banner29
24 Mart 2019 Pazar

AK Parti Kastamonu İl Başkanı Doğan Ünlü BELEDİYE BAŞKANLIĞI TALEBİM YOK

Kasım ayı İl Genel Meclisi (İGM) Toplantısı öncesinde AK Parti Grup Toplantısında konuşan AK Parti Kastamonu İl Başkanı Doğan Ünlü, Genel Merkez ile görüştüğünü ve görevini İl Başkanı olarak sürdürmek istediğini, belediye başkanlığıyla ilgili herhangi bir düşüncesinin olmadığını söyledi.

02 Kasım 2018 Cuma 10:18
AK Parti Kastamonu İl Başkanı Doğan Ünlü  BELEDİYE BAŞKANLIĞI TALEBİM YOK
 

 

Kasım ayı İl Genel Meclisi (İGM) Toplantısı öncesinde AK Parti Grup Toplantısında konuşan AK Parti Kastamonu İl Başkanı Doğan Ünlü, Genel Merkez ile görüştüğünü ve görevini İl Başkanı olarak sürdürmek istediğini, belediye başkanlığıyla ilgili herhangi bir düşüncesinin olmadığını söyledi.

Yapılan yollar hakkında bilgi vererek konuşmasına başlayan Doğan Ünlü, “KÖYDES programları, İl Özel İdaresi tarafından hazırlanan programlar olsun yıl içinde gerçekleşen programların sonuna geldik. İl Genel Meclisi üyelerimiz ve teşkilatımız yapılan işlerin takipçisidir. Sıcak asfalt yapılan yerleri basın mensuplarıyla gezmeyi planlıyoruz. Yapılan yollar müthiş konfor ve araçlarımız için kullanma zevkinin yoğun olduğu yollar oldu. Şehirlerarasındaki yol kalitesini sıcak asfaltla köylerimize de taşımış olduk. Önümüzdeki yıllarda geriye dönüp bakmadan uzun süreli sağlıklı bir şekilde yollarımızı kullanacağız. Yollarımız vatandaşlarımıza ve köylülerimize hayırlı olsun. Kazasız ve belasız yollarda seyahat edilmesini diliyoruz” dedi.

“SEÇİM TAKVİMİNİ PAYLAŞACAĞIZ”

Yerel seçim takviminin işlemeye başladığını, yerli yersiz söylentilerin çıktığını ve bu söylentilerin gerçeği yansıtmadığını beliren Ünlü, “Parti ve karar organlarımızla en iyi ve en doğru kararı alacağız. Seçim takvimiyle ilgili hangi günlerde neler yapılacak sizlerle paylaşacağız. Yaklaşık 1 yıldır İl Başkanıyım. İl Başkanı olarak belediye başkanlığı konusunda genel merkezden bir talebim olmadı. Ben genel merkezime görevime il başkanı olarak devam etmek istediğimi belediye başkanlığı gibi düşüncem olmadığını söyledim” dedi.

“KASTAMONU’YA EN FAZLA ÖDENEĞİ ALMAYI HEDEFLİYORUZ”

“Ülkemiz üzerinde oynanan ekonomik oyunu bir bir bozmaya başladık” diyen Ünlü, şöyle konuştu: “Dolar kuru birçok manipülasyonlara rağmen geriledi ve gerilemeye devam ediyor. Başarılı olduğumuzu düşünüyorum. Doların dış baskı ile yükselişini engellemiş durumdayız.  Maliye Bakanımız tarafından açıklanan ekonomik pakette hem piyasalarımız rahatlayacak, hem de esnaflarımız faydalanacak. Birçok konuda alınan bu kararlar ekonomimiz üzerindeki oyunları yok etmeye yöneliktir. Türkiye üzerinde oynanan oyunlarda biz mücadeleye devam edeceğiz. Mücadelemiz bitmeyecektir. Dış güçlerin oyunlarını güçlü lider, güçlü AK Parti ve güçlü bir iktidar sayesinde bozacağız. Geçen sene Kastamonu en fazla ödeneği aldı. Gerekli kişilerle konuşarak bu yılda Kastamonu’ya en fazla ödeneği almayı hedefliyoruz.”

“ANADOLUJET’TEN OLUMLU SONUÇ BEKLİYORUZ”

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 95. yılında İstanbul’da açılışı yapılan İstanbul Havaalanı hakkında konuşan İl Başkanı Ünlü, şunları belirtti: “Türkiye en büyük havalimanını yapıyor. Almanya, havalimanını bitiremezken, Türkiye 42 ay gibi kısa bir sürede havalimanını bitirdi. Bu Türkiye’nin gücünü, istikrarını gösteriyor. Kastamonu Havalimanında ise Pegasusla görüşmelerimiz oluyor. Özel bir şirket olduğu için kendi kararlarını değiştirmek zor oluyor.  Anadolujet firmasıyla görüşmek istiyoruz. İnşallah Anadolujet’ten olumlu bir sonuç bekliyoruz. Hava şirketleri kârlılık oranı ve yolcu sayısına bakıyorlar.”

“SINIRIMIZDAKİ MÜCADELEMİZ SÜRÜYOR”

Gezi Parkı eylemlerinden bahseden Ünlü, “Gezi Parkı eylemlerinde pazarlık konusu olan Gezi Parkı’nın aslında 2 yada 3 ağacın kesilmesi demek olmadığı anlaşıldı. Bunu engellemeye çalışanlar Gezi Parkı eylemleri çıkararak 3’üncü havalimanımızın yapılmasını istemiyorlardı. Gezi Parkı eylemlerinde köprü, havalimanı, nükleer santralin yapılmasını istemediklerini söylediler. Gezi Parkı tamamen bahaneydi. Türkiye’nin ilerlemesini, güçlenmesini istemeyenlerin oluşturduğu bugünkü eylemdi. Allah’a şükür o eylemi de 15 Temmuz’u da geçirdik. Ekonomik saldırıyı da geçiştiriyoruz. Aziz millet ve kararlı AK Parti hükümetiyle birlikte tüm zorlukların içinden çıkacağız. Türkiye sınırında içeride ve dışarıda terörle ilgili mücadele devam ediyor. 450 terörist etkisiz hale geldi. Kobani’ye Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından top atışı yapıldı. Sınırımızdaki mücadelemiz sürüyor” ifadelerini kullandı.

KARABÜK’E BAĞLANMAK İSTEYEN KÖYLÜLERLE KONUŞULACAK

Karabük’e bağlanmak için referanduma giden köylülerle birebir iletişime geçeceklerini vurgulayan Ünlü, “Kastamonu nüfusuna bağlı olmanın özelliklerini anlatacağız. Dertlerini dinleyeceğiz, çözüm yolları üreteceğiz. Sinop, Karabük, Çankırı’nın AK Parti hükümeti zamanında gelişmesi ortadadır. Diğer iller Kastamonu’nun ilerlediğini söylüyorlar. Kastamonu’nun yakaladığı ivmeye gıpta ile bakılıyor” diye konuştu.

“KAN BAĞIŞLAMAYA DAVET EDİYORUZ”

29 Ekim - 4 Kasım arasında kutlanan Kızılay Haftası’nı ve Türk Kızılayı’nın 150’inci yılını kutlayan AK Parti İl Başkanı Doğan Ünlü, Kızılay’ın öneminden söz etti. Ünlü, “Kan bağışıyla ilgili halkımızı daha duyarlı olmaya ve kan bağışlamaya davet ediyoruz” dedi.

Tuğçe Yerdelen

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV