banner29
24 Mart 2019 Pazar

AK Parti Kadın Kolları Eda Yamalı Şen ile devam

AK Parti Kadın Kolları 5. Olağan Kongresi dün Kastamonu Belediyesi Konferans ve Nikah Salonu’nda yapıldı. Önceki dönem Kadın Kolları Başkanı Nurcan Selçuk’tan görevi devir alan Eda Yamalı Şen, AK Parti Kadın Kolları Başkanı olarak vatandaşlara hizmet edecek.

09 Nisan 2018 Pazartesi 09:53
AK Parti Kadın Kolları Eda Yamalı Şen ile devam
 

AK Parti Kadın Kolları 5. Olağan Kongresi dün Kastamonu Belediyesi Konferans ve Nikah Salonu’nda yapıldı. Önceki dönem Kadın Kolları Başkanı Nurcan Selçuk’tan görevi devir alan Eda Yamalı Şen, AK Parti Kadın Kolları Başkanı olarak vatandaşlara hizmet edecek.

Olağan kongreye AK Parti Milletvekilleri Hakkı Köylü, Metin Çelik ve Murat Demir, Belediye Başkanı Tahsin Babaş, AK Parti Kocaeli Milletvekili ve Kadın-Erkek Fırsat Eşitliği Komisyon (KEFEK) Başkanı Radiye Sezer Katırcıoğlu, AK Parti İl Başkanı Doğan Ünlü,  AK Parti İlçe Başkanı Faruk Özdemir ve partililer katıldı.

SELÇUK: KONGRELERİMİZ YENİLENME SÜRECİDİR

Açılış konuşmasını yapan AK Parti Kadın Kolları eski Başkanı Nurcan Selçuk, “2001 tarihi itibariyle Cumhurbaşkanımız, kurucu liderimiz Recep Tayyip Erdoğan’ın vermiş olduğu destekle ailenin ve toplumun bütünleştirici gücü kadınlarımız Türkiye’nin geleceği için aktif çalışmaya başlamıştır. Kongrelerimiz bir yenilenme sürecidir. Kuruluşundan bu yana AK Parti kongreleri her zaman bir bayram havasında olmuştur. Tüm teşkilat üyelerimiz AK sevdalı olmanın farkını ortaya koymaktadır” dedi.

ÜNLÜ: AK PARTİ KADINI ÖNEMSEDİ

Kadının yaşamın her alanında olduğunu ifade eden AK Parti Kastamonu İl Başkanı Doğan Ünlü ise, “Kadınların yaşamın her anında olduğu gibi siyasi hayatta da dışlandığı bir dönemde AK Parti’nin iktidara gelişi ile birlikte genel başkanımız Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın önderliğinde onun katkılarıyla birlikte siyasal hayatta hak ettiği yerde yerini almışlardır. AK Parti her zaman olduğu gibi kadınlarımızı önemsemiş, ekonomik, sosyal, siyasi hayatta yer alması için bütün engelleri kaldırmıştır” diye konuştu.

BABAŞ: KADIN FEDAKARDIR, CEFAKARDIR

“Kastamonu kadını tarihin her safhasında görevini yapmıştır” diyen Belediye Başkanı Tahsin Babaş’ta, “Kadın, fedakardır, cefakardır. Vatanına, milletine, bayrağına ve ezanına bağlıdır, vefalıdır. Biz değerlerimize sahip çıkıyoruz ve çıkmaya devam ediyoruz. Bu bir bayrak yarışı olarak partimizde bu değişimler gerçekleşiyor. Mühim olan AK Parti’nin sürdürülür bir sistemde devam etmesidir. Bu birlik, beraberlik işi, gönüllülük işidir. 2019 yılında hem yerel hem de genel seçimlerimiz olacak. Bunun içinde hazırlıklarımızı yapmak lazım. Bundan sonra hep birlikte sahada vatandaşlarımız ile birlikte çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Onun için hem genelde hem de yerelde hizmetlerimizi anlatmamız lazım” şeklinde konuştu.

ÇELİK: KADINLARIMIZ ANAMIZ, KARDEŞİMİZ, EŞİMİZ

AK Parti Milletvekili Metin Çelik ise, AK Parti iktidarıyla kadınların çalışma hayatındaki oranının yüzde 34 buçuk olduğunu ifade etti. Çelik, “AK Parti’den önce bu oranın yarısı kadar bile kadınımız çalışma hayatında bulunmuyordu. Kadınlarımızın önündeki engelleri bir bir ortadan kaldırıyoruz. Kadınlarımız önce anamız, sonra kardeşimiz, en sonra da eşimiz. Ailenin temelini kadınlarımız oluşturuyor” ifadelerini kullandı.

DEMİR: HEPİMİZE BÜYÜK İŞ DÜŞÜYOR

AK Parti’nin sahada en önemli gücünün kadın olduğunu belirten AK Parti Milletvekili Murat Demir, “AK Parti teşkilatları her zaman sahada çalışan, her kapıyı rahatlıkla çalabilen kadınlarımızla birlikte seçimlerde hepimize büyük iş düşüyor. Kasım 2019 seçimlerinde daha da güçlenerek çıkmak için elimizden gelen gayreti göstereceğiz” ifadelerini kullandı.

KÖYLÜ: BASKICI UYGULAMALAR TERÖRE ÇANAK TUTTU

AK Parti Milletvekili Hakkı Köylü ise yaptığı konuşmada şunları belirtti: “AK Parti iktidara gelmeden önce böyle değildik. Sıkıntılarımız vardı, eksiklerimiz vardı. Sıkıntılarımızı, eksiklerimizi çöze çöze geldik. Meslek hayatımda karşılaştığım zorlukların büyük bir kısmını iktidarımız döneminde çözdük. Türkçe dışında bir dille konuşmak yasaktı. Bu tür baskıcı uygulamalar teröre adeta çanak tuttu. Demek istediğim şey basit gibi görünen bazı şeyler devleti çoğu zaman zora sokmuştur.”

KATIRCIOĞLU: AK PARTİ KADIN KOLLARI EN BÜYÜK TEŞKİLAT

AK Parti Kocaeli Milletvekili ve Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyon (KEFEK) Başkanı Radiye Sezer Katırcıoğlu, Kastamonulu olduğunu vurgulayarak şöyle konuştu: “Kastamonulu bir babanın çocuğuyum. O yüzden çok gururluyum. Kastamonu şehri çok özel. Anadolu’nun en yüce dağının eteğinde kurulmuş. Ben sizlerle bir araya gelmekten her zaman büyük bir heyecan duyuyor ve mutlu oluyorum.”

Eda Yamalı Şen Başkanlığı'ndaki AK Parti Kastamonu İl Kadın Kolları asil yönetim kurulu üyeleri şöyle oluştu: Çiğdem Şekeroğlu, Rabia Kavasoğlu, Şaduman Conkar Ömeroğlu, Sevil Ortaoruç, Arzu Conkar, Senem Özel, Hilal Akkirpi, Funda İsmailoğlu, Müjgan Çerçialioğlu, Reyhan Yıldırım, Hacer Ata, Güler Kuşlu, Veda Aydın, Neşe Menteşe, Şeyda Yakupoğlu, Saime Karasüleymanoğlu, Zahide Kılıçoğlu, Fatma Topuz, Şenel Özdilek, Gülsüm Köylü, Zekiye Kebecigil, Türkan Günyol, Aynur Kaba, Nagihan Etyemez, Selma Bayrak, Beyhan Köleoğlu Kütükoğlu, Ümran Aydost, Nilden Aydın ve Nursel Horasan.

Genel Merkez Üst Kurul delege asil üyeleri ise; Eda Yamalı Şen, Çiğdem Şekeroğlu, Şaduman Conkar Ömeroğlu, Rabia Kavasoğlu, Şeyda Yakupoğlu ve Güler Kuşlu’dan oluştu.

Tuğçe Yerdelen


    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV