banner38

banner39

banner46

banner47

banner29
25 Mayıs 2019 Cumartesi

AK Parti İl Başkanı Doğan Ünlü İptaller sadece Kastamonu’ya özgü bir durum değil

Aralık ayı İl Genel Meclisi (İGM) toplantısı öncesi AK Parti İl Başkanlığında yapılan toplantıda konuşan AK Parti İl Başkanı Doğan Ünlü, yaklaşan yerel seçimleri değerlendirdi. Ünlü, hedeflerinin AK Parti’yi yeniden zirveye taşımak olduğunu söyledi.

04 Aralık 2018 Salı 09:26
AK Parti İl Başkanı Doğan Ünlü  İptaller sadece Kastamonu’ya  özgü bir durum değil
 

 

Aralık ayı İl Genel Meclisi (İGM) toplantısı öncesi AK Parti İl Başkanlığında yapılan toplantıda konuşan AK Parti İl Başkanı Doğan Ünlü, yaklaşan yerel seçimleri değerlendirdi. Ünlü, hedeflerinin AK Parti’yi yeniden zirveye taşımak olduğunu söyledi.

KÖYDES ve İl Özel İdare programının Kasım ayı içinde yüzde 95’ini tamamladıklarını belirten Ünlü, “Kurum çalışanlarımıza ve İGM üyelerimize teşekkür ediyoruz. Gündemimiz bugünlerde yerel seçimler. İlk etapta Merkez Belediye Başkanımız belli oldu. 19 Belediye Başkanımız aday adayları başvurularını yaptı. Süre devam ediyor. Önümüzdeki günlerde adaylarımızı belirleyeceğiz. Temayül yoklamaları gerçekleştirdik. İGM ve Belediye Meclisi üyeleri başvurularını yaptı. Parti içi demokrasinin tüm unsurlarını partimiz kullanıyor. AK Parti göreve başladığı yıldan bu yana yerel yönetimleri hep ön planda tutan, yaptığı hizmetler ile milletimizin gönlünde taht kuran bir partidir. 31 Mart yerel seçimlerinde de tüm teşkilatımız olarak partimizi yeniden zirveye taşıma hedefindeyiz” diye konuştu.

“İKLİM KOŞULLARINI NE BİZ ENGELLEYEBİLİRİZ NE DE BİR BAŞKASI”

Kastamonu Havalimanı’nda yaşanan sefer iptallerine de değinen Ünlü, “Hükümetimiz tarafından yaptırılan ILS yaklaşık 30 Milyon TL. ILS cihazı kurulu fakat doğal koşullardan dolayı uçuşların tamamının gerçekleşmesini sağlamıyor. Belli bir yükseklikten sonra sisin yükseldiği noktasında uçuşların iptali doğal. Bu sadece Kastamonu’ya özgü bir durum değil, tüm Dünya’da iklim koşullarına bağlı olarak uçak seferleri iptal olabiliyor. ILS, cihazıyla beraber uçak inişlerinde birçok sorunu çözmüş oluyoruz fakat tamamını çözmek mümkün değil. Dünya’nın hiç bir yerinde bir cihazla böyle bir durumu engellemek mümkün değil. ILS cihazının belli bir sınırı ve kapasitesi var. İklim koşullarını ne biz engelleyebiliriz ne de bir başkası” dedi.

“YATIRIMLARIN BÜYÜK ÇOĞUNLUĞU KÖYLERE OLACAK”

“Coğrafya şartları açısından en zorlu illerden birinde görev yapıyoruz” diyen Ünlü, şunları belirtti: “Gelen ödeneklerin birçoğunu bu yıl başlamış olduğumuz sıcak asfalt programlarında değerlendiriyoruz. Bunun sebebi de uzun yıllar bir daha oralara yatırım yapmadan halkımızın hizmetine sunmamız. Yol hizmetine baktığımız da uzun yıllar yaptığımız yolları kullanacağız. Önümüzdeki süreçte de yapacağımız yatırımların büyük çoğunluğu köylere olan yatırımlar olacak.”

Tuğçe Yerdelen

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV