banner38

banner46

banner47

29 Mayıs 2020 Cuma

AK Parti İl Başkanı Doğan Ünlü MİEM KAMP MERKEZİ OLACAK

Ekim ayı İl Genel Meclisi (İGM) Toplantısı öncesi AK Parti İl Başkanlığı’nda yapılan toplantıda konuşan AK Parti İl Başkanı Doğan Ünlü, Mahalli İdareler Eğitim Merkezi (MİEM)’nin 12 ay sürekli hizmet verecek tesis haline geleceğini açıkladı. Sayıştay tarafından açıklanan Tarım ve Orman Bakanlığı’nın 2018 yılı denetim raporunu da değerlendiren Ünlü, Türkiye’nin hukuk devleti olduğunu, yetkili ve sorumluların gerekli cezayı alacağını söyledi.

02 Ekim 2019 Çarşamba 09:59
 AK Parti İl Başkanı Doğan Ünlü MİEM KAMP MERKEZİ OLACAK
 

Ekim ayı İl Genel Meclisi (İGM) Toplantısı öncesi AK Parti İl Başkanlığı’nda yapılan toplantıda konuşan AK Parti İl Başkanı Doğan Ünlü, Mahalli İdareler Eğitim Merkezi (MİEM)’nin 12 ay sürekli hizmet verecek tesis haline geleceğini açıkladı. Sayıştay tarafından açıklanan Tarım ve Orman Bakanlığı’nın 2018 yılı denetim raporunu da değerlendiren Ünlü, Türkiye’nin hukuk devleti olduğunu, yetkili ve sorumluların gerekli cezayı alacağını söyledi.

Kastamonu için önemli bir gün olduğunu ifade ederek konuşmasına başlayan AK Parti İl Başkanı Doğan Ünlü, “Bugün ilimiz için önemli bir gün. Uzun zamandır üzerinde durduğumuz bir konu vardı. En önemli yatırım olarak düşündüğümüz Mahalli İdareler Eğitim Merkezi (MİEM) farklı bir noktaya geldi. Basınımızda farklı farklı görüşler yer alıyordu. Değişik görüşlere bakıyorduk, ama bu görüşlerden ziyade bizim ne yaptığımız önemliydi. Verimli bir çalışma sergiledik. Bu çalışmanın sonucunda merkezin Gençlik ve Spor Bakanlığımıza devri gerçekleştirilmişti. Uzun süredir milletvekillerimizle takip ettiğimiz bu yatırımın ilimize kazandırılmasıyla ilgili çalışmalardan güzel sonuç aldık. MİEM, bütün spor branşlarının kamp yapabileceği, milli takımların kamp yapabileceği merkez olarak yapımına başlanacak. Bunun içerisinde otel, kongre salonu, spor salonu, atletizm pisti ve birçok sportif faaliyetinin yapılabileceği tesisler olacak. Hem Kastamonu’muzun hem de Türkiye’mizin en önemli spor kamp merkezlerinden biri haline gelecek. Proje çalışması başlamış olup, tesis inşaatlarına ise inşallah 2020 Mart ya da Nisan ayı gibi başlanacak. Bu tesisler bittiğinde 12 ay sürekli hizmet verecek tesisler haline gelecek. İlimize hem istihdam hem sürekli spor turizm anlamında bize fayda sağlayacak bir yatırım olacak. Önümüzdeki hafta bu konuyla ilgili bakanlık yetkililerimiz yerinde incelemek üzerine ilimize gelecekler.

“150 MİLYON TL YATIRIM YAPILDI”

Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a, Gençlik Spor Bakanımıza ve milletvekillerimize sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz. Bu yatırımın hem ilimize hem de ülkemize hayırlar getirmesini temenni ediyoruz. Başkaları sürekli konuşuyor, AK Parti yapmaya devam ediyor. Bu tesisleri çok uzun süredir bekliyorduk. Kastamonu’nun hayal ettiği projeyi de hayata geçirmek bizlere nasip oldu. Gençlik Spor Bakanlığı, ilimize 150 Milyon TL yatırım yaptı. Ilgaz’daki eski tesislerin olduğu yer 14 Milyon TL ile ihale edildi. Müteahhit firma çalışmaya başladı. Yurduntepe, kapalı spor salonu, yurt inşaatı devam ediyor.  Yaklaşık 4 Milyon TL aldığımız parayı Hüsnü Tandoğan Spor Salonu’nda depreme dayanıklılık çalışmasını yapacağız” dedi.

“DEVLET GEREKENİ YAPAR”

2016-2017 ve 2018 yılında uygulanan Genç Çiftçi Projesi kapsamında Kastamonu’ya gönderilen büyükbaş hayvanlarda ‘Sığır Tüberkülozu’ küçükbaş hayvanlarda ise ‘Koyun Keçi Vebası’ ve 74 bin 956 doz aşının zayi olduğu ifade edilen Sayıştay raporunu değerlendiren Ünlü, “Sayıştay zaten raporunu tutmuş. Bu konunun yetkilileri ve sorumluları belli. Yetkili ve sorumlular gerekli cezayı alır. Bizim o konuda yapacağımız bir şey yok. Türkiye bir hukuk devleti, bu konuyla ilgili süreç devam eder. Sorumlu ve yetkililerin suçu varsa devlet gerekeni yapar” açıklamasında bulundu.

Tuğçe Yerdelen

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV