09 Ağustos 2020 Pazar

AK Parti Kastamonu İl Başkanı Doğan Ünlü 20 ŞUBAT’TA İLÇE KONGRELERİ BAŞLAYACAK

AK Parti Kastamonu İl Başkanlığı tarafından, eski ilçe başkanlarına yönelik gerçekleşen “Vefa Toplantısı”nda, bugüne kadar görev yapan İlçe Başkanlarına teşekkür edildi. AK Parti İl Başkanı Doğan Ünlü, AK Parti’nin ‘vefanın’ adı olduğunu söyleyerek, AK Parti’de siyaset yapmanın ayrıcalık olduğunun altını çizdi.

18 Şubat 2020 Salı 10:35
AK Parti Kastamonu İl Başkanı Doğan Ünlü  20 ŞUBAT’TA İLÇE KONGRELERİ BAŞLAYACAK
 

AK Parti Kastamonu İl Başkanlığı tarafından, eski ilçe başkanlarına yönelik gerçekleşen “Vefa Toplantısı”nda, bugüne kadar görev yapan İlçe Başkanlarına teşekkür edildi. AK Parti İl Başkanı Doğan Ünlü, AK Parti’nin ‘vefanın’ adı olduğunu söyleyerek, AK Parti’de siyaset yapmanın ayrıcalık olduğunun altını çizdi.

“Vefa Toplantısı”na AK Parti Milletvekili Metin Çelik, AK Parti İl Başkanı Doğan Ünlü, Doğanyurt Belediye Başkanı Ahmet Kaya, AK Parti Merkez İlçe Başkanı Faruk Özdemir, AK Parti Kadın Kolları Başkanı Neslihan Kaya, AK Parti Gençlik Kolları Başkanı Musa Kalafat, eski İlçe Başkanları ve partililer katıldı.

ÜNLÜ: AK PARTİ’DE SİYASET YAPMAK ÖLÜNCE BİTER

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın İlçe Başkanlarına hitaben gönderdiği teşekkür mektubunun takdim edilmesinin ardından, açılış konuşmasını yapan AK Parti İl Başkanı Doğan Ünlü, geçirdiği rahatsızlıktan dolayı hayatını kaybeden eski AK Parti Küre İGM üyesi Kemal Bakır’a Allah’tan rahmet diledi. Ünlü, “Kurucu İl Başkanımız Hacı Muzaffer Caferoğlu’na da Allah’tan rahmet diliyorum. Emeği geçen birçok ilçe başkanımız oldu ve aralarında rahmetli olanlar var. Onlara da Allah’tan rahmet diliyorum. Hasta olan ilçe başkanlarımıza acil şifalar diliyorum. AK Parti vefanın adıdır. Vefanın lideri de Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’dır. 2002 yılından bu yana ne zorlu mücadeleden gelip, geçtik. 18 yılı doldurduk. Şükürler olsun geri dönüp baktığımızda ilçe başkanlarımızın, yönetim kurulu üyelerimizin, partimize gönül vermiş herkesin büyük gayret ve çabaları var. Allah hepsinden razı olsun. AK Parti’nin bugünlere gelmesini sağlayan ilçe başkanlarımızın emeği gerçekten çok büyük. Sizleri gerçekten çok seviyoruz. Bizim gönlümüzde eski yeni ayrımı yok. 18 yıldır da yaptığımız her seçimde bizim yanımızda oldular. Çok zorlu süreçlerden geçtik. 2002 yılına baktığımızda ‘muhtar dahi olamaz’ denilen şartlardan, o dönemlerde şer odaklarıyla birlikte hareket edenlerin karşısında dik duran bu teşkilat o günden bugüne kadar birçok mücadeleyle bu safhaya kadar geldik. Gerçekten teşkilatlarımızın, aziz milletimizin çok azimli, kararlı, dik duruşu sayesinde buradayız, beraberiz, Sayın Cumhurbaşkanımızın yol arkadaşlığını yapıyoruz. AK Parti’de siyaset yapmak gerçekten ayrıcalık. AK Parti bir siyasi parti olmanın ötesinde büyük bir dava hareketidir. Bugüne kadar hep birlikte bu davaya sahip çıktık, bugünden sonrada sizlerin de destekleriyle davamıza ilelebet sahip çıkmaya devam edeceğiz. AK Parti’de siyaset yapmak ölünce biter.

“YOLUNU ŞAŞIRANLAR, DAVAMIZA SIRTINI

DÖNENLER, TRENDEN İNENLER OLDU”

Tıpkı Kemal Bakır kardeşimiz gibi. Süreç içerisinde yolunu şaşıranlar, davamıza sırtını dönenler, trenden inenler oldu. Onların hepsi unutuldu, gitti. AK Partili olmak sadakat istiyor, güven istiyor. Sizlerde bugüne kadar bunu hep sağladınız. Son seçimlerde biraz dargınlıklar, küskünlükler, ayrılıklar oldu. Kişisel sebeplerden ötürü farklı davrananlar, refleks gösterenler oldu. Onlara gerçekten çok üzüldük. Seçimler gelip geçiyor. Bizim bulunduğumuz makamlar gelip geçici. Onun için kardeşliğimiz, birlikteliğimiz daha artsın. Bu tür toplantıları ilçelerimizde de yapalım. İlçe başkanlarımıza burada düşen görev önemli. Partimize sahip çıkan üyelerimizi kucaklasınlar. Onlara gereken değeri göstersinler. Hep beraber bu yolda yürüyelim.

“ÇETİN MÜCADELELERİN İÇİNDEN GEÇİYORUZ”

20 Şubat itibariyle ilçe kongreleri başlayacak. İlçe kongrelerimizin birliğimizi daha da arttırmasını temenni ediyorum. Bu süreci iyi bir şekilde yürüterek, ayrılığa düşmeden tamamlayalım. Birlikteliğimizi daha da arttıracak şekilde 2023 hedeflerine giden ülkemizin çakıl taşlarını hep birlikte oluştururuz. Bu süreçte özellikle ilçe başkanlarımızdan istirham ediyorum. Kimseyi darıltamadan, küstürmeden kucaklayıcı, bütünleştirici bir yapı içerisinde kongrelerimizi tamamlayalım. Ülkemizde zor günlerden geçiyor. Bugün cennet vatanımızın, içinde bulunduğumuz coğrafyanın bize yüklediği sorumluluklarla yolumuza devam ederken, çetin mücadelelerinde içinden geçiyoruz. Bir taraftan İdlib’te, Tel-Abyad’ta, El-Bab’ta, Afrin’de, Cerablus’ta güvenliğimizi korumaya yönelik askeri hamlelerimizi sürdürürken, bir taraftan İdlib ile Türkiye arasındaki bataklıklara sıkışmış çocukları donmaktan kurtaran bir Türkiye var. Onları bu bombaların altından, Suriye güçlerinin yaptığı zulümden kurtarmaya çalışan bir Türkiye var. Bir taraftan Irak’ta, Hakurk’ta Pençe Operasyonlarımız sürüyor. Bölücü terör örgütlerini bozguna uğratırken, diğer yandan da Elazığ’da, Malatya’daki depremin yaralarını milletimizle birlikte sarmaya çalışıyoruz. Bir taraftan Kudüs’ün özgürlüğü için mücadele ederken, diğer taraftan Kıbrıs’ın, Kırım’ın, Karabağ’ın onurunu, izzetini savunuyoruz. Liderimiz Sayın Recep Tayyip Erdoğan biliyoruz ki uyku uyumuyor. Gecesini gündüzüne katıyor. Ülkemiz için her fedakarlığı yapıyor. Bizlerde onun yol arkadaşları olarak daha çok çalışmalıyız” dedi.

“DEPREMDE ZARAR GÖREN VATANDAŞLARIMIZ

İÇİN YARDIM KAMPANYAMIZ VAR”

AK Parti İl Başkanı Doğan Ünlü, açıklamasını şöyle tamamladı: “Elazığ ve Malatya depreminde zarar gören vatandaşlarımız için AK Parti olarak Sayın Cumhurbaşkanımızın öncülüğünde başlatılan yardım kampanyamız var. Burada il ve ilçe teşkilatlarımızla bu kampanyaya destek olacağız. Bu başlatılan yardım kampanyasına İGM üyelerimiz, Belediye Meclis üyelerimiz, diğer tüm üyelerimizin katılımıyla, birlik, beraberlik içerisinde deprem mağduru kardeşlerimizin yanında güçlü bir şekilde duracağız. Bu kampanyayı da AK Parti’ye yakışır bir şekilde gerçekleştireceğiz.”

ÇELİK: ASIL OLAN DAVADIR

AK Parti Milletvekili Metin Çelik ise, yaptığı konuşmada; “Kuruluşundan bugüne partimize emek vermiş ve rahmete kavuşmuş teşkilat mensuplarına Allah’tan rahmet diliyorum. Ülkemiz için omuz omuza teşkilat mensuplarıyla verdiğimiz mücadele benim için ayrı bir yere sahip. Her birinizle ayrı bir anım var, bugünkü toplantının anlamı benim için çok büyük. Bu süreçlerde 2002’den bu tarafa mücadeleyi ortaya koyarken, ayrı düştüğümüz noktalarda olabilir. Yürüyen süreçte o günün şartları içinde bazı kararları almamız gerekmiştir, Genel Merkezimizin belli kararları alma zorunluluğu doğmuştur. Türkiye’yi tek başına 17 yıldır yöneten ve milletin desteğini arkasına almış bir teşkilatın o gün içinde alması gerektiği kararlardır. Kimi arkadaşlarımız belki üzülmüşte olabilirler. Bugün bu davaya, geleceğe katkı sunmak amacıyla geldiniz. Burası hepimizin evi. Bu davanın herhangi bir yerinde bulunmuş hiçbir arkadaşımızı öteleme şansımız yok. Hepimiz için bu davaya sadece üye olarak da gönül vermek onurdur. Hepimizin görevleri gelip geçicidir. 4 sene İl Başkanlığı yaptım, gün geldi kongrede görevimi devir ettim. Sonrasının ne olacağı belli değildi. Bugün verilen görev milletvekilliğidir, ancak ne zaman sonuçlanacağını bilmiyorum. Bittiğinde gönül hoşluğuyla görevimizi devir edeceğiz. Bizim için asıl olan davadır. Ülkemizin geleceğidir, çocuklarımız daha müreffeh daha güzel bir ülkede yaşıyor olması için mücadele etmektir” ifadelerini kullandı.

“BİZİM İÇİN HİÇBİR ZAMAN YILGINLIK YOK”

“Zor dönemlerden geçmeye devam ediyoruz” diyen Çelik, “Hiçbir zaman AK Parti’nin işi kolay olmadı. İktidara geliş sürecinden başlayan zorluklar, ayrı zorlukları aşa aşa bugünlere geldik. AK Parti öncesi dönemlere, vesayet dönemlerine heveslenenler var. O dönemler geride kaldı. Millet kimi istiyorsa o iktidarda olacak. O kimseye bağlı olmaksızın bu ülkeyi yönetecek. Bu ülkede darbe yapılmaya kalkıldı, millet dimdik Cumhurbaşkanımızın arkasında durdu. Hala çıkmış birileri ‘vay şöyle oldu, vay böyle oldu’ diyor. Sanki kendileri görevlerini yapmış gibi. Bu ülkede millet için en büyük mücadeleyi ortaya koyan liderimiz Recep Tayyip Erdoğan ve AK Parti’dir. Geçirdiğimiz süreçler, dış politikada yaşananlar, ateş çemberi, ülkemize yönelik ekonomik saldırıların üzerinden de akıllı adımlarla üstesinden geliyoruz.  Cumhurbaşkanımız, hükümetimiz ve bakanlarımızın güçlü duruşu, güçlü politikaları sayesinde sorunları aşıyoruz. Bizim için hiçbir zaman yılgınlık yok. Hep ileriye bakacağız, bir adım ötesini düşüneceğiz. Politikalarımızı milletimizin refahı için, mutluluğu için sürdürme çabasında olacağız. Türkiye’de AK Parti’de görev yapmış yaklaşık 3 bin 500 ilçe başkanımız var. Yaklaşık 500 kişide il başkanlığı yapmıştır. İl başkanlarından biriside benim. Şu anda görev yapan ve önceki dönem görev yapanlarla beraber biz güçlü bir kadroyuz. Eğer birlik, beraberlik içinde olursak ki, oluyoruz üstesinden gelemeyeceğimiz hiçbir zorluk olmaz. Yoğunluk içinde ihmallerimiz, unutkanlıklarımız, atladığımız konular, şahsi konular, hastalıklar olabilir, kusura bakmayın. Sıkıntıları birbirimize hatırlatalım. Bağları güçlü bir şekilde tutalım” diye konuştu.

KAYA: ELİMDEN GELENİ LAYIKIYLA YAPMAYA ÇALIŞACAĞIM

AK Parti Kadın Kolları Başkanı Neslihan Kaya, ise şöyle konuştu: “2007’den bu yana İstanbul Üsküdar’da başlayan siyaset yolculuğunda zevkle çalıştım. Her görevimi layıkıyla yapmaya çalıştım. Bu saatten sonrada amacım bu görevi yapıp hizmet etmek. İlçelerimiz için sizlerden de destek bekliyorum. Elimden geleni layıkıyla yapmaya çalışacağım.”

Tuğçe Yerdelen

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV