banner38

banner46

banner47

26 Mayıs 2020 Salı

AK Parti Kastamonu İl Başkanı Doğan Ünlü ÖDENEKLERDE AZALMA SÖZ KONUSU DEĞİL

AK Parti Kastamonu İl Başkanı Doğan Ünlü, dünkü gurup toplantısında hem yaklaşan seçim sürecini, hem de yapılan çalışmaları değerlendirdi. Ünlü, seçim öncesi Kastamonu’ya başka bakanlarında geleceğini, bakan ziyaretlerinin ise Kastamonu için bir kazanım olduğunu belirtti.

05 Mart 2019 Salı 11:37
AK Parti Kastamonu İl Başkanı Doğan Ünlü  ÖDENEKLERDE AZALMA SÖZ KONUSU DEĞİL
 

AK Parti Kastamonu İl Başkanı Doğan Ünlü, dünkü gurup toplantısında hem yaklaşan seçim sürecini, hem de yapılan çalışmaları değerlendirdi. Ünlü, seçim öncesi Kastamonu’ya başka bakanlarında geleceğini, bakan ziyaretlerinin ise Kastamonu için bir kazanım olduğunu belirtti.

“KÖYDES ÖDENEĞİ İÇİN ÇALIŞIYORUZ”

KÖYDES kapsamında hedeflenen tüm işlerin tamamlandığını ifade eden Ünlü, “Geçen yıl KÖYDES ödeneklerinde Türkiye’de en fazla ödeneği alan il olduk. İnşallah bu yılda ilimiz için Türkiye’de en fazla ödeneği alan il olmak için milletvekillerimizle beraber çalışmalarımız sürüyor. 

“SEÇİM ÖNCESİ SON TOPLANTI”

Seçim sürecine girdik. Bu bizim yerel seçimler öncesi son toplantımız. İnşallah yeni süreçte, daha güçlü bir şekilde; daha fazla il genel meclis üyesi kazanarak toplantımızı yapacağız. 31 Mart yerel seçimlerinde Cumhurbaşkanımızın söylediği gibi ‘Gönül Siyaseti, Gönül Belediyeciliği’ yapacağız. Genel başkanımız ‘Siyaset seçim kazanmak değil, gönülleri kazanmaktır’ diyor. Biz de hem AK Parti teşkilatı olarak, hem de adaylarımız olarak; gönülleri ve kalpleri fethetmek için çalışıyoruz. AK Parti olarak bizim temel prensibimiz, gereksiz söylemlerle halkımızın kafasını karıştırmak değil,  hizmet odaklı çalışmalar yapmaktır. Bizim sevdamız önce millet önce memleket” diye konuştu.

“PARTİMİZDE BAYRAK YARIŞI VAR”

“Seçim çalışmaları kapsamında teşkilatımız ve milletvekillerimizle beraber ilçeleri geziyoruz.  Halkımızdan aldığımız izlenim bizi çok mutlu ediyor” diyen Ünlü, şöyle konuştu: “Bize büyük bir ilgi var. Yaptığımız her toplantıda salonlar hınca hınç doluyor ve bize ilgi gösteriyorlar. İnşallah 31 Mart yerel seçimlerinde tekrar büyük kazanımlar elde edeceğiz. Kısa bir süre kaldı ve biz de süreyi en iyi şekilde değerlendirmeye çalışıyoruz. Bu kapsamda ilimize değerli bakanlarımız geliyor. Sağ olsunlar hem ilimize hem bize güç veriyorlar. Önümüzdeki süreçte de birkaç tane daha bakanımız inşallah gelecekler. Geldiklerinde de hem bakanlığı ilgilendiren hem de ilimizdeki bakanlıkla ilgili istek ve taleplerimizi iletiyoruz ve çözüyoruz. Bu ziyaretler ilimiz için de bir kazanım oluyor. Partimizde bayrak yarışı var. Değişen İl Genel Meclisi üyelerimiz oldu. Bugüne kadar emeği geçen tüm üyelerimize sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum.”

“ÖDENEKLERDE AZALMA GİBİ BİR ŞEY SÖZ KONUSU DEĞİL”

Doğan Ünlü, 2019 yatırım programı hakkında CHP Kastamonu Milletvekili Hasan Baltacı’nın yaptığı eleştiriler hakkında sorulan soruya, “Ödeneklerde azalma gibi bir şey söz konusu değil. Bu yıl içerisinde Kastamonu’muzun aldığı yatırımlar ortada. 2018’de beklediğimiz fakat 2019 yılında Cumhurbaşkanımızın burada gerçekleştirdiği mitingde verdiği müjdeler var. Bunlardan bir tanesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesi, diğeri Katı Atık Tesisleri var. Bu proje bir hibe ama böyle bir yatırım daha geliyor. Ulaştırma Bakanımız geçen geldiğinde; yol ve tünel yatırımlarının devam edeceğini ve yıl içerisinde ödeneklerin aktarılacağını ifade ettiler. Bizim duran veya gerileyen bir yatırımımız yok. Okullarımız devam ediyor; spor salonumuzun ihalesi bitti; öğrenci yurdu ve GSİM binasının ihalesi bitti. Beş ilçemizin devlet hastaneleriyle ilgili olan projeleri bu yıl başlayacak. Dolayısıyla baktığımızda bakanlıklarımızın Kastamonu’ya yatırımları hız kesmeden devam ediyor. Bu yılı biz çok verimli görüyoruz. 2 bin 383 konutun cephe iyileştirmesi de yapılacak. Talimatlarını verdiler ve projeleri yapıldı. Hiçbir bakanlıkta eksik kalan bir yatırımımız yok. Ben 2019 yılını daha verimli görüyorum. Bakanlarımız birçok yatırım sözü verdiler ve bu yatırımların birçoğu büyük bedelli yatırımlar. Onun için bizim eksilen veya geri kaldığımız hiçbir yatırım yok, hatta çevre illere baktığımız da en büyük yatırımı alan il konumundayız. Yerel ve geneli birleştiremezsek, bizim bu yatırımları alma şansımız yok. Belediyenin bütçesiyle bu projeleri hayata geçirme şansımız yok. Bizim ürettiğimiz bütün projeler bakanlıklar tarafından ilimize kazandırılıyor. Türkiye’nin bir çok ili ve ilçesi, yeni sanayi sitesi istiyor. Fakat Türkiye’de sadece iki ilde destek geldi. Birisi Rize, diğeri de Kastamonu’dur. Bu iktidarımızın Kastamonu’ya olan bakış açısını gösteriyor. Bu aldığımız desteğin miktarı da yaklaşık 430 milyon TL. Bu rakamı belediye bütçesiyle yapma şansımız yok. Bu destek sayesinde sanayi sitesine kazmayı vururuz diye düşünüyorum. Bu projeleri takip ediyoruz; bakanlıklarımızla sürekli iletişim halindeyiz ve şükürler olsun birçoğunu da hayata geçiriyoruz. 2019’da, daha yapacak çok işimiz var. Çalışmalarımız son sürat devam ediyor” diye konuştu.

Tuğçe Yerdelen

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV