banner29
27 Mart 2019 Çarşamba

AK Parti İl Başkanı Doğan Ünlü Boş vaat üretmedik

AK Parti Grup toplantısında konuşan AK Parti İl Başkanı Doğan Ünlü, Kastamonu Üniversitesi Tıp Fakültesi’nin Kastamonu için çok önemli olduğunu söyledi.

02 Ağustos 2018 Perşembe 09:11
AK Parti İl Başkanı Doğan Ünlü  Boş vaat üretmedik
 

AK Parti Grup toplantısında konuşan AK Parti İl Başkanı Doğan Ünlü, Kastamonu Üniversitesi Tıp Fakültesi’nin Kastamonu için çok önemli olduğunu söyledi.

Her yıl bir önceki yıla göre daha fazla çalışıldığını ifade eden AK Parti Kastamonu İl Başkanı Doğan Ünlü: “Hem KÖYDES hem de İl Özel İdaresi olarak bir önceki yıldan daha fazla çalışıyoruz. Aldığımız ödenekleri de en iyi şekilde kullanmaya çalışıyoruz. İl Genel Meclisi üyelerimiz sahada takip ediyorlar. İlçe ve köy sayımız çok olmasına rağmen Kastamonu’ya en yüksek oranda aldığımız ödenekleri en iyi şekilde kullanmaya çalışıyoruz. İlimizde şantiye havası var. Fakat bunlar yetinmeden, önümüzdeki süreçte ne yapabiliriz daha çok köylerimize nasıl hizmet ederiz bilinciyle hareket ediyoruz. Milletvekillerimiz, valimiz ve İGM üyelerimizle istişare ederek köylerimizin ihtiyaçlarını bir an önce gidermeyi amaçlıyoruz.

 “GÜCÜMÜZÜN YETTİĞİ KADAR UĞRAŞIYORUZ”

Seçimlerin ardından gerçekleştirilen ziyaretlerden söz eden Ünlü, “24 Haziran seçimleri sonrasında partimiz ve milletvekillerimiz olarak teşkilatımıza teşekkür ziyaretinde bulunuyoruz ve halkımızla da buluşuyoruz. Halkımızın istek ve taleplerini alıyoruz. Her hafta Ankara’ya Kastamonu heyeti olarak bakanlıklarımıza gidiyoruz. İlimiz adına talep ettiğimiz her şeyi alıyoruz. AK Parti iktidarı döneminde boş vaatler üretmedik. Verdiğimiz sözler bir bir yerine geldi ve yerine gelmeye devam edecek. Zaman zaman muhalefet partilerin farklı söylemleriyle karşılaşsak da biz onlara bakmıyoruz. İşimiz ilimize hizmet etmek ve projelerin devam etmesini sağlamaktır. İlimizde yapılması gerekenleri hayata geçirmek için elimizden geldiği kadar, gücümüzün yettiği kadar uğraşıyoruz. Zamanı çok iyi kullanmaya çalışıyoruz. Zaman hepimiz için değerlidir. Telafisi olmayan zamandır” ifadelerini kullandı.

18 AĞUSTOS’TAKİ KONGREYE YOĞUN KATILIM SAĞLACAK

“18 Ağustos’ta partimizin büyük kongresi var” diyerek konuşmasını sürdüren Ünlü, “Bir yandan da onunla ilgili çalışmalar yapıyoruz. Kastamonu AK Parti il teşkilatı olarak kongremize de yoğun bir şekilde katılım sağlayacağız. Yeni süreç, yeni sistemde yavaş yavaş taşlar yerine oturmaya başlıyor. Önümüzdeki süreçte Türkiye ve Kastamonu olarak yeni sistemin faydalarını göreceğiz” dedi.

“TIP FAKÜLTEMİZİ HAYATA GEÇİRECEĞİZ”

Tıp Fakültesiyle ilgili gelişmeleri paylaşan Ünlü, “ Tıp fakültesinde sadece bina yok. Eğitim ve öğretim görülecek binamız da var. Çalışmamız devam ediyor. İşi alan müteahhit kaynaklı ya da hukuksal olarak problem olmadığı sürece tıp fakültemizde çalışmalar durmayacak ve kısa zamanda hizmet veremeye başlayacak. Önümüzdeki haftalarda gerekli yerlerde ziyaretlerimiz olacak. Tıp Fakültesini Kastamonu için önemsiyoruz” ifadelerini kullandı.

“HASTANE HEPİMİZE LAZIM”

Kalp krizi geçiren Adalet Komisyonu Başkanı ve Kastamonu milletvekili Hakkı Köylü’ye acil şifalar dileyen Ünlü, şunları belirtti: “Hakkı Köylü kalp rahatsızlığı geçirdi.  Hastane çalışanlarına ve başhekimlerine teşekkür ediyoruz. Kastamonu’daki hastanemiz gerektiğinde güzel işler yapıyor.  Hastanedeki doktor ihtiyaçlarını birebir takip ediyoruz. Doktorlarımız tayin döneminde tayinlerini istiyorlar. Bunu durdurma hakkımız olmuyor. Bazıları özel hastanelere geçmek istiyorlar. Kanun olarak tanılan hakları kimsenin elinden alamayız. Gerekli doktor sayımızı bakanlığımıza söyleyerek sağlıyoruz. Doktorlarımızı motive etmek için hastane çalışanları zaman zaman konuşuyorlar.  Hastanenin mevcut çalışan sayısı ise yeterli düzeydedir. Eksiklikleri dönem dönem iletiyoruz. Hastane hepimize lazım. Hastanedeki çalışmaları, halkımıza verilen hizmetleri takip ediyoruz. HBypass ameliyatların gerçekleşmesiyle ilgili çalışmalarımız sürüyor.  Bu yıl içinde bypass ameliyatların yapılması hedefimizdir”

Tuğçe Yerdelen

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV