banner38

banner39

banner46

banner47

banner29
19 Nisan 2019 Cuma

AK Parti Kastamonu İl Başkanı Doğan Ünlü HAYALİMİZ KASTAMONU’DA VAKIF ÜNİVERSİTESİ KURULMASI

Eylül ayı İl Genel Meclisi (İGM) toplantısı öncesi yapılan AK Parti Grup Toplantısı’nda konuşan AK Parti Kastamonu İl Başkanı Doğan Ünlü, hayallerinin Kastamonu’da vakıf üniversitesinin kurulması olduğunu söyledi. “Yaparsa AK Parti yapar” sözüyle yola çıktıklarını ifade eden Ünlü, Kastamonu için çalıştıklarını vurguladı.

Aciksoz Haber -->
04 Eylül 2018 Salı 10:56
AK Parti Kastamonu İl Başkanı Doğan Ünlü HAYALİMİZ KASTAMONU’DA VAKIF ÜNİVERSİTESİ KURULMASI


Eylül ayı İl Genel Meclisi (İGM) toplantısı öncesi yapılan AK Parti Grup Toplantısı’nda konuşan AK Parti Kastamonu İl Başkanı Doğan Ünlü,  hayallerinin Kastamonu’da vakıf üniversitesinin kurulması olduğunu söyledi. “Yaparsa AK Parti yapar” sözüyle yola çıktıklarını ifade eden Ünlü, Kastamonu için çalıştıklarını vurguladı.

İl olarak dolu dolu bir Kurban Bayramı geçirdiklerini belirten Ünlü, “İlimiz hem gurbetten gelen hem de ilimizi ziyaret edenlerle dolup taştı. İlçelerimize, köylerimize ziyaretçi akını oldu, bu da bizi mutlu etti. İnsanlarımız akrabalarını, komşularını ziyaret etme fırsatı buldu. Bayramda üzücü kazalarda oldu. Onların dışında güzel bir bayram idrak ettik.

“EVLİYALARIMIZIN KABİRLERİNİN BAKIMSIZ OLDUĞUNU GÖRDÜK”

Evliyalarımızın birçoğunun kabirlerinin bakımsız olduğunu gözlemledik. Bununla ilgili olarak kabirlerin bir an önce bakımının yapılması gerekiyor. Bununla ilgili de bir çalışma yapacağız. Çünkü ‘evliyalar şehri’ olarak anılıyor ve övülüyoruz. Fakat evliyalarımızın kabirlerinin bakımsız olduğunu gördük. Bu konuda bir hayırseverimiz Yılanlı Camii’nde meftun bulunanların kabirlerini düzenledi. Bunun devamını getireceğiz” dedi.

“HAYVANLARIN YAŞAYACAĞI SIKINTI HALKIMIZIN YAŞACAĞI SIKINTIDIR”

Kurbanlıklarda ortaya çıkan tüberküloz hastalığı hakkında bilgi veren Ünlü, “Gerekli taramalar yapılmalı. Kış döneminde de şap hastalıklarını yaşadık. Bunlarla ilgili gerekli tedbirler her zaman alınmalı. Taramalar da yapılıyor. Bu konu hakkında bir görüşme yaşayacağız. Hayvanların yaşayacağı sıkıntı, halkımızın yaşayacağı sıkıntıdır. İlk olarak Sivas’ta ortaya çıkmıştı. Gerekli çalışmalar orada yapıldı. Bölgemizde ciddi bir durum gözükmüyor. İnşallah bölgemize sıçramadan gerekli önlemler alınır. Yetkili kuruluşlarla bu konu hakkında da görüşeceğiz. İl Genel Meclisi’nde de bu konu gündeme getirilecek” diye konuştu.

“ELEKTRİK TESİSATLARININ YENİLENMESİNİ BAŞARMALIYIZ”

Araç’ta çıkan yangından dolayı üzüldüklerini ifade eden Ünlü, “Yangında can kaybı olmaması da bizim için en sevindirici olay. Tüm kurumlar elinden gelen çabayı göstererek, orman yangınını söndürdü. Köylere sıçramaması da önemliydi. Orman varlığı açısından baktığımızda, Kastamonu orman zengini bir ilimiz. Bu anlamda ormanlarımızı korumak zorundayız. Bu yıl içerisindeki yangınlara baktığımızda, birçok köyümüzde de orman yangınından ziyade ahşap ev yangınlarına şahit olduk. Bununla ilgili de hepimizin yapması gereken şeyler olduğunu düşünüyorum. Yaşanan yangınların birçoğu elektrik tesisatlarından çıkıyor. Elektrik tesisatlarının eksik oluşundan çıkıyor. Köylerimizdeki yangınların birinde de can kaybı yaşandı. Bu yangınların önlenmesi içinde önümüzdeki süreçte bir çalışma yürüteceğiz. Biz il başkanlığı olarak bu çalışmanın öncülüğünü yapmak istiyoruz. Yangınların en büyük çıkış sebebi elektrik tesisatlarının eski oluşu. Bunu önlemek gerekiyor. Bir an önce bu eski elektrik tesisatlarının yenilenmesi gerekiyor. Yenilenmediği takdirde önümüzdeki süreçte bu yangınlar istemesek de devam edecek. Bu konuda da gerekli kuruluşlarla görüşeceğiz. Bu desteklerin yenilenmesi adına da ORKÖY’ün destekleri var. Bu destekleri de kullanarak, köylerdeki ahşap evlerin elektrik tesisatlarının yenilenmesini başarmamız lazım. Bunun için çalışma başlatacağız. KÖYDES ve İl Özel İdaresi projelerindeki çalışmalar devam ediyor. İnşallah sezon sonunu en iyi şekilde değerlendireceğiz. Çalışmalarımız hızlı bir şekilde devam ediyor” şeklinde konuştu.

“AYNI ZİHNİYET TÜRKİYE’Yİ SIKINTIYA SOKMAK İSTİYOR”

CHP Milletvekili Hasan Baltacı’nın açıklamaları üzerine konuşan Ünlü, şunları belirtti: “16 yıl boyunca AK Parti iktidarı döneminde her yıl en yüzde 5 oranında büyüyen bir Türkiye ile biz bugünlere geldik. Her yıl yüzde 5 büyüme sağlayarak geldik. Kişi başı milli gelir her yıl artarak bugünlere geldik. 15 Temmuz darbe girişimi neyse, bugün ekonomik olarak yaşadığımız olaylar aynı. O gün yaşadığımız bir askeri darbe teşebbüsü idi, bugün yaşadığımız ekonomik bir darbe girişimidir. Bunun dış kaynaklı olduğunu, 15 Temmuz’daki darbe girişimini gerçekleştirmek isteyen zihniyetin, bugün ekonomik darbe girişimini gerçekleştirmek isteyen zihniyetle aynı olduğunu göremiyorlar. Sayın Baltacı, bize Türkiye düşmanı Kredi Değerlendirme Kuruluşlarının ağzından konuşuyor gibi. Türkiye ekonomisi üzerinden konuşmaya devam ediyor. Gerçi onlar 15 Temmuz darbe girişimine de kontrollü darbe girişimi demişlerdi. Bugünde ekonomik olarak yaşadığımız, dış kaynaklı olayı da anlamak istemiyorlar. Aynı zihniyet bugün ekonomi üzerinden Türkiye’yi sıkıntıya sokmak istiyor. Fakat nasıl 15 Temmuz’da bu millet, Sayın Cumhurbaşkanımız önderliğindeki bu hükümet darbe girişimini bertaraf ettiyse, bugün ekonomik yapılmak istenen darbeyi de bertaraf edecektir. Şuna inanıyoruz, bu bize hayırlara vesile olacak. Türkiye bu durumdan da güçlü bir şekilde çıkacak. Biz iktidarıyla, muhalefetiyle buna karşı mücadele etmeyi gerektiğini savunuyoruz. Fakat muhalefetin bazı partileri hala Türkiye’nin yanında değil, Türkiye’yi tehdit eden zihniyetlerin yanındaymış gibi hareket ediyorlar. Bizi üzen taraf bu.”

“UZUN YILLARDIR BEKLEYEN PROJEMİZ YOK”

Yatırımlardan bahseden AK Parti İl Başkanı Doğan Ünlü, “Milli Eğitim Bakanlığı’nca ilimizde yapılan okulların toplam değeri 280 Milyon TL’dir. Ankara’ya her gittiğimizde Bakanlıklarda Kastamonu’da yapılması gerekenleri istiyoruz. Birçoğunda da elimiz boş dönmedik. Birçok yatırımımız var. Hepsini de takip ediyoruz. İlçelerimizdeki çalışmalarımız devam ediyor. Abana-Bozkurt arasında yapılacak Bozkurt Devlet Hastanesi’nin proje ihalesi yapıldı. Küre Devlet Hastanesi’nin proje ihalesi yapıldı. Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın özellikle Küre, Şenpazar ve Pınarbaşı’nda yapacağı Kapalı Spor Salonu’nu takip ediyoruz. Zaman zaman arsa temini konusunda sıkıntı yaşıyoruz. Bunların çözümü noktasında da çalışmalarımız oluyor. Özellikle kamu arazilerinin az olduğu ilçelerde bunu yaşıyoruz. İnebolu’da cezaevini büyüteceğiz ama arsa bulma konusunda sıkıntı yaşıyoruz. Önümüzdeki günlerde de Bakanlık ziyaretlerimiz devam edecek, taleplerimizde devam edecek. Biz ilimiz için istiyoruz. Kastamonu’ya ne kazandırabiliriz, bunun çabası içerisindeyiz. Her zaman söylüyoruz. Başlayıp da uzun yıllardır bekleyen projemiz yok. Kısa zamanda başladığımız projeleri bitiyoruz. Bürokrasi ödeneği az geldiğini söylüyor ama herkes işine bakmalı. Ödenek bugün az gelir, yarın onu fazlası ile tamamlarız. Başladığımız işlerin tamamını da zamanında bitiyoruz. Bunların yanı sıra özel sektördeki yatırımları da takip ediyoruz. İlimizde önümüzdeki süreçte OSB’lerin tamamlanmasıyla, Devrekani’de Tarım OSB çalışmalarımız devam ediyor. Devrekani’de madencilik ile ilgili yatırım yapan bir yatırımcımız var. Birçok çalışmamız var. Bizim en büyük hayallerimizden biri de Kastamonu’da Vakıf Üniversitesi kurulması. Bununla ilgili de çalışmalara bir yerlerden başlamak lazım. Bunu da yakın zamanda gerçekleştirmek lazım. Önümüzdeki süreçte bu vakıf üniversiteni hayata geçirebilirsek, ilimize çok fayda sağlayacağını düşünüyoruz” ifadelerini kullandı.

Tuğçe Yerdelen

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV