Müzik indir

04 Aralık 2020 Cuma

Mart'a dönüyoruz!

AK Parti Kastamonu İl Başkanı Doğan Ünlü KASTAMONU HALKINI KANDIRMAYA KALMAYIN

AK Parti Ekim ayı İl Danışma Meclisi Toplantısı, Cumartesi günü Kuzeykent Belediye Nikah ve Konferans Salonu’nda yapıldı. AK Partili üyelere seslenen İl Başkanı Doğan Ünlü, geçirilen zor dönemlere rağmen yatırımların devam ettiğini belirtti. Ayrıca Ünlü, CHP İl Başkanı Hikmet Erbilgin ve CHP Milletvekili Hasan Baltacı’yı da eleştirerek, “Bunlar riyakar, yalancı” dedi.

21 Ekim 2019 Pazartesi 10:28
 AK Parti Kastamonu İl Başkanı Doğan Ünlü KASTAMONU HALKINI KANDIRMAYA KALMAYIN
 

AK Parti Ekim ayı İl Danışma Meclisi Toplantısı, Cumartesi günü Kuzeykent Belediye Nikah ve Konferans Salonu’nda yapıldı. AK Partili üyelere seslenen İl Başkanı Doğan Ünlü, geçirilen zor dönemlere rağmen yatırımların devam ettiğini belirtti. Ayrıca Ünlü, CHP İl Başkanı Hikmet Erbilgin ve CHP Milletvekili Hasan Baltacı’yı da eleştirerek, “Bunlar riyakar, yalancı” dedi.

Yapılan toplantıya TBMM Adalet Komisyonu Başkanı ve AK Parti Milletvekili Hakkı Köylü, Milletvekili Metin Çelik, İl Başkanı Doğan Ünlü, Kadın Kolları Başkanı Eda Şen, Gençlik Kolları Başkanı Musa Kalafat, Merkez İlçe Başkanı Faruk Özdemir, ilçe belediye başkanları, İGM Başkanı Güray Parçal, Ziraat Odası Başkanı Mehmet Butur ve çok sayıda partili katıldı.

ÜNLÜ: GÜNÜMÜZ HASTALIKLARINDAN BİRİSİ KİBİRDİR

AK Parti’nin önce ülke menfaatini düşündüğünü ifade ederek konuşmasına başlayan AK Parti İl Başkanı Doğan Ünlü, “AK Parti teşkilatlarında ben değil, biz duygusu var. Günümüz hastalıklarından birisi kibirdir. AK Parti teşkilatlarında kibir yoktur. Tevazu, samimiyet ve gayret vardır. AK Parti teşkilatlarında  milli, manevi değerlere sahip çıkmak vardır. Kardeşlik, yardımlaşma vardır. Kongremiz 7 Ekim’de başladı. Takvim işlemeye devam ediyor. İlk etapta delegelerin listeleri askıya çıktı. Seçim sürecimiz devam ediyor. Belde, ilçe ve il kongresi olarak süreç devam edecektir. İlçe kongrelerimiz Ocak ayı itibariyle başlayacak. Daha sonrasında 2020 yılı içinde kongre sürecini tamamlamış olacaktır. Eski, yeni ayrımı yapmadan süreç izleyeceğiz. Kucaklayıcı ve kapsayıcı süreç yaşayacağız. Kurulduğu günden bugüne kadar emeği geçenlere teşekkür ediyorum. 7’inci Olağan Kongre’nin teşkilatlara, liderimiz Recep Tayyip Erdoğan’a yakışır bir şekilde tamamlanmasını diliyorum.

“CUMHURBAŞKANIMIZ AMERİKA VE AB’YE HADDİNİ BİLDİRDİ”

Barış Pınarı Harekatı’nı da hep birlikte takip ediyoruz. Bu harekatı engellemeye kalktılar, hep birlikte gördük. Türkiye Fırat Kalkanı, Zeytin Dalı Operasyonu’nda olduğu gibi hassasiyet gözeterek, kendi milli ve yerli silahlarıyla operasyona devam ediyor. Bu harekattan sonra mültecilerin terörden arınmış olarak yaşamalarını sağlayacağız. Sayın Cumhurbaşkanımız, kararlı ve cesur duruş sergiliyor. Cumhurbaşkanımız Amerika ve AB’ye haddini bildirmiş ve onları dize getirmiştir. Hem masada hem de askeri alanda kazanan bir Türkiye var. Geçtiğimiz günlerde CHP İl Başkanı asılsız, mesnetsiz basın açıklamasında bulundu. Sayıştay’ın raporlarından bahsetti.

“HASTALIK BULGUSUNA RASTLANMADI”

Sayıştay’ın raporunda 72’inci sayfada her şey açık bir şekilde yazılmış. Genç çiftçilere dağıtılan hayvanlarda herhangi bir hastalık bulgusuna rastlanmadı. CHP İl Başkanı, bunlara bakmadan dolu-boş atıyor. Bu teslimattan sonra genç çifti 3 yıl sonra; 2 bin 476 adet büyük baş, 6 bin 432 adet küçükbaş hayvan dağıtımı yapılmış. 1 tane büyükbaş, 10 adet küçükbaş hayvanın ölümü gerçekleşmiş. Bu tür vakalar, her yıl olduğu gibi olabiliyor. Soğuk zincir yetersizmiş, hayvanlar zayi oluyormuş. Yine yalan, yine safsata. Sayıştay raporuna göre zayi olan aşı oranı yüzde 5’ler seviyesinde. Tarım Bakanlığının ön gördüğü yüzde 10’u başarılı olunca, bakanlık başarılı oluyor. Deniyor ki halkımıza ayaklanalım. Hikmet Erbilgin, senin ayaklanma dediğini millete karşı çok yaptınız. Kastamonu halkını bu şekilde kandıramazsınız. CHP iktidarında olduğu gibi israfa ve halkı yoksul bırakan bir siyaset yapmıyoruz. Halkımızın cebindeki her kuruşun hesabını düşünen  partiyiz. Bunlar riyakar, yalancı. Genel Başkanından tutun, milletvekiline, il başkanına kadar sürekli ülke üzerinde bir şeyler yapmaya çalışıyorlar” dedi.

“BU KADAR UCUZ SİYASET YAPILMAZ”

Ünlü, konuşmasına şöyle devam etti: “CHP Milletvekili Hasan Baltacı’da bir şey yapmadan farklı farklı söylemler içine giriyor. Diyor ki; Kastamonu’da öğretmen açığı varmış, fiziki yetersizlikten dolayı ikili öğretim yapılıyormuş. Türkiye’de 44 okul aynı anda yapılıyor. Yapımı devam eden ve proje aşamasında olanlar var. Dersliklerde de sayıyı aşağıya çektik. Öğretmenlerde de norm fazlası duruma getirdik. Baltacı, bir şeyleri anlamadan dinlemeden konuşuyorsa, benim telefonum açık. Milletvekillerimizle de konuşabilir. Biz kendisine gereken cevabı veririz. Ne tarafından baksanız, sıkıntı. Yapılanları görmüyor, gözleri kör. Yapılanları duymuyor, kulakları sağır. Bu kadar basit siyaset olur mu? Küre ilçemize gelen maden payının önce gelmediğini söylüyor. Maden payımızı devletimiz, faiziyle birlikte gönderdi. Baltacı, basına açıklama yaptığını ve açıklamasından sonra Küre’ye maden payları geldiğini söylüyor. Senin sözünü kim dinler? Senin sözünü, senin gibi düşünenler dinler? Bu kadar ucuz siyaset olmaz.

“GAZİ KASTAMONU’ OLSUN DİYORLAR ŞİMDİYE KADAR NEREDEYDİNİZ?”

CHP zihniyeti milletimizin en yoğun duyguları olduğu dönemde ‘Gazi Kastamonu’ olsun diyor. Şimdiye kadar neredeydiniz? CHP’nin tek başına iktidar olduğu dönemleri geçirdik. Gazi Mustafa Kemal Paşa, Kastamonu’ya geldi. Sayın Kılıçdaroğlu’nun aklına geliyor da,  Gazi Mustafa Kemal Paşa’nın mı  Kastamonu’ya gazi unvanı vermek aklına gelmiyor? İnebolu’ya İstiklal Madalyası verildi. Allah razı olsun. Şapka İnkılabını yaptık. Seçim zamanı vaatler verdiler. Şehit ve gazi yakınlarını işten çıkardılar. Bunlara değer vermeyen zihniyet, ‘Gazi Kastamonu’ olsun diyor. Bu ne perhiz, bu ne lahana turşusu. Şehit ve gazilere değer vermezsiniz, şehit cenazelerine katılmazsınız. Hangi cenazelere katıldıklarını biliyoruz. Sizin siyasi ayak oyunlarınıza gelmeyiz. Kastamonu halkını kandırmaya kalmayın, Kastamonu halkı siyasi manevralara boyun eğmez.

“KAS-DER’İ BIRAKSIN, İSTEDİĞİ YERDE SİYASETİNİ YAPSIN”

KAS-DER Genel Başkanına ne oluyor? Anlamıyorum. ‘Biz siyasi partinin arka bahçesi değiliz’ diyor.  Sonra CHP’nın grup toplantısına katılıyor, Kılıçdaroğlu’na hediye takdim ediyor. Eğer siyaset yapacaksa KAS-DER’i bıraksın, istediği yerde siyasetini yapsın. Bir yandan iç ve dış düşmanlarla mücadele ederken, manipülasyon ve baskıya maruz kaldık. Ancak yatırımlara devam ediyoruz.”

Tuğçe Yerdelen

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV