AK Parti Kastamonu İl Başkanı Doğan Ünlü BUNUN VEBALİ KENDİSİNE AİT OLACAK

AK Parti Kastamonu İl Başkanı Doğan Ünlü, Cuma akşam internet üzerinden yayın yapan Ajans 37 programına konuk oldu ve soruları yanıtladı. ‘MHP İl Başkanı Yüksel Aydın’ın iddialarına neden cevaplar verilmedi?’ sorusunu yanıtlayan Doğan Ünlü, “Birçok açıklamamda söyledim. Cumhur İttifakı’nın öneminden bahsettim. Cumhur İttifakı, bir belediye fazla alacağım diye yıpratılacak bir ittifak değildir” dedi.

AK Parti Kastamonu İl Başkanı Doğan Ünlü BUNUN VEBALİ KENDİSİNE AİT OLACAK
banner72

 

AK Parti Kastamonu İl Başkanı Doğan Ünlü, Cuma akşam internet üzerinden yayın yapan Ajans 37 programına konuk oldu ve soruları yanıtladı. ‘MHP İl Başkanı Yüksel Aydın’ın iddialarına neden cevaplar verilmedi?’ sorusunu yanıtlayan Doğan Ünlü, “Birçok açıklamamda söyledim. Cumhur İttifakı’nın öneminden bahsettim. Cumhur İttifakı, bir belediye fazla alacağım diye yıpratılacak bir ittifak değildir” dedi.

“TEK TARAFLI CUMHUR İTTİFAKI’NI SIRTLAYIP GÖTÜRMEYE ÇALIŞTIK”

AK Parti Genel Merkezi’nin talimatı doğrultusunda MHP ile seçim sürecinde karşılıklı çatışma ortamına girmediklerini ifade eden Doğan Ünlü konu ile ilgili olarak şunları söyledi; “Genel merkezimizden sayın milletvekillerimiz, belediye başkan adaylarımız, bizler ve teşkilatımız ‘sadece projelerinizi, yaptıklarınızı ve yapacaklarınızı anlatın’ dendi. Bizde bu talimat gereği yaptıklarımızı yapacaklarımızı anlattık. Genel merkezimiz özellikle MHP ile karşılıklı seçime girdiğiniz bölgelerde ‘karşılıklı çatışma ortamından uzak’ durun diye talimatları vardı. Farkındaysanız tek taraflı Cumhur İttifakı’nı sırtlayıp götürmeye çalıştık. Özellikle Yüksel Aydın’ın bizim adaylarımıza dönük milletvekillerimize dönük, bize karşı, il genel meclisi ve belediye meclis üyelerimize saldırılarını gördük. Söylemleri nefret dili şeklinde adaylarımıza karşı gıybet, iftira, yalan, karalama bir tarafta çamur at izi kalsın şeklinde davrandı. Hiçbir yerde bir tane proje anlatmadı. Yapmış olduklarını, yapacaklarını anlatmadı. AK Parti adaylarının en güçlü adaylar olduğunu bildiği için sürekli karalama politikası üretti. Sürekli onun üzerinden siyaset üretmeye çalıştı. Biz bunu yapmadık. Biz Cumhur İttifakı’na bağlı kaldık. Bağlılığımızın sebebi de Cumhur İttifakı’nın kutsallığından geliyor. Çünkü Cumhur İttifakı masada kurulmamış sokakta hainlere karşı kurulmuş bir ittifaktır. Biz bunu anladık. Onlardan bunu anlamasını beklemiyoruz. Çünkü seçim sürecinde yapmadılar. Bundan sonrada yapmıyor zaten Yüksel Aydın. Şuanda aynı üslubu devam ediyor. Seçim sürecinde AK Parti adaylarına karşı çamur siyaseti, yalan ve iftira atarken diğer siyasi partilerin adaylarına tek kelime etmedi. Hatırlıyorsanız seçim döneminde, CHP’li seçmenlere ben sizi seviyorum dedi. Bunun karşılığında CHP’nin il başkanı ‘gel rozetini ben takayım’ dedi. Böyle bir süreç yaşadık. Baktığınızda hiçbir siyasi partinin adaylarına tek kelime etmezken, bugün CHP il başkanına cevap vermeye çalışıyor. Günaydın Yüksel Aydın, seçim döneminde sen neredeydin” diye konuştu.

“AK PARTİ’NİN GÜÇLÜ OLDUĞU HER YERDE BİR TAKIM İTTİFAKLAR OLDU

Yüksel Aydın’ın “Cumhuriyet Halk Partisi’nin aldığı 3 ilçe için 3 ay uğraştım. Bunlara 3 ay yalvardım. Ama ikna edemedim” açıklamasına da açıklık getiren Doğan Ünlü, “Kendisine dedim ki Araç, Abana, Daday, Cide’de CHP ile AK Parti adayları çekişiyor. Burada MHP’nin seçim alma ihtimali yok. Bunu kabul etmek istemedi. Araç’ı bize verin dedi. Ama kazanma ihtimalleri yoktu. Başka ilçeler önerdik. Ama kabul etmedi. Cide ve Araç’ta aday çıkarırsanız bize zarar verirsiniz dedik. Araç anketini gösteriyor, bize ‘biz alıyoruz’ dedi. Cide ve Araç’ın vebali sırtına biner dedik. Araç’ta 272 oy alıyorlar, İGM’de 880 oy alıyor. CHP’nin oyu da 600 artıyor. Buradaki durumu bir incelemek lazım. Cide’de 400 küsur oy alıyorlar. Biz Cide’yi 300 oyla kaybediyoruz. Cide’de aday çıkardılar da ne oldu. Yüksel Aydın’ın başı göğe mi erdi? Merkeze baktığımızda da CHP ile İYİ Parti ittifak yaptı. CHP, 24 Haziran’da 14 bin, İYİ Parti 7 bin oy aldı. Toplamda 21 bin oyları var. Bu seçimde 11 bin oy aldılar. 10 bin oy nereye gitti? Hangi partiye gitti. Seçim döneminde CHP’yi eleştirmeyip AK Parti’yi eleştirenlerin oy devşirmeye çalıştığı bu tabloyla bugün ortaya çıkıyor. CHP ve İYİ Parti’ye de bu oyların nereye gittiğini soruyoruz. Bugün bazı ilçelerde CHP aday çıkarmadı. İhsangazi’de aday çıkarmayıp kimin ekmeğine yağ sürdüler. AK Parti’nin güçlü olduğu her yerde bir takım ittifaklar oldu. Taşköprü’de İYİ Partili ilçe başkanının kızının Sosyal Yardımlaşmaya müdür olması gerekiyormuş. Başka partinin savunuculuğu sana mı düştü? Ne borcun var? Seçimlerde yaşananlardan dolayı mı bunu yapıyorsun? Bu kızın kardeşi de Cumhurbaşkanı’na hakaretten yargılanıyor. Sen kimi savunuyorsun Yüksel Aydın? Kendi partisinden birisi olsa tamam anlarım. Ama diğer partinin mensubuyla ilgili olarak valimize ve milletvekilimize yükleniyorsun.

“PERSONELE MOBİNG UYGULADILAR”

Kastamonu Belediyesi’nde sendika değiştirme noktasında personele mobing uyguladılar. Biz Tahsin Babaş döneminde kimi işinden ettik. Ramazan günü işten çıkarılanları Galip beyin vicdanına bırakıyorum. Hangi vicdana ve siyasi anlayışa sığar” ifadelerini kullandı.

“CANLI YAYININ BEDELİNİ KİM ÖDEYECEK?”

Nsarullah Meydanı’na kurulan Ramazan Sokağı ile ilgili olarak da değerlendirmelerde bulunan Doğan Ünlü; “Bugüne kadar Nasrullah’da geçicide olsa sonradan bir yapılanma oluşturarak tarihi kimliğin kapatılması, oranın 30 günlük bir iş için bu denli oraya yatırım yapılmasının doğru olmadığını söyledik. Ben çocukluğumdan bu yana esnafım. Seni bilmiyorum ‘İstanbul’da esnaflık yapıyorum’ falan diyorsun, bizim vergi dairemiz falan yılladır Kastamonu’da çok şükür. Buradan kazandığımızı buraya yatırıyoruz. Orada 30 gün boyunca canlı yayın yapılacak. Bu soruyu Galip Bey’e de soruyorum. Bu canlı yayının bedelini kim ödeyecek? Orada yapılan yine stantların parası kimden çıkacak? Onun dışında burada ne amaçlandı da bu yapılıyor? İlginç bir şey daha var. Normalde burada yapılacak olan programı belediye başkanının açıklaması gerekmiyor mu? Galip Bey’den önce Yüksel Bey açıkladı. Baktığımızda yönetim tarzı ile ilgili farklı, farklı şeyler duyuyoruz. Yüksel Aydın, esnaflarımıza ‘Böyle terbiyesizlik olur mu?’ diyor. ‘Gece açmadıkları için Nasrullah Meydanı’na her iş kolunu açtık’ diyor. ‘Sizin aklınıza gelmez’ diyor. Biz son 5 yıldır bütün mahallelerde belediye iftarı veriyoruz. Bütün bu organizasyon dediğiniz şeylerin birçoğunu mahallelerde yaptık. Maalesef bu senede bu iftarlarımız kalktı. Biz bunu yaparken belediye bütçesinden para harcanmıyordu. Hepsi hayırseverler tarafından karşılanıyordu. İş adamları tarafından karşılanıp bu yapılıyordu. Bu sayede güzel bir Ramazan ayı geçiriyorduk.”

İSTANBUL SEÇİMLERİ

Tekrarlanacak olan İstanbul seçimlerine de değinen AK Parti İl Başkanı Doğan Ünlü; “İstanbul seçimleri için yakın bir zamanda genel merkezimizin talimatları doğrultusunda çalışmaya başlayacağız. İstanbul’da demokratik yapıda en fazla oya sahip illerdeniz. İstanbul seçimlerinin hayırlara vesile olmasını diliyorum. Bu seçimin adaletli bir seçim olmasını diliyorum. İnşallah seçimlerin hem ülkemize hem de İstanbul’a hayırlar getirmesini diliyoruz. Bizde İstanbul seçimlerinde teşkilat olarak var gücümüzle çalışmaya hazır olduğumuzu dile getiriyorum.”

“BEN SENİN YAPTIKLARINLA MI İLGİLENECEĞİM”

Yüksel Aydın’ın düzenlediği basın toplantısında söylediğiDoğan bey, sen kimi referans alıyorsun? Bizim ‘Fitne Çağı’ dediğimiz müptezel bir gazeteyi ve Birgün Gazetesi’ni” açıklamasına da cevap veren Doğan Ünlü; “Ben gazeteye falan giden bir insan değilim. Ortaklığımız varda, gazeteye uğramam, talimatta vermem. Gazetenin de böyle bastığını bu haberden anladım. Gazetede çalışanların birçoğu beni tanımıyordur bile. Ben hiçbir zaman çalışanlarımıza baskı da yapmam. Bunu doğruda bulmam. Eğer öyle yapacak olsaydık seçim döneminde sürekli kendimizi ön plana çıkartırdık. O kendi düşüncesi ile kurgusu ile hareket ediyor. Bizim ona karşı bir tavrımız olsa sürekli aleyhinde haber yaparız. Senin yaptıkların birçok gazetede yer aldı zaten. Ben senin yaptıklarınla mı ilgileneceğim yada ilgilenmek zorunda mıyım? Ben onlarımı takip edip onlarımı yayınlayacağım. Yalan, yanlış açıklamalara devam ediyor. Biz bu ufak tefek şeylere tenezzül edecek insanlar değiliz. Biz eğer öyle olsaydı seninle ilgili 50 kez farklı yayın yapardık.

“DADAY’LA İLGİLİ KONUDA BİZ CEVAP VERECEK DEĞİLİZ”

Daday’la ilgili konuda biz cevap verecek değiliz. Orada kolluk kuvvetlerimiz var. Güvenlik güçlerimiz var. Anlattığı gibi bir şey sizin başınıza gelse kendiniz mi önlem almaya çalışırsınız yoksa güvenlik güçlerine mi söylersiniz? Biz orada yaşanan olaylara girmek istemiyoruz. Biz yokken bile bizi o işlere çekmeye çalışıyor.

“BELEDİYE BAŞKANI MISIN? İL BAŞKANI MISIN?”

Kendi yaptıklarını bir sorgula, aynaya bir bak. Belediye başkanı mısın? İl başkanı mısın? Belediye başkanı yardımcısı mısın? Yüksel Aydın, artık biz bu tür şeylerle uğraşmak istemiyoruz? Biz senin yaptığın karalamalarla, yalanlarla, iftiralarla uğraşmak istemiyoruz. Devam etmek istiyorsan bu kendi bileceğin iş. Ama yok devam etmeyecek ve sağ duyu ile yaklaşacaksan da gel kardeşim, Kastamonu için bir şeyler yapmak istiyorsan gel. Kastamonu için yapacak çok işimiz var daha. Ama Yüksel Aydın, yüzünden insanlar kutuplaştı. İnsanlar ayrışmaya başladı. Böyle yapmaya hakkı yok. Sen İstanbul’dan geleli 6 ay olmuş, Kastamonuluları kutuplaştırmaya hakkın yok. Sürekli birbirimizle atışmak Cumhur İttifakı’na yakışmıyor. Sürekli buna devam edecekse de bunun vebali kendisine ait olacaktır. Biz çıkıp bunları söylemiyoruz. Bizi bunları söylemek zorunda bırakmasın.”

Serkan Horuz

Güncelleme Tarihi: 13 Mayıs 2019, 12:48
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER