banner29
26 Mart 2019 Salı

AK Parti Kastamonu İl Başkanı Doğan Ünlü MÜKEMMEL OLMASA DA İYİ SONUÇ

Temmuz ayı İl Genel Meclisi (İGM) Toplantısı öncesi AK Parti Kastamonu İl Başkanlığı’nda gerçekleşen Grup Toplantısında, 24 Haziran Genel Seçimleri değerlendirildi. AK Parti Kastamonu İl Başkanı Doğan Ünlü, seçimlerde Kastamonu’nun Türkiye ortalamasından 16 puan yukarıda oy aldığını hatırlatarak milletin iradesinin sandığa en iyi şekilde yansıdığını söyledi.

03 Temmuz 2018 Salı 09:49
AK Parti Kastamonu İl Başkanı Doğan Ünlü  MÜKEMMEL OLMASA DA  İYİ SONUÇ


Temmuz ayı İl Genel Meclisi (İGM) Toplantısı öncesi AK Parti Kastamonu İl Başkanlığı’nda gerçekleşen Grup Toplantısında, 24 Haziran Genel Seçimleri değerlendirildi. AK Parti Kastamonu İl Başkanı Doğan Ünlü, seçimlerde Kastamonu’nun Türkiye ortalamasından 16 puan yukarıda oy aldığını hatırlatarak milletin iradesinin sandığa en iyi şekilde yansıdığını söyledi.

Seçim sonuçlarını değerlendiren AK Parti İl Başkanı Doğan Ünlü, “24 Haziran Cumhurbaşkanlığı ve 27. Dönem Milletvekilliği seçimleri ilimize, milletimize ve ülkemize hayırlı olsun. Yoğun bir seçim dönemi geçirdik. Tempolu, hızlı ve hareketli bir seçim dönemi yaşadık. Seçimin bizim için en önemli kısmı Cumhurbaşkanımızı tekrar seçtik. Allah’ın izniyle hem ilimizdeki vatandaşlar hem de ülkemizdeki vatandaşların desteği ile tekrar Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan Cumhurbaşkanı seçildi. Milletvekili seçiminde de halkımızın göstermiş olduğu seçime teşekkür ediyoruz. Önemli bir seçimdi, tüm dünyanın gözünün üzerinde olduğu, dünya basınının takip ettiği bir seçim süreci yaşadık. Yüzde 86’nın üzerinde yüksek katılım ile seçim gerçekleşti. İlk defa farklı bir sistem üzerinden yeni bir seçim yapıldı. İlklerin yaşandığı, farklı birlikteliklerin ve ittifakların oluştuğu bir seçimdi. Cumhur İttifakı olarak hem ilimizde hem de ülkemizde istediğimiz sonuçları aldık. Aynı zamanda meclise yüzde 98’lik oranla milletin iradesi yansımış oldu.

“SPEKÜLASYONLAR ORTADAN KALKTI”

Seçim öncesi yapılan kaos ortamı, manipülasyonlar, spekülasyonlar da ortadan kalktı. Gerek ülkemizde yapılacak olan yatırımlar noktasında, gerek ekonomimiz üzerindeki olumsuz yorumların hepsi boşa çıkmış oldu. Türk milleti olarak önümüze bakıyoruz. Seçimler sonucunda tüm kara bulutlar ve üretilmek istenen senaryolar bitti. Yeni süreçte yeni Türkiye’de ve yeni bir sistem ile yolumuza Cumhurbaşkanımızın önderliğinde yürümeye devam edeceğiz” dedi.

“MÜKEMMEL OLMASA DA İYİ BİR SONUÇ”

“7 Haziran seçimlerinde daha az oy almıştık” diyen Ünlü, şunları belirtti: “Kasım’da oy oranı daha da arttı. Bu seçimde ise çok büyük bir oy kaybımız yok. 110 bin olan Haziran seçimlerine göre şuan 130 bin oyumuz var. Sağ seçmen arasında geçişken bir oy ilimizde gözüküyor. Genel anlamda ise 7 Haziran seçimleri ile 24 Haziran seçimleri arasında bir oy aldık. Bu oy halkımızın takdiridir. Halkımız milli iradeye saygılıydı. Onların göstermiş olduğu saygı vardı. Bize oy veren ve oy vermeyen tüm vatandaşlarımızdan Allah razı olsun. Dönemsel olarak oy geçişleri oluyor. Bu oy geçişleri zamansal olarak olumlu ve olumsuz sonuçlar çıkarıyor. Bir seçimden bir seçime 20 bine yakın oy geçişleri olabiliyor. Bugüne kadar 20 bin, hatta daha da fazla oy geçişleri oldu. Bu seçimde de bizim hesaplarımıza göre 138 bin aldığımız oyda 8 bin düşüş oldu. 18 yaşını doldurmuş yeni seçmenlerimiz geliyor. İki seçim arasında vefat eden seçmenlerimiz oluyor. Öğrenciler zaman zaman burada zaman zaman ise dışarıda kullanıyorlar. Fakat şuan ki oy oranı Türkiye ortalamasının yaklaşık 10 puan üzerindedir. Cumhurbaşkanlığında ise yaklaşık 16 puan üzerinde Kastamonu’da oy aldık. İlimizde Türkiye ortalamasının çok üzerinde oy almış oluyoruz. Bizim için aldığımız sonuçlar çok mükemmel olmasa da iyi bir sonuçtur.”

“EKSİKLİKLERİMİZİ TAMAMLAMAYA ÇALIŞIYORUZ”

AK Parti İl Başkanı Doğan Ünlü, yapılan çalışmalar hakkında da bilgi vererek, “Çalışmalarımız KÖYDES ve İl Özel İdare üzerinden devam ediyor. İlçelerimizde yoğun bir çalışma ortamındayız. Köylerimize hizmet götürme noktasındaki çalışmalarımız hızla sürüyor. İnşallah yılsonuna kadar da devam edecek. Teşkilat ve İl Genel Meclisi üyeleri olarak yapılan çalışmaları yerinde takip ediyoruz. Çalışmalar daha faydalı nasıl olur çabasını gösteriyoruz. İlçe ilçe, köy köy alandayız. Eksikliklerimizi tamamlamaya çalışıyoruz. Yılı ve zamanı en iyi şekilde kullanmaya çalışıyoruz” ifadelerini kullandı.

Tuğçe Yerdelen

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV