AK Parti Kastamonu İl Başkanı Doğan Ünlü ÖDENEK TALEPLERİMİZİ İLETTİK SONUÇLARINI DA ALDIK

Haziran ayı İl Genel Meclisi (İGM) Toplantısı öncesi AK Parti İl Binasında yapılan Grup Toplantıda konuşan AK Parti Kastamonu İl Başkanı Doğan Ünlü, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binalı Yıldırım’ı ağırlamaktan onur duyduklarını belirtti. Ayrıca Ünlü, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy ile Çevre Şehircilik Bakanı Murat Kurum’un ziyaretleriyle gururlandıklarını ifade etti.

AK Parti Kastamonu İl Başkanı Doğan Ünlü ÖDENEK TALEPLERİMİZİ İLETTİK SONUÇLARINI DA ALDIK
banner72

 

Haziran ayı İl Genel Meclisi (İGM) Toplantısı öncesi AK Parti İl Binasında yapılan Grup Toplantıda konuşan AK Parti Kastamonu İl Başkanı Doğan Ünlü, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binalı Yıldırım’ı ağırlamaktan onur duyduklarını belirtti. Ayrıca Ünlü, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy ile Çevre Şehircilik Bakanı Murat Kurum’un ziyaretleriyle gururlandıklarını ifade etti.

Ramazan bayramını geride bıraktığımızı hatırlatarak konuşmasına başlayan Ünlü, “Gurbetçilerimizin de ilimize gelmesiyle güzel bir bayram süreci yaşadık. Teşkilatımızla birlikte ilçelerimizde bayram ziyaretlerinde bulunduk. Verimli bir süreci geride bıraktık. Esnafımızın da yüzünün güldüğünü gördük. Bu süreç içerisinde önemli bir misafirlerimiz vardı. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Binali Yıldırım, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy ile Çevre Şehircilik Bakanı Murat Kurum ilimizi ziyaret etti. Güzel bir program gerçekleştirdik. Kastamonu ziyaretinden mutlu ayrıldılar, teşekkürlerini sundular” dedi.

“BAKANLARIN GELMESİNDEN YAKINANLAR VARDI”

“Seçim sürecinde de sürekli olarak bakanların gelmesinden yakınanlar vardı. Özellikle muhalefet bu ziyaretlerden bir sonuç çıkmadığını ifade ediyorlardı. Ama gerçekte olan böyle değil” diyen Ünlü, şöyle konuştu: “Bu son ziyaretlerin ardından inşaatları devam eden okullarımıza 15 Milyon Liralık bir ödenek sağladık. Ilgaz Yurdun Tepe’deki tesisler için Kültür ve Turizm Bakanlığımız tarafından 20 Milyon Lira ödenek aktarımı sağlanıyor. Tüm bunlar bakanlarımızın Kastamonu’ya gelişinde gerçekleşti. Pınarbaşı bölgesinde de kanyonlara giden turizm yolu projesine de 3,5 Milyon Lira ödenek sağlanacak. Merkeze yapılacak kapalı spor salonunda da ödenek noktasında hiçbir sıkıntı çıkmayacak. Cumhurbaşkanımızın da talimatıyla spor salonumuz hiçbir aksama olmadan yapılacak. Kentsel dönüşümle ilgili de çalışmalar devam ediyor. Atık Su Arıtma’da proje onaylanma aşamasına geldi. Millet Bahçesi’nde de süreç devam ediyor. Biz ödenek taleplerimizi ilettik ve sonuçlarını da aldık.

“SEÇİLDİĞİ ZAMAN EN YAKIN ÇALIŞMA

ARKADAŞI KASTAMONULU OLACAK”

23 Haziran seçimlerinde de İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Binali Yıldırım’ın ilimizde güzel bir söylemi oldu. Seçildiği zaman en yakın çalışma arkadaşı Kastamonulu olacak. Bu da bizleri fazlasıyla mutlu etti. Cumhur ittifakı adayı Binali Yıldırım’ı seçtirmek için tüm teşkilatlarımızı çalışmalarına devam edecek. Kazanan AK Parti olacak, kazanan Türkiye olacak. Binali Yıldırım’ı biz bir Kastamonulu olarak görüyoruz.

“TIP FAKÜLTESİ’NE ÖDENEK AKTARILMASI KONUSU GÜNDEME GELDİ”

Ramazan Bayramı öncesinde Milletvekillerimiz, İGM başkanımız ve Valimizin de katılımıyla Cumhurbaşkanlığı Strateji Geliştirme Başkanı Naci Ağbal’a bir ziyaretimiz oldu. Bu ziyarette Tıp Fakültesi’ne ödenek aktarılması konusu da gündeme geldi. Biz bir an önce eğitim öğretim verilecek binaların tamamlanmasını arzu ediyoruz.”

“TIP FAKÜLTESİ’NİN HAYATA GEÇMESİNİ ARZU EDİYORUZ”

Kastamonu Üniversitesi’nin yeni Rektörü Prof. Dr. Ahmet Hamdi Topal’a görevinde başarılar dileyen Ünlü, “Kastamonu Üniversitesi’nde bir Rektör değişikliği oldu. Yeni Rektörümüz ilimize hayırlı olsun. İnşallah hem üniversitemizin gelişimi hem de halkla ve STK’lar ile bütünleşme anlamında güzel çalışmalar sergiler. Üniversitemizi daha iyi noktalara taşıyacağına inanıyoruz. Yeni Rektör ile güzel çalışmalar yapacağımıza inanıyoruz. Yıllardır Tıp Fakültesi’nin yapılmasını ve hayata geçmesini arzu ediyoruz. Yeni Rektör’ün de göreve gelir gelmez ilk olarak bu konuyla ilgilenmesi bizleri mutlu etti. Bu konuda en büyük destekçisi olmaya hazırız. Tıp Fakültesi’nde mevcut doktorlarımız var. Bunları Kastamonu Devlet Hastanesi’ne entegre etmemiz lazım. Bu süreci çözersek Kastamonu’daki doktor ihtiyacımızı da büyük ölçüde tamamlarız. Rektör ile önümüzdeki süreçte bu konuyla ilgili çalışacağız” diye konuştu.

“HER ŞEYE HAZIRLIKLI OLMALIYIZ”

Yaşanan afetleri de değerlendiren Ünlü, şunları belirtti: “Doğal afetler söz konusu. Artık her şeye hazırlıklı olmalıyız. Bölgemiz daha çok dolu yağışı almaya başladı. Hem tarım arazilerimizde hem de arabalarımızın korunması için tedbirli olmalıyız. Kapalı otopark sayısının artması lazım. Tarım arazilerinde TARSİM sigortasının yapılması gerekiyor. Bu konuda CHP milletvekili birkaç tarım arazisinde fotoğraf çektirerek mağduriyetten bahsediyor. Ama devletimiz gereken çalışmaları yapıyor. Tarım Müdürlüğümüz arazide gerekli çalışmalarını tamamlıyor ve raporlandırıyor. Bu çalışmalar neticesinde de devletimiz gereken adımları atacaktır. Her yıl söylüyoruz. Yine söyleyeceğiz. Vatandaşlarımız tarım sigortalarını yaptırmalı. Aynı arabalarımıza KASKO yaptırdığımız gibi tarım arazilerimizi de sigortalatmalıyız. Bunu farklı anlamlara çekmemek gerekiyor. İklimsel değişiklikler yaşıyoruz. Hazırlıklı olmalıyız. Devletimiz de vatandaşımızın her zaman yanında olacaktır.”

“ATIL DURUMDAKİ TAŞINMAZLAR ÖZELLEŞTİRİLECEK”

Türkiye Şeker Fabrikaları AŞ'ye (Türkşeker) ait Erzincan, Kastamonu ve Van’daki 3 taşınmaz satış yöntemiyle özelleşmesiyle ilgili açıklama yapan Doğan Ünlü, Kastamonu Şeker Fabrikası’ndaki taşınmazlardan kantar gibi atıl durumda olanların özelleştirileceğini söyledi.

Tuğçe Yerdelen

Güncelleme Tarihi: 11 Haziran 2019, 10:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER