKSEK STANDARTLI

SICAK ASFALT İLE ASFALTLIYORUZ”

KÖYDES yatırımlarına da değinen Ünlü, “KÖYDES ödeneklerinde farklı bir yola girdik. Artık köylerimizin yolları da yüksek standartları yol haline geliyor. Sıcak asfaltı köylerimizin yoluna seriyoruz. Bu bizim için dezavantajdı. Zorlu ve dağınık bir coğrafyada hizmet vermeye çalışıyoruz. Milletvekillerimiz, İl Genel Meclisi üyeleriyle yaptıkları bir toplantı sonrası Cumhurbaşkanımızdan ödenek talebinde bulunduk. Türkiye’de iller bazında en yüksek ödenek ilimize kazandırıldı. İnşallah bu yılda aynı ödeneği alacağımıza inanıyorum. Yollarımız, sıcak asfalt ile kaplandıktan sonra inşallah uzun bir zaman yol sorunumuz ortadan kalkmış olacak” ifadelerini kullandı.

Devlet Su İşleri’nin şu anda 9 barajda çalışmalarını sürdürdüğüne işaret eden Ünlü, “Bu 9 barajda çalışmalar bittikten sonra arazilerimizin büyük çoğunluğu sulamaya açılmış olacak. Tabii yeterli görmediğimiz, gereksinim duyduğumuz yerlerde göletler yapacağız. Biz, her zaman çiftçimizin, üreticimizin yanındayız” dedi.

“TARIM BAKANIMIZI AĞIRLAYACAĞIZ”

Kastamonu’da kendir konusunu muhalefetin sürekli gündemde tuttuğunu ve ‘Neden Kastamonu demedi de Vezirköprü dedi’ şeklinde eleştiriler olduğunu hatırlatan Ünlü, şöyle konuştu: “Bizler, milletvekillerimiz, Belediye Başkanımız Tahsin Babaş, Taşköprü Belediye Başkanımız Hüseyin Arslan ile birlikte Cumhurbaşkanımızın yanına gittik. SEKA Fabrikasını, kendirin Kastamonu için ne kadar önem taşıdığını, ilimizin kendir ile iç içe olduğunu ve geçmişe yönelik yapılan çalışmalarından bahsettik. Bu yöndeki dosyamızı kendilerine sunduk. Kendirin merkezi Vezirköprü değil, aslında tohumunun merkezi oluyor. Tohuma baktığınızda Vezirköprü’de çok fazla var ama bizde o kadar çok tohum yok. Sarımsak, tohumda nasıl Taşköprü’nün merkezi ise, siyez nasıl Kastamonu’nun merkezi ise kendirinde tohumu Vezirköprü’de olduğu için böyle bir söylemde bulundu. Ama kendirin ekim alanlarına bakıldığında tabii ki Kastamonu’da bulunuyor. Biz, kendir dikimi yapabiliyoruz. Tarım Bakanımızı Kastamonu’ya davet etmiştik, aslında kendir ile ilgili kendisinden ilk ağızdan açıklamalar bekliyorduk ama yoğun programından dolayı gelemedi. Seçim öncesi olmasa bile seçimden sonra bakanımız, ilimizi ziyaret edecekler ve gerekli açıklamaları yapacaklar.”

31 Mart’ta yapılacak seçimlerde Kastamonu halkının desteğini isteyen Ünlü, “31 Mart’ta AK Parti belediyeciliğiyle tanışmayan bütün ilçelerimizi buluşturmak istiyoruz. Bunda da halkımızın güçlü desteğini inşallah bekliyoruz” diye konuştu.

Ünlü, önümüzdeki hafta 26 Mart’ta Ticaret Bakanı Ruhsan Pekcan’ın da Kastamonu’yu ziyaret edeceğini kaydetti. (Haber Merkezi)

Güncelleme Tarihi: 23 Mart 2019, 12:12
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER