banner38

banner39

banner46

banner47

banner29
19 Nisan 2019 Cuma

AK Parti İl Başkanı Doğan Ünlü Halkı yanlış bilgilendiriyor

AK Parti Kastamonu İl Başkanlığı Eylül ayı Genişletilmiş İl Danışma Meclisi Toplantısı’nı Kuzeykent Belediye Nikah ve Konferans Salonu’nda gerçekleştirdi.

Aciksoz Haber -->
10 Eylül 2018 Pazartesi 11:51
AK Parti İl Başkanı Doğan Ünlü  Halkı yanlış bilgilendiriyor
 

-AK Parti İl Başkanı Doğan Ünlü

-Halkı yanlış bilgilendiriyor

AK Parti Kastamonu İl Başkanlığı Eylül ayı Genişletilmiş İl Danışma Meclisi Toplantısı’nı Kuzeykent Belediye Nikah ve Konferans Salonu’nda gerçekleştirdi.

24 Haziran Genel Seçimlerini değerlendirerek toplantının açılış konuşmasını yapan AK Parti Kastamonu İl Başkanı Doğan Ünlü, seçimler çalışan tüm teşkilata teşekkür etti.

‘AK Parti heyecanın, emeğin, koşturmanın adresidir’ diyen Doğan Ünlü şunları söyledi;

“Bugün de heyecan dolu bir günü birlikte yaşıyoruz. Her biri birbirinden değerli üyeleri bünyesinde barındıran böylesine büyük bir ailenin bir araya geldiği günler bizler için düğündür, bayramdır, toydur. Toyumuz kutlu olsun. AK Parti’ye gönül vermiş her birey, ömrünün her saniyesini bu ülkeye olan heyecanıyla, inancıyla, aşkıyla geçirir. Bizim inancımız da, aşkımız da heyecanımız da 14 Ağustos 2001'in birebir aynısıdır. Yolumuza İlk Günkü Aşkla devam ediyoruz.

“İCRAAT PROGRAMIMIZI ADIM ADIM UYGULAMAYA DEVAM EDİYORUZ”

Birileri bu milletin değerlerinden, bu milletin kökeninden, bu milletin geçmişinden bihaber siyaset yapadursun, biz en iyi bildiğimiz işi, geçmişimizden ders alıp geleceği inşa etmeyi sürdüreceğiz. Birileri tüm enerjilerini koltuk savaşına harcayadursun, bizler gecemizi gündüzümüzü, tüm enerjimizi bu ülkeye harcamaya devam edeceğiz. Ana muhalefet partisi CHP, her zaman olduğu gibi koltuk kavgasını sürdürüyor. Peki biz ne yapıyoruz? Ülkemiz için gece gündüz çalışıyoruz. Onlar birbirleriyle mücadele ederken biz bu ülkeyi hedef alanlarla mücadele ediyoruz. Onlar bu ülke için tek bir fikir dahi öne sürmezken bizler bu ülkeye en iyi hizmeti getirmenin mücadelesini veriyoruz. Onlar Türkiye düşmanlarının maşası olmakla meşgulken bizler 100 günlük icraat programımızı adım adım uygulamaya devam ediyoruz” dedi.

“YAPARSA YİNE AK PARTİ YAPAR”

CHP Milletvekili Hasan Baltacı ve CHP İl Başkanı Hikmet Erbilgin’in açıklamalarına cevap veren Ünlü, “Bildiğiniz üzere geçtiğimiz günlerde 30 Ağustos Zafer Bayramını kutladık. Türk milletinin bağımsızlık mücadelesinin bir neticesi olan Zafer Bayramı'nı o gün olduğu gibi bugün de kutluyor, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm şehit ve gazilerimizi rahmet ve minnetle yad ediyorum. Bayram kutlamaları sebebiyle bir ilçede konuşma yapan Sayın Baltacı CHP'nin tarihine, kültürüne, zihniyetine yakışır bir konuşma yapmış. CHP’nin şu anki vizyonuna göre Osmanlı İmparatorluğu’nu kabullenmemesi bizi hiç şaşırtmadı. HDP ile omuz omuza vermiş bir partiden de başka bir şey beklenemezdi. Baltacı,  Cihan devleti Osmanlı'ya laf söylemek senin hakkın da haddin de değildir. Bu milletin mayasında Alparslan’lar, Sultan Fatih'ler, Kanuni'ler, Yavuz'lar, Atatürk’ler vardır. CHP Milletvekili Baltacı’nın söylemi şu ki; Osmanlı Devleti askerlerini ölüme göndermiş. Bu cümleyi kuranlar askerlerimizin, devletleri için şehit olmaya gidebileceklerini anlayamazlar. Bunu en güzel anlatan sözlerden biri de Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün “Ben size taarruzu değil, ölmeyi emrediyorum.” cümlesidir. CHP İl Başkanına da bir cevap vermek istiyorum. Sürekli basın yoluyla kendini gündemde tutmak için soru sormakta, fakat bilinçsiz bir şekilde oluşturduğu gündemlerle halkımızı yanlış bilgilendirmektedir. Örneğin geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada ilimizdeki havuzun kapalı olduğundan bahsediyor. Fakat Kuzeykent’te son derece modern bir yüzme havuzunun tamamlandığından ve yakın bir zamanda hizmete gireceğinden haberi yok. Ya da görmemezlikten geliyor. Kapalı spor salonundaki proje değişikliğinden bihaber olan ithal il başkanı ihalenin akıbetini sormuş. Ne yazık ki kendisinin, Türkiye’de ilk defa ilimizde yapılacak olan çok fonksiyonel, ilimize yakışan diğerlerinden farklı bir spor salonu olması için proje değişikliğine gidildiğinden haberi olmadığını gördük. Spor salonumuz 10 Ekim 2018 tarihinde ihale edilecektir. İlimize hayırlı uğurlu olsun. Seçimin üzerinden çok geçmemesine rağmen sloganımızı unutanlara tekrar hatırlatıyorum: 16 yıldır olduğu gibi yaparsa yine AK Parti yapar”

BABAŞ: 4 YILDA BİN 16 PROJEYE HAYATA GEÇİRDİK

Kastamonu Belediye Başkanı Tahsin Babaş, gerçekleştirdiği projeler hakkında bilgi verdi. Başkan Babaş, “Teşkilatınızla uyumlu çalıştığınızda güzel hizmetler ortaya çıkıyor. 4 yılda bin 16 tane projeyi hayata geçirdik. Ölçülebilir belediyecilikte belediyemiz Türkiye’de 4’üncü oldu. Meclis toplantılarımızı artık Youtube üzerinde canlı olarak yayınlayamaya başladık. Şeffaf belediyecilik genel merkezimiz için çok önemli. Tarihi yapıların ayağa kaldırılması ve çevre düzenlenmesi vizyon olarak belirledik. Bu doğrultuda mahalle, çarşı, kale üçgenini oluşturduk. Mahalleden çalışmalara başladık. Çarşıda ve kalede de çalışmalarımız devam ediyor. Projelerimizin birçoğunu tek tek tamamladık. Bakırcılar Çarşısı Projesi’nin yüzde 60’ını tamamladık. Nasrullah Meydanı’nda son etap çalışmalarına başladık. Tamamıyla o bölgeyi yayalaştırdık. Saat Kulesi’nde çevre düzenleme çalışmalarımız ile teleferik çalışmalarımız devam ediyor. Kalenin restorasyon edilmesi bizim için çok önemliydi orada da çalışmalarımız devam ediyor. Kale çevresindeki yapılarında cephe iyileştirme çalışmalarını yapıyoruz. Sokak Sağlıklaştırma çalışmalarında da 3’üncü etaba başladık. Konaklarımızı da hem satın alıyoruz, hem de fonksiyon yükleyip şehrimize kazandırıyoruz. Kendi restorasyon işlerimizi kendimiz yapıyoruz. Gerekli her alanda elemanımız var. Osmanlı Sarayı’nı üniversiteye teklif etti. O konuda da çalışmalarımız devam ediyor. Atabey Konağı’nı Millet Kıraathanesi’ne dönüştürdük. Gidin nasıl bir fonksiyon yüklendiğini görün. Belediyenin karşısındaki konağı yeni satın aldık. Burayı da belediyenin ek hizmet binası olarak kullanmayı düşünüyoruz. Türbelerin çevre düzenlemesi bizim için çok önemli. Türbelerimizin çevrelerini düzenliyoruz. Acem Hanı’nı Gastronomi Hanı yapıyoruz. Her ilçedeki yöresel yemekleri burada öğretme, öğrenme ve sunma imkanı olacak. Aşir Efendi Hanı için çalışmalar devam ediyor. Dövücüler Sokağı’nın üstü kapandı, bu çalışmayı yaygınlaştırmayı planlıyoruz. Kasaplar Hali’nin dış cephe düzenlemesini yapacağız. Kastamall’daki çalışmalar sürüyor. Harikalar Diyarı projemiz tamamlandı. Kuzeykent Pazar Yeri Türkiye’deki en iyi fonksiyonlara sahip bir pazar yeri haline geldi. Kültür Merkezi ve kütüphaneyi barındıracak, Kültür Han projesi için çalışmalar sürüyor. Kuzeykent’te Vadi Park projemiz için çalışmalara başladık. Maslak Yeni Küçük Sanayi Sitesi’ne arazisini tescilletirdik. Türkiye’deki en büyük sanayi sitelerinden biri olacak. Yakın zamanda çalışmalarının başlamasını sağlayacağız. Elimizden geldikçe bu proje için çalıştık, çalışmalarımıza devam ediyoruz. Tamamlandığında en modern sanayi olacak.

“ŞEHİRCİLİK AÇISINDAN YAPILMASI GEREKENLERİ YAPIYORUZ”

Güneykent Bölgesi’nde 6 katı geçmeme kaydıyla imarı oluşturuyoruz. Şehircilik açısından yapılması gerekenleri yapıyoruz. Camii şadırvanlarına büyük yatırımlar yapıyor, düzenlemelerine özen gösteriyoruz. Şehrimizin girişlerini güzelleştiriyoruz. Her mahallede semt sahası yapmaya özen gösteriyoruz. Kuzeykent’te bayanlara özel ücretsiz fitness ve plates salonu hayata geçirdik. Temizlikte de çok iddialıyız. Temizliğe çok özen gösteriyoruz. Ayrıca bir bölgesel sokak hayvanları projesi üzerinde çalışıyoruz. Bu projeyle sokak hayvanlarının sorunlarını çözeceğiz. Kadınlara yönelik istihdam merkezimiz var. Mikro kredi çalışmaları yaptık. Atık Su Arıtma Tesisi projemiz AB tarafından onaylandı. Belediyemizin makine parkını tamamen güçlendirdik. Bu süreçte 7 tane seçim geçirdik. Hepsini de başarılı bir şekilde tamamladık. 30 Mart tarihi de yaklaştı. Her günümüzü millete hizmet için değerlendiriyoruz. Önümüzdeki günlerde hizmetimizin devamını sağlayacak şekilde yolumuza devam etmek istiyoruz. Mevzuatlarımız ölçüsünde de hiçbir ayrım gözetmeden ilçe belediyelerimize de yardım etmeye çalışıyoruz” ifadelerini kullandı.

Tuğçe Yerdelen

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV