07 Ağustos 2020 Cuma

AK Parti İGM Üyesi Mehmet Butur Şeker pancarı üreticisi teşvik edilmeli

Ocak ayı toplantılarını sürdüren İl Genel Meclisi (İGM), dünkü oturumda komisyon raporları ve İl Özel İdaresi’nin teklifleri yer aldı.

10 Ocak 2020 Cuma 10:20
 AK Parti İGM Üyesi Mehmet Butur  Şeker pancarı üreticisi teşvik edilmeli
 

Ocak ayı toplantılarını sürdüren İl Genel Meclisi (İGM), dünkü oturumda komisyon raporları ve İl Özel İdaresi’nin teklifleri yer aldı.

İlk gündem maddesinde ise, İl Özel İdaresi 1 Sayılı Sözleşme net ücret tespitinin yapılmasına ilişkin teklifi görüşüldü. Görüşülen teklif, 1 Sayılı Sözleşme Ücret Tavanları Cetveli’nde belirtilen ücretleri aşmamak şartıyla oy birliğiyle kabul edildi.

Gündemin diğer bir maddesinde ise Tarım, Orman ve Hayvancılık Komisyonu tarafından hazırlanan çiftçinin gelirinin arttırılmasına yönelik rapor oldu. Raporu meclisin bilgisine sunan AK Parti İGM Üyesi Mehmet Butur, Kastamonu’da en avantajlı ürünün şeker pancarı olduğunu ifade etti. Şeker pancarı taban fiyatının 3 TL olduğu bilgisini paylaşan Butur, üreticinin şeker pancarı üretmesi noktasında teşvik edilmesi ve şeker pancarı üretimine ağırlık verilmesi gerektiği söyledi.

Gençlik, Spor ve Turizm Komisyonu tarafından Kastamonu Şehitliği hakkında hazırlanan rapor, gündem maddesi olarak görüşüldü. Raporda, Kastamonu Şehirliği için Kastamonu Belediyesi’ne tahsis edilen yerin tahsisinin iptali ve şehitlikle bütünlük sağlayacak bir başka arazinin Kastamonu Belediyesi’ne tahsisinin uygun olacağı ifade edildi. Müzakere edilen rapor oy birliği ile kabul edildi.

Gündem, İl Özel İdaresi Görev, Yetki ve Çalışma Yönergesi hakkında hazırlanan Hukuk İşleri Komisyonu raporu ile devam etti. Hazırlanan yönergenin hukuka uygun olduğu ve gelişen günümüz şartlarına uyum açısından hazırlanan yönergenin bir ihtiyaç olduğu raporda belirtildi.

İGM, Doğanyurt ile İnebolu arasından geçen Dereköy Çayı hakkında hazırlanan Eğitim, Kültür ve Sosyal İşler Komisyonu raporuyla devam etti. Doğanyurt Aşağımescit, Yukarımescit, Haskavak, Yassıkışla, Danışman köyleri ile İnebolu Hörmetli, Atabeyli, Belence, Doğanören ve Akgüney köylerinin arasından geçen yolun ulaşımına engel olduğu için, Konakaltı mevkiine köprü yapılmasına yönelik rapor meclise sunuldu. Köprünün yapılmasının önemli olduğunun altı çizilerek, yolun 1’inci derece stabilize köy yolu haline getirilmesi istendi. Görüşülen rapor İl Özel İdaresi’ne sevk edildi.

Tuğçe Yerdelen

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV