banner38

banner39

banner46

banner47

banner29
22 Temmuz 2019 Pazartesi

AK Parti Kastamonu eski Milletvekili Demir İL BAŞKANLIĞIMIZ ŞAPKASINI ÖNÜNE KOYUP, DÜŞÜNSÜN

Şehit Şerife Bacı Öğretmenevi’nde basın toplantısı düzenleyen AK Parti Kastamonu eski Milletvekili ve işadamı Murat Demir, Kastamonu ve Türkiye gündemini değerlendirdi. Demir, 24 Haziran seçimleri sonrasında Kastamonu’da 31 Mart seçimlerinde bir tehlike olacağını hissettiğini ve yapılan istişarelerde bu durumu dile getirdiğini ifade etti. Ayrıca Demir, “Bunun hesabını il teşkilatımız yapsın. Ben olsam açık açık söylerim. Başarılı isek, başarılıyız derim, değilsek, başarısız derim. Murat Demir doğruyu söyleyince günah keçisi oluyor” dedi.

04 Mayıs 2019 Cumartesi 11:10
 AK Parti Kastamonu eski Milletvekili Demir İL BAŞKANLIĞIMIZ ŞAPKASINI  ÖNÜNE KOYUP, DÜŞÜNSÜNŞehit Şerife Bacı Öğretmenevi’nde basın toplantısı düzenleyen AK Parti Kastamonu eski Milletvekili ve işadamı Murat Demir, Kastamonu ve Türkiye gündemini değerlendirdi. Demir, 24 Haziran seçimleri sonrasında Kastamonu’da 31 Mart seçimlerinde bir tehlike olacağını hissettiğini ve yapılan istişarelerde bu durumu dile getirdiğini ifade etti. Ayrıca Demir, “Bunun hesabını il teşkilatımız yapsın. Ben olsam açık açık söylerim. Başarılı isek, başarılıyız derim, değilsek, başarısız derim. Murat Demir doğruyu söyleyince günah keçisi oluyor” dedi.

“YEREL SEÇİMLE GENEL SEÇİM ARASINDA BÜYÜK BİR FARK VAR. BİZ BUNU AYIRT EDEMEDİK”

Seçim sonuçlarını değerlendiren AK Parti eski Milletvekili ve işadamı Murat Demir, “24 Haziran seçimlerinden sonra bir değerlendirme yapmıştım. Özellikle belediye başkanları konusunda uyarıda bulunmuştum. Bu açıklamayı yaptıktan sonra bazı arkadaşlarımız kızdılar. Ben bildiğim doğruları söyleyen birisiyim. 24 Haziran seçimleri sonrasında Kastamonu’da 31 Mart seçimlerinde bir tehlike olacağını hissettim. O günden sonra birçok kesimde istişarelerde herkese bunu söyledim. Kastamonu’da radikal kararlar alınarak seçimlere gidilmesi gerektiğini söyledim. Yerel seçimle genel seçim arasında büyük bir fark var. Biz bunu ayırt edemedik. Yerelde konjonktür değişmeye başladı. Sahada istediğiniz kadar çalışın ama vatandaş sahada hoşgörü bekliyor. Geçtiğimiz dönemde Kastamonu genelinin önemli bir kısmında ben bunu görmedim. Eğer projeye oy verilseydi, AK Parti iktidarından daha güçlü çalışan bir parti yok. Ben o günden bunu görmüştüm. Uyarımı yapmıştım. Benim öngörülerimin yüzde 95’i oldu. Genel merkezimizin tercihidir ama il bazında da değerlendirilmesi gerekir.

“MERKEZDEKİ 11 BİN FARKIN NEDENİ ARAŞTIRILSIN”

Ben kendi belediyelerimizin olduğu yerde belediye başkanlarımızı takip ettirdim. Hepsinin raporu var bende. Ben çok ciddi bir rehavet gördüm. Belediye başkanlarımızın çalıştığını hiç görmedim. Rehavet vardı. Cide’ye geldiğimiz zaman, Cide’yi bilen benim. Nejdet Demir’i 2 dönem maddi ve manevi biz destekledik. Yaptığı tüm projelerde bizim imzamız vardır. Bu dönem olmaz dedim. Benim söylediklerim dikkate alınmalıydı. Genel merkez gösterdi diyorlar. Ben ona inanmıyorum. İlçe belediyeleri konusunda il teşkilatımız çıkıp anlatacak. Hepsini söyledim. Hatta beni aday olarak gösterin dedim. AK Parti bana ne görev verirse yaparım. Biz emir eriyiz. Cide’nin bu seçimi alamayacağını biliyorduk. Aleyhine çalıştığımı bir kişi göstersin, ben siyaseti bugün noktalarım. Bu adamın arkasında durmam dedim. AK Parti’ye ağıza alınmayacak hakaretler, küfürler eden bir insan benim gözümde aday yapılmamalı. Bu genel merkeze anlatıldı mı bilemiyorum. Biz burada herkese anlattık, dikkate alınmadı. Şimdi seçim kaybedildi. Eğer bir günah keçisi arıyorlarsa ve bizi yapmak istiyorlarsa, buyursunlar yapsınlar. Bizim ne yaptığımızı Allah biliyor. Benim vicdanım çok rahat. O şahsı aday göstermek için genel merkezimizi ikna edenler bunun hesabını vermesi lazım. Yerelde baktığınızda bir başarısızlık var. Kabul edeceksin, etmek zorundasın. Herkes şapkasını önüne koyup, düşünsün. Cumhur İttifakı olarak bir başarı var, İGM’de neden o kadar çok oy alırken, diğer bölümde niye böyle? Bunun hesabını il teşkilatımız yapsın. Ben olsam açık açık söylerim. Başarılı isek, başarılıyız derim, değilsek, başarısız derim. Murat Demir doğruyu söyleyince günah keçisi oluyor. İl başkanlığımız şapkasını önüne koyup, düşünsün. Ben başarılıyım kesinlikle demesin. Yapılan hatalarından bir ders çıkarmak erdemdir. Merkezde 11 bin gibi fark olmuş. Bunun nedenleri araştırılsın” dedi.

“DOĞAN ÜNLÜ’NÜN İL BAŞKANI OLMASINI BİZLER İSTEDİK”

“Doğan Ünlü’nün il başkanı olmasını bizler istedik” diyerek konuşmasını sürdüren Demir, şöyle konuştu: “Büyük destek verdim. Doğan bey sevdiğim bir insan. Benim dediklerim doğru çıktığı için galiba biraz mesafe koydu. Doğan bey içinde 2014 seçimlerinde genel merkeze Doğan beyin 2014 seçimlerinde Tahsin Babaş’ın aleyhine çalıştığı söylenmiş. Biz bunun öyle olmadığını anlattık. Doğan bey öylelikle il başkanı oldu. Özellikle Cide’de partiye hakaret eden bir insanın arkasında asla durmayacağımı söyledim. Genel merkeze de söyledim. Cide Belediye Başkanı’nın partimize yakışmadığını ve asla olmaması gerektiğini söyledim. Cide’yi bilen benim. 6 tane aileyi küstürmüş bir adaydan söz ediyoruz. Vicdanen de çok rahatım. Vekil olduğum dönemlerde Cide Belediye Başkanı’na çok imkanlar sundum. Belediye meydanının altına küçük bir AVM ve otopark yapalım dedim. Adamını da buldum. Otogar için bize yer göster, güzel bir yer yapalım dedik. Hiç dinlemedi. Beni vekil olarak son 1,5-2 yıl içinde hiç dikkate almadı. Cide benim gözümde çok farklı olması lazımdı. Belediye başkanlarımızın tamamında gördüm. Her şeyi biz biliyoruz yaptılar. 2 tane kurumun ilçeye gelmesini engelledi. Ben uğraştım gelmesi için, o gelmemesi için uğraştı. Genel merkeze gitmiş ben seçimi kendim solcuların oyu ile alıyorum demiş.”

“MURAT DEMİR İL BAŞKANI SENSİN DERLERSE, BİZ GELİRİZ”

AK Parti eski Milletvekili ve işadamı Murat Demir, isminin AK Parti İl Başkanlığı için geçmesini de yorumladı. Demir, “Benim ne böyle bir tasarrufum var, ne böyle bir düşüncem var. Tamamen her şey partimizin kontrolünde. Murat Demir il başkanı sensin derlerse, biz geliriz. Hayır deme şansımız yok. Şu an il başkanı görevinde duruyor. Tercih Sayın Cumhurbaşkanımızın. Bu parti bana ne görev verirse, ben yaparım. Cumhurbaşkanımız dünyada benim gözümde siyaseti en iyi bilen insan. Mutlaka tablo olarak bir şey görüyordur. Burası genel merkezde masaya yatırılmıştır. Seçim sürecinde ilçeler bazında Cumhur İttifakı sağlanmalıydı. Uzlaşmaktan ne çıkar ki? Yerelde uzlaşabilecek çok iyi argüman vardı. Bu il başkanımızın, teşkilatın hatasıdır. Her ne şartta olursa olsun, MHP İl Başkanı ile ilçeler bazında ittifak yapmak mecburiyetindesin. Bundan sonra yapacağımız 2023 seçimlerine hazırlanmak. Seçim bitikten sonra tek bir amaç bu da Kastamonu. Cumhur İttifakı içerisinde olan belediye başkanlarımızın da biraz daha temkinli davranmalarını tavsiye ediyorum. Belediye çalışanlarına fazla dokunmamak lazım. Artık mesele Türkiye’nin 2023’e güçlü bir şekilde gitmesi. Bu doğrultuda sayın Cumhurbaşkanımızın mutlaka bir stratejisi vardır. Bekleyelim görelim. Cumhur İttifakı’nın güçlü bir şekilde devam edeceğini düşünüyorum. Keşke bunu 24 Haziran seçimlerinde uygulasaydık.

“HASAN BALTACI RÜYASINDA BİLE GÖREMEYECEĞİ MİLLETVEKİLLİĞİNİ ALDI”

Burada tek liste seçimlere gidebilirdik ve Cumhur İttifakı 3-0 yapardı. MHP ve AK Parti olarak ayrı ayrı gittik ve Hasan Baltacı rüyasında bile göremeyeceği milletvekilliğini aldı. Umarım 2023’e kadar Cumhur İttifakı güçlü bir şekilde gider ve tek liste seçimlere girilir. Cumhur İttifakı da burada 3-0 çıkar” ifadelerini kullandı.

Tuğçe Yerdelen        

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV