banner38

banner39

banner46

banner47

01 Nisan 2020 Çarşamba

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Erkan Kandemir TÜRKİYE NE YAPMAYA KALKTIYSA MUHALEFET KARŞI ÇIKTI

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Erkan Kandemir, “Türkiye ne yapmaya kalktıysa muhalefet buna karşı çıktı. Milletten yana olan ne varsa onlar karşısındalar. Baraj yapalım dersiniz karşı çıkarlar, biz Kanal İstanbul'u yapacağız dersiniz karşı çıkarlar, otomobil yapacağız dersiniz karşı çıkarlar. Millete güvenmedikleri için asla demokrasiyle iktidara gelemedikleri için hep türlü yollara başvurmuşlar” dedi.

13 Ocak 2020 Pazartesi 11:07
 AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Erkan Kandemir  TÜRKİYE NE YAPMAYA KALKTIYSA  MUHALEFET KARŞI ÇIKTI
 

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Erkan Kandemir, “Türkiye ne yapmaya kalktıysa muhalefet buna karşı çıktı. Milletten yana olan ne varsa onlar karşısındalar. Baraj yapalım dersiniz karşı çıkarlar, biz Kanal İstanbul'u yapacağız dersiniz karşı çıkarlar, otomobil yapacağız dersiniz karşı çıkarlar. Millete güvenmedikleri için asla demokrasiyle iktidara gelemedikleri için hep türlü yollara başvurmuşlar” dedi.

ÜNLÜ: DÜNYA LİDERİNİN YANINDAYIZ, YOLUNDAYIZ, İZİNDEYİZ

AK Parti Kastamonu İl Başkanlığı tarafından “Kastamonu İçin İnandığın Yolda Yürü” sloganı adı altında düzenlenen “AK Parti Kastamonu Teşkilat Buluşması”nın açılış konuşmasını yapan AK Parti İl Başkanı Doğan Ünlü, “Bazen kim olduğumuz, ne olduğumuz, hangi işi yaptığımız önemli değil, kimin yanında durduğumuz önemli. Biz de Allah’a şükür bir dünya liderinin yanındayız, yolundayız, izindeyiz. Aziz milletimizle siz değerli teşkilat mensuplarımızla dün olduğundan daha fazla kararlılıkla, azimle, inançla Sayın Cumhurbaşkanımızın, Genel Başkanımızın yanında dimdik durmaya devam edeceğiz. Genel Merkezimizin talimatlarıyla 7’nci Olağan kongremiz başladı. Delege seçimlerini bitirdik, sadece bir ilçemizde delege seçimlerimiz devam ediyor. Sayın Genel Başkan Yardımcım, biz delege seçimlerini yaparken sizlerden aldığımız düsturla, Genel Merkezimizin talimatları doğrultusunda hareket ettik. Delege seçimlerini kapsayıcı, kucaklayıcı bir şekilde hepsini bugüne kadar yaptık. İnşallah kimseyi kırmadan, üzmeden bir delege seçimini tamamladık diye düşünüyorum. Tabii Genel Merkezimizle yaptığımız istişareler sonucunda dört tane ilçe başkanlığımızda bayrak değişikliğine gittik. Hepsinden Allah razı olsun. Dört ilçe başkanımızda görevlerini layıkıyla yerine getirdiler, inançla ve kararlılıkla bugüne kadar bayrağı güzel bir şekilde taşıyıp, yeni ilçe başkanlarımıza devrettiler. Hepsine buradan ayrı ayrı teşekkürlerimiz sunuyorum. Onlar bizim her zaman gönlümüzde ve yüreğimizde yer alacaklar, yer almaya devam edecekler. Sayın Cumhurbaşkanımızın her zaman dediği gibi eski, yeni ayrımız yok. Bütün başkanlarımız bizim Başkanlarımız olacak. AK Parti bir ahde vefa partisidir, sayın Cumhurbaşkanımız, Genel Başkanımız da ahde vefanın adıdır. 7’nci olağan kongremizin birlikteliğimiz daha da pekiştireceğine inanıyorum, kardeşliğimizi daha da güçlendireceğine inanıyorum. İnşallah 7’nci Olağan Kongremizin de hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum.

“HEP BİRLİKTE GÜÇLÜ TÜRKİYE OLACAĞIZ”

Bugüne kadar emeği geçen tüm teşkilat mensuplarımızdan Allah razı olsun. Ebediyete intikal eden kurucu İl Başkanımız olmak üzere rahmeti rahmana kavuşanlara Allah’tan rahmet diliyorum. Hayatta olanlara sağlıklı uzun ömürler diliyorum. Buradan Sayın Teşkilat Başkanımızın huzurunda sizlerden bir söz olmak istiyorum. İnandığımız yolda sonuna kadar yürümeye var mıyız? Bugünden sonra davamız için daha da fazla çalışmaya hazır mıyız? Allah hepinizden razı olsun, sağ olun var olun. Sayın Genel Başkan yardımcım, sizleri ağırlamak bizleri mutlu kılıyor. Bugün burada sizlerin huzurunda bizler de söz veriyoruz. Teşkilatıma güvenerek söz veriyorum, İnşallah 2023 hedeflerine doğru, çalmadık kapı, girmedik gönül bırakmadan çalışmaya devam edeceğiz. Sayın Cumhurbaşkanımızın sürekli ifade ettiği gibi iri olacağız diri olacağız, hep birlikte güçlü Kastamonu olacağız, hep birlikte güçlü Türkiye olacağız” dedi.

ÇELİK:  HEDEFİMİZ TÜRKİYE’Yİ EN BÜYÜK

10 EKONOMİSİ ARASINA SOKMAK

AK Parti Milletvekili Metin Çelik ise, yaptığı konuşmada:  “Bir heyecan görüyoruz. Bir umut görüyoruz. Geleceğe dair umutlarımızı yenilediğimiz günler. Geçirmiş olduğumuz süreçlerin tecrübesini edindiğimiz günler. Bunu her ilçe için, her il için, toplamda da ülkemiz için bu büyük tecrübeyi edinmiş bir teşkilat var. İşte bu tecrübelerimizle geleceğe sizlerle birlikte yürüyeceğiz. Milletimizle birlikte yürüyeceğiz. Bizim 17 yıl içerisinde başımızı öne eğeceğimiz hiçbir konu yoktur. Bugün ‘şunu yapmadınız, bunu yapmadınız’ diye eksik gedik arayanlar, muhalefet partilerinin temsilcileri kendi dönemlerinde biz şunu yaptık diyemiyorlar. Çok basit şeyleri bile yapamamış, milleti çok büyük sıkıntılarla karşı karşıya bırakmış, bu partiden bugünkü temsilcileri maalesef, sadece bizim büyük hizmetlerimizin, yürümekte olan, devam etmekte olan, planladığımız, başlattığımız hizmetlerimizi ‘işte gecikti, şöyle oldu, böyle oldu’ gibi eleştirilerini yapabiliyorlar. Benim siz teşkilat mensuplarımızdan tek isteğim, milletimize yaptıklarımız iyi bir şekilde anlatmamız lazım. Sayın Cumhurbaşkanımız teşkilatlarımıza her zaman bu talimatları vermiştir. Bizim en büyük vazifemiz sahada yapılanları, yaptıklarımızı vatandaşlarımıza, hemşehrilerimize en iyi şekilde anlatmaktır. Hedefimiz Türkiye’yi en büyük 10 ekonomisi arasına sokmak. 2023 hedeflerimize ulaşmak. Bölgemizde yaşanan gelişmeleri, dünyada yaşanan gelişmeleri en iyi şekilde değerlendirip, milli çıkarlarımız doğrultusunda Sayın Cumhurbaşkanımızın attığı adımlara gereken desteği illerimizden, ilçelerimizden vermek. Bunu yaparken de, birliğimizi, dirliğimizi, dayanışmamızı en üst seviyeye çıkarmak” ifadelerini kullandı.

KANDEMİR: BİZE HESAP SORMAYA KALKANLARLA KARŞILAŞTIK

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Erkan Kandemir, Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansının salonunda AK Parti Kastamonu İl Başkanlığı tarafından “Kastamonu İçin İnandığın Yolda Yürü” sloganı adı altında düzenlenen “AK Parti Kastamonu Teşkilat Buluşması” programına katıldı. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Kandemir yaptığı konuşmada, “Türkiye sadece içerideki vesayetle değil, esasında geldiği noktada dünyadaki vesayete de meydan okuyan bir ülke oluyor kuşkusuz, bunun taşıyıcısı da Genel Başkanımız ve onun kadroları AK kadrolardır. İçeride çok meselelerle karşılaştık, kapatma davalarını yaşadık, birliğimize beraberliğimize kast eden operasyonlara maruz kaldık, içeride ve dışarıda hesapları planları önümüze koyup bize hesap sormaya kalkanlarla karşılaştık. Terör örgütlerinin ellerinde silahlarla üzerimize yürüdükleri, çocuklarımızı şehit ettikleri sıkıntılı günlerden geçtik ve geldiğimiz noktada Allah'a hamdolsun, hepsine gereken dersi verdik. İçeridekilere de verdik dışarıdakilere de verdik. Bunlar zannediyorlardı ki Cumhurbaşkanımızı tanımıyorlar, karıştırmışlar başkalarıyla. Bunlar zannediyorlardı ki 3-5 silah veririz ellerine, tüfeklerini omuzlarına alırlar, Türkiye'yi tehdit ederler, Recep Tayyip Erdoğan’a diz çöktürürler. Türkiye'ye geri adım attırır, öyle olmaz. İşte Barış Pınarı Harekatında gördük ama ondan önce Zeytin Dalı Harekatı ile gereken dersi verdik. Tüm tehditlere rağmen, üzerimize gelen tüm baskılara rağmen Allah'a hamdolsun önce Genel Başkanımız sonrasında teşkilatlarımız ve milletimiz geri adım atmadılar. Bugün biz başardık” dedi. 

"HER ŞEYİ YERLİLEŞTİRDİK AMA MAALESEF 
YERLİ BİR ANA MUHALEFET OLUŞTURAMADIK”

“Her şeyi yerlileştirdik ama bir tek ana muhalefeti yerlileştiremedik” diyen Kandemir, “Dünyada bir vesayet var, hak ve hakikat çağrısı yapıyorlar, alternatif bir çağrı değil, özgün bir çağrı yapıyorlar. Yeryüzünde yaşayan Allah'ın yarattığı her varlık bizim için kutsaldır diye bakarak bir çağrı yapıyoruz diyoruz. Cumhurbaşkanımızın sesi bugün gür çıkıyorsa, işte bu bizim teşkilatlarımızın Kastamonu’da sağlam durması ile oluyor, onun için size şükranlarımızı sunuyoruz. Biz bunları yaparken Cumhurbaşkanımızın ifadesiyle her şeyi yerlileştirdik ama şu ana muhalefetten maalesef yerli bir ana muhalefet oluşturamadık diyor. Bu Kılıçdaroğlu ve avaneleri ise, bakın bu saydığım bütün hadiselere bakın şimdi şöyle, o günün şartlarında nerede durmuşlar, ne söylemişler bakın hepsinde millet nerede durmuşsa tam aksi istikamette durmuşlar bunu görürüz” diye konuştu. 

“TÜRKİYE NE YAPMAYA KALKTIYSA MUHALEFET BUNA KARŞI ÇIKTI”

Türkiye ne yapmaya kalktıysa muhalefetin buna karşı çıktığını belirten Kandemir, “En son Libya tezkeresinde gördük, bize bir vazife düşüyor, milletten yana olan ne varsa onlar karşısındalar. Çokça gördük. Biz köprü yapalım dedik karşı çıkarlar, baraj yapalım dersiniz karşı çıkarlar, biz Kanal İstanbul'u yapacağız, çok kıymetli, çok önemli stratejik açıdan anlamı var Türkiye için dersiniz karşı çıkarlar, otomobil yapacağız dersiniz karşı çıkarlar, bir de utanmadan alay ederler. Bunlar bu millete güvenmezler. Bu millete güvenmiyorlar, tek parti iktidarının en temel özelliği zaten yıllarca bu olmuş. Millete güvenmedikleri için asla demokrasiyle iktidara gelemedikleri için hep türlü yollara başvurmuşlar. Birilerini kullanarak darbe mekanizmalarını işleterek, toplumu altüst etmişler. Başarılı olamadılar başarılı da olamayacaklar” şeklinde konuştu. 

“BİZ YAPARIZ ARKADAŞ DEDİK VE YAPTIK”

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kendilerine iki tane emaneti olduğunu vurgulayan Kandemir, “Genel başkanımızın bir özelliği var. Bize iki tane emaneti var. Ben benim kuşak arkadaşlara özellikle söylüyorum. Bu millete özgüven kazandırdı Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan. Biz yaparız arkadaş dedik ve yaptık. Herkesin bunlar olmaz dediği zamanda, Türkiye bunu başaramaz denildiğinde önümüze düştü, başarırız Allah'ın izniyle dedi ve başardık. İkincisi biz bir şey söylediğimizde, Genel Başkanımız bir şey söylediğinde, AK Parti kadroları bir şey söylediğinde kafadan atmazlar. Biz altını doldurarak söyleriz. Bakın bunlar belediyelerde büyükşehirlerde görevlere geldiler. Bir sürü düşünmeden şunu da yapacağız, bunu da yapacağız, onu da yapacağız dediler ama geldiklerinde yaptıkları ilk iş suya zam yapmak oldu. İzmir'e bakın Ankara'ya, İstanbul'a bakın. Bunlar ağızlarından cümle dökülürken hesap etmezler, oysa biz AK Parti kadroları sözü bir emanet kabul ederiz” ifadelerini kullandı. 
Önlerindeki 3 yılı iyi değerlendirmeleri gerektiğini söyleyen Kandemir, şunları kaydetti: “Şimdi Kastamonu'da arkadaşlarımızla şu önümüzdeki 3 seneyi çok yoğun bir çalışma dönemi olarak değerlendirsinler. 7. Olağan Kongre sürecimiz geliyor, bunu vesile yapacağız, safları sıkı tutacağız ama aramıza yeni arkadaşlarımızı da katarak davet edeceğiz. Bizim temel ilkelerimizi prensiplerimizi paylaşan her kim var ise ya gelin şu büyük Türkiye heyecanına sizde katılın diyeceğiz. Kongrelerimiz içe dönük bir tazelenme değil, kendimizi, milletimizi yeniden anlattığımız bir seferberlik olarak algılansın istiyoruz.” 

AKBAŞOĞLU: YOLUMUZA DEVAM EDECEĞİZ


Birlik ve beraberliklerini daim kılarak yollarına devam edeceklerini söyleyen AK Parti Grup Başkanvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu ise, “Teşkilat olarak 4 önemli görevimiz var. Yerel, ulusal, bölgesel ve küresel anlamda bir davanın bir iddianın mensuplarıyız. Hep birlikte liderimiz Recep Tayyip Erdoğan'ın kumandanlığında beraberce büyük bir aile olarak birlik beraberliğimizi daim kılarak durmak yok yola devam diyerek yolumuza devam edeceğiz. Sizler sayesinde biz sizin huzurunuzda 17 yıllık iktidarımızda 80 yıllık Cumhuriyet döneminde yapılan hizmetleri terazinin bir kefesine koysak son 17 yılda yapılanları diğer kefesine koysak barajlar, tüneller, yollar hastaneler derslikler 17 yılda sizlerin vesile olduğu ağır basar” dedi. 

Kastamonu’ya Ilgaz Tünelini geçerek geldiklerini anlatan Akbaşoğlu, “Bir Bolu Tünelimiz vardı. Kastamonu ile Çankırı’yı birbirine bağlayan tüneli yapan kadro hangi kadro. Ovit Tünelini, Yavuz Selim Köprüsünü yapan milletin hizmetine sunan kadro hangi kadro. Marmarayı, Avrasya'yı, Osman Gazi'yi yapan hangi kadro. Etrafımıza baktığımızda 2008'den bu tarafa yapılan en büyük 10 yatırımı sayın dediğinizde bunun 6 tanesini Türkiye'ye kazandıran kadro hangi kadro. İşte bunun mimarları kadınıyla, erkeğiyle, genciyle, yaşlısıyla, çoluğuyla, çocuğuyla bu büyük hizmetlerin mimarları sizlersiniz. Allah sizden razı olsun” diye konuştu. 
Kandemir ve Akbaşoğlu’nun yanı sıra toplantıya, Teşkilat Başkanlığı Karadeniz Bölge Başkanı Muhammet Avcı, Teşkilat Başkanlığı İç Anadolu Bölge Başkanı Halis Dalkılıç, Karadeniz Bölge Koordinatörü ve AK Parti Kastamonu Milletvekili Metin Çelik, İç Anadolu Bölge Koordinatörü ve AK Parti Çorum Milletvekili Oğuzhan Kaya, İç Anadolu Bölge Koordinatörü ve AK Parti İstanbul Milletvekili Abdullah Güler, İç Anadolu Bölge Koordinatörü M. Şükrü Nazlı, İç Anadolu Bölge Koordinatörü Şengül Karslı, AK Parti Kastamonu İl Başkanı Doğan Ünlü ile merkez ve ilçelerden gelen çok sayıda partililer ve ilçe belediye başkanları da katıldı.

AK Parti Teşkilatlardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Erkan Kandemir, Tosya ilçemizde parti teşkilatıyla da bir araya geldi. 
Tuğçe Yerdelen

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV