AK Parti Kastamonu İl Başkanı Doğan Ünlü BÜTÜN SORUNLARI VE PROBLEMLERİ BİLİYORUZ

AK Parti Kastamonu İl Başkanı Doğan Ünlü, Ak Parti Gurup Toplantısında, 23 Haziran’da İstanbul’da gerçekleşen İstanbul Büyükşehir Belediyesi seçimini değerlendirdi.

AK Parti Kastamonu İl Başkanı Doğan Ünlü BÜTÜN SORUNLARI VE PROBLEMLERİ BİLİYORUZ
banner72

 

AK Parti Kastamonu İl Başkanı Doğan Ünlü, Ak Parti Gurup Toplantısında, 23 Haziran’da İstanbul’da gerçekleşen İstanbul Büyükşehir Belediyesi seçimini değerlendirdi.

İstanbul seçimlerinde Kastamonu’dan oy kullanmaya gidenlere teşekkür ederek konuşmasına başlayan Ünlü, “Yazın Kastamonu’da olan hemşehrilerimiz seçim sürecinde vefa göstererek işlerini güçlerini bırakarak İstanbul seçimlerine katıldı ve adayımız Binali Yıldırım’a destek verdi. Sandıktan çıkan sonuçları da hepimiz kabulleniyoruz. Milletin iradesinden güçlü güç yoktur diyoruz. Seçmenden aldığımız mesajları ve beklentileri bu seçimde ölçme fırsatı bulduk. 2023 hedeflerine giderken bu talepleri değerlendireceğiz” dedi.

“HİKMET ERBİLGİN DÜNYADAN BİR HABER”

“Cumhuriyet Halk Partisi il başkanının yaptığı bazı açıklamalar var. Eleştirilerde bulunuyorlar. Kastamonu’nun sorunlarıyla ilgilenmediğimizi söylüyor” diyen Ünlü, şöyle konuştu: “Biz milletin gösterdiği ilgiye layık olmaya çalışıyoruz. Bizim Gençlik Kolları Başkanımızla ilgili soru yöneltmiş. Bizim başkanımız bu ay başında Belediye’den kendi isteği ile ayrıldı. Hikmet Erbilgin dünyadan bir haber. İşten kendi isteği ile ayrılmış birisi hakkında işten çıkacak mı çıkmayacak mı diye bir soru soruyor?

“RASTGELE BİR MADEN OCAĞI AÇMAK SÖZ KONUSU DEĞİL”

Taş ocakları ile ilgili de soru yöneltmiş ve komisyon kurulsun demiş. Zaten üniversitemizin akademisyenleri tarafından tutulmuş bir rapor var. Biz burada iki dengeyi bir arada tutmak istiyoruz. Tabiata zarar veren maden ocaklarının olmasını bizde istemiyoruz. Ama bir taraftan da ekonomik katkı sağlayan ocakların da çalıştırılması lazım. İki dengeyi de koruyacak bir yol izlenmesi gerekiyor. Hem ekonomiyi canlı tutmak, hem de Milli Parklar alanı içerisindeki maden ocaklarının izinlerini belli bir şarta bağlı tutmak kaydıyla ruhsatlandırılması gerekiyor. Rastgele bir maden ocağı açmak söz konusu değil.”

“HİKMET ERBİLGİN’İN AKLINA İHTİYACIMIZ YOK”

Kastamonu’nun her sorunu ile ilgilendiklerini dile getiren Ünlü, “CHP bugüne kadar hangi soruna derman oldu da konuşuyor? Biz vatandaşımızla her zaman iç içeyiz. Bütün sorunları ve problemleri biliyoruz. Hikmet Erbilgin’in aklına ihtiyacımız yok. Cide belediye başkanına baksın önce. Gidip kendi esnafını şikayet eden bir başkan var. Önce bir ona baksın. Esnafın ekmeği ile oynuyor. Milletin düşmanlarıyla, HDP ile kol kola gezen bir siyaset anlayışıyla çözüm üretmek bizim tasvip ettiğimiz bir yöntem değil. Biz kendi kendimize her sorunun altından kalkabiliriz.

“ZARARLAR İÇİN 1 BUÇUK MİLYON LİRALIK DESTEK GELDİ”

Dolu yağışı sonrasında yaşanan zararlar için 1 buçuk milyon liralık destek geldi. Çiftçimize bu para dağıtılacak. Yine İstanbul Ticaret Borsası ilimize 4 adet okul yapacak. Önümüzdeki günlerde bunun da planlaması yapılacak” şeklinde konuştu.

Tuğçe Yerdelen

Güncelleme Tarihi: 02 Temmuz 2019, 10:38
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER