AK Parti Kastamonu İl Başkanı Doğan Ünlü SAĞLIK YATIRIMLARINA HIZ KESMEDEN DEVAM EDİYORUZ

İl Genel Meclisi öncesi gerçekleştirilen grup toplantısında konuşan AK Parti Kastamonu İl Başkanı Doğan Ünlü, ilimizde tamamlanan ve devam eden yatırımlarla ilgili değerlendirmelerde bulundu.

 AK Parti Kastamonu İl Başkanı Doğan Ünlü  SAĞLIK YATIRIMLARINA HIZ  KESMEDEN DEVAM EDİYORUZ

 

 

İl Genel Meclisi öncesi gerçekleştirilen grup toplantısında konuşan AK Parti Kastamonu İl Başkanı Doğan Ünlü, ilimizde tamamlanan ve devam eden yatırımlarla ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Kastamonu Devlet Hastanesi ile Tıp Fakültesi arasındaki afiliasyon sürecinin tamamlandığını dile getiren Doğan Ünlü, il merkezinde ve ilçelerde devam eden sağlık yatırımlarından örnekler vererek, “Tüm Türkiye’de olduğu gibi ilimizde de sağlık yatırımlarına hız kesmeden devam ediyoruz” dedi.

“KORONAVİRÜS SALGININI ÇOK İYİ İDARE ETTİK”

Koronavirüs salgınının başladığı ilk günden bugüne kadar ülkemizde yerli yerinde adımlar atıldığını ifade eden Doğan Ünlü konuşmasında şunları söyledi; “Koronavirüs salgınının başladığı ilk günden bugüne kadar ülkemiz yerli yerinde adımlar atarak bugüne kadar geldik. Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde Türkiye’mizin sanayisi, tarımı, teknolojisi, ticareti tüm alanlardaki alt yapısı ile salgın sürecinde ne kadar büyük bir devlet olduğunu gösterdik. En önemli gücümüz birlik ve beraberliğimiz. Bu değerlere sahip çıktığımız sürece bizi kutlu dava yürüyüşünden hiç kimse alı koyamaz. Sayın Cumhurbaşkanımızın gösterdiği güçlü liderlikle koronavirüs salgınını çok iyi idare ettik. Yetkililerimizin işi ciddiye alması, sağlık çalışanlarımızın gayretleri ve sağlık alt yapımızın kuvvetli olması sayesinde dünyaya örnek gösterilen bir ülke olduk. Koronavirüs ile mücadele ederken 100’den fazla ülkeye yardımda bulunduk. Böyle bir dönemde güçlü bir ülke olmanın haklı gururunu yaşıyoruz. Bugünden sonra maske, mesafe ve temizlik kriterlerini ortaya koyarak bu süreci de hep birlikte atlatacağız. Ülkemizde ve ilimizde de Avrupa ülkelerinde, Amerika Birleşik Devletleri’nde olduğu gibi kaos olmasını, virüsle mücadele edilemez bir konuma gelmemizi bekleyen kesimlerin olduğunu da gördük. Ama şükürler olsun ki kararlı bir mücadele ile süreci en iyi şekilde yürüttük.

“TÜRKİYE, KUTLU YÜRÜYÜŞÜNE ARA VERMEDEN DEVAM EDİYOR”

Ülkemizde ve ilimizde kavgada ve polemikte değil hizmet siyasetinde yarışılan bir siyaset izlemenin haklı gururunu yaşıyoruz. Bu büyük başarı ve değişimi kavrayamayanlar hala milletin hayır dualarını almak için değil milletimizin ortak değerlerini istismar ederek ayakta kalmaya çalışanlarını tebessüm ile izliyoruz. Dünya koronavirüs salgınının pençesinde boğuşurken biz ülkemizde ve ilimizde çığır açacak yatırımların yükselişinin sevincini yaşıyoruz. Sağlıkta, gıda ve temizlik ürünleri tedarikinde, kamu düzeninde başarılı yönetilen Türkiye, kutlu yürüyüşüne ara vermeden devam ediyor. Normalleşme süreciyle birlikte ekonomimizin çarkları yeniden çalışmaya başladı. İnşallah bundan sonraki süreçte daha iyi noktaya geleceğiz. Bu yaşanan salgın sürecinin sonunda ülkemizin dünyada ki ilk 10 ekonomi arasına gireceği öngörülüyor. Salgın sonrası il dışında yaşayan gurbetçilerin ilimize geri dönüş yapması bekleniyor. Nüfusumuzun da bu düzeyde artacağını düşünüyoruz.

“TIP FAKÜLTEMİZ İLİMİZE HAYIRLI OLSUN”

İl başkanı olduğumuz ilk günden bugüne üzerinde durduğumuz, ilimiz için oldukça önemli olan bir projeyi de hayata geçirmiş olmanın haklı gururunu yaşıyoruz. Tıp Fakültemiz ilimize hayırlı olsun. Sayın milletvekillerimiz ile büyük çaba sarf ediyorduk. Uzun zamandır halkımızın beklediği bir projeyi de hayata geçirmiş olduk. Sayın Cumhurbaşkanımızdan, Sağlık Bakanımızdan, milletvekillerimizden bu süreçte verdikleri destekten ötürü teşekkür ediyoruz. Allah hepsinden razı olsun.

“SAĞLIK YATIRIMLARINA HIZ KESMEDEN DEVAM EDİYORUZ”

Tıp Fakültemizin yanı sıra tüm Türkiye’de olduğu gibi ilimizde de sağlık yatırımlarına hız kesmeden devam ediyoruz. Bakanlığımız ile görüştük. Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanemiz ile ilgili süreci hızlandırmış durumdayız. 250 yataklı yeni hastanemiz yatırım programına alınmıştı, ilerleyen süreçte hızlı bir şekilde proje ihalesini bitirerek aynı zamanda yapım ihalesini de hızlandırmış oluruz. Morfoloji (Tıp fakültesi eğitim binası) binasında ki çalışmalar devam ediyor. Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi olarak yapılmış binayı da biran önce tamamlayarak devlet hastanemizle entegre olacak şekilde hizmete sunmayı düşünüyoruz.

“BALLIDAĞ İLE İLGİLİ BİRKAÇ YATIRIMCI KİRA TALEBİNDE BULUNDU”

Ballıdağ bu dönemde gündeme gelmişti. Ballıdağ ile ilgili birkaç yatırımcı kira talebinde bulundu. Dilekçelerini verdiler. Bizde takip ediyoruz. Sağlık alanında ilimizde ki yatırımlar hız kesmeden devam ediyor. İlçelerimizde şuan itibariyle Ağlı, Doğanyurt, Cide hastanelerimiz için çalışmalar devam ediyor. Bozkurt ve Küre hastanelerimizin ihaleleri yapıldı. Bakanlıkla geçen hafta görüşmelerini yaptık. İhaleler 1 hafta 10 gün içinde sonuçlanacak ve yapımına başlanacak. Abana ve Çatalzeytin hastanelerimiz yatırım programında, bu yıl içinde ihalelerinin yapılmasını bekliyoruz. Birçok ilçemizde ve il merkezimizde aile sağlığı merkezleri ile ilgili çalışmalar sürüyor. Sağlık alanında yatırımlarımız il merkezi ve ilçelerimiz için devam ediyor. Ülkemiz ve dünyanın geçtiği zorlu süreçte sağlık alanında ve diğer projelerimiz hız kesmeden sürüyor.

“KÖYDES ÖDENEĞİNİN KESİNTİYE UĞRAMADAN İLİMİZE GELMESİ ÇOK ÖNEMLİYDİ”

Kapalı spor salonu 2-3 ay içinde bitirilip halkımızın hizmetine sunulacak. Okullar ile ilgili çalışmalar devam ediyor. KÖYDES’ten en fazla ödenek geçen yıl olduğu gibi bu yılda da ilimize geldi. İlimize 73 milyon lira ödenek geldi. Geçen yıl olduğu gibi oldukça zorlu bir süreçten geçtiğimiz bu dönemde kesintiye uğramadan ilimize gelmesi çok önemliydi. Ülkemiz hem koronavirüsle, hem Libya’da mücadele ediyor, hem Suriye’de mücadele ediyor, hem dış güçlerle mücadele ediyor, hem PKK ile FETÖ ile mücadele ediyor. Ama hem ülkemizde hem de ilimizde yatırımlar durmaksızın devam ediyor. Bu dönemde bu yatırımları yapan ender ülkelerden biriyiz. Belki de tek ülkeyiz. İnanıyoruz ki ilerleyen süreçte ülkemiz daha iyi konuma gelecektir. Büyüyen ve güçlenen Türkiye’de ilimiz adına da gelişmeyi ve büyümeyi bekliyoruz. İlimizde ki yatırımları bire bir takip ediyoruz.

“YAPILMAYAN PROJELERİ, TAMAMLAMA GAYRETİNDEYİZ”

Milletvekillerimiz ile birlikte DSİ bölge müdürümüz ile görüşmeleri yaptık. Ülkemizde tarımsal anlamda farklı bir çalışma yürütülecek. Bizde az önce ifade ettiğim gibi barajlarımızın tamamlanması, göletlerimizin devreye alınması, sulanabilir tarım arazilerimizin artması ile ilgili çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Planları, projeleri takip ediyoruz. Yapılmayan projeleri, tamamlama gayretindeyiz. Zaman içerisinde bu projelerin bitirilerek hayata geçmesi bizim açımızdan büyük önem arz ediyor. Tarımsal olarak bizi bölgede farklı konuma getirecek olan Devrekani Tarıma Dayalı İhtisas Organize Sanayi Bölgesi’nin hayata geçmesi bizim için son derece önemlidir. Sanayi bölgemiz şuan Eylem Planı’na alındı. Şuanda 120’den fazla başvuru var yatırım yapmak için. Tamamlandığında tarım ve hayvancılığı çok farklı bir konuma geliriz.

“MİEM’İN İHALESİNİ BU YIL YAPTIRMAK İSTİYORUZ”

Çok önemli bulduğumuz, hayata geçmesini arzuladığımız bir proje daha var. Altını çizerek söylüyorum MİEM’i çok önemsiyoruz. MİEM’in ihalesini bu yıl yaptırmak istiyoruz. MİEM’le ilgili bir ödeneğimiz mevcut bu ödeneği de bu yıl içerisinde kullandırmak istiyoruz. MİEM’i de Kastamonu’nun hizmetine sunacağız.”

Serkan Horuz

Güncelleme Tarihi: 09 Haziran 2020, 15:01
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER