banner38

banner46

banner47

05 Haziran 2020 Cuma

AK Parti Genel Başkan Vekili Prof. Dr. Numan Kurtulmuş HİZMET BOYNUMUZUN BORCUDUR

AK Parti Genel Başkan Vekili Prof. Dr. Numan Kurtulmuş, dün bir dizi ziyaretlerde bulunmak üzere ilimize geldi. Önce Tosya’da düzenlenen mitinge katılan ve ardından Kastamonu’ya gelerek Belediye Başkanı Tahsin Babaş’ı makamında ziyaret eden Kurtulmuş, Tarihi Nasrullah Kadı Camiinde de namaz kıldı.

13 Mart 2019 Çarşamba 11:19
AK Parti Genel Başkan Vekili Prof. Dr. Numan Kurtulmuş  HİZMET BOYNUMUZUN BORCUDUR
 

AK Parti Genel Başkan Vekili Prof. Dr. Numan Kurtulmuş, dün bir dizi ziyaretlerde bulunmak üzere ilimize geldi. Önce Tosya’da düzenlenen mitinge katılan ve ardından Kastamonu’ya gelerek Belediye Başkanı Tahsin Babaş’ı makamında ziyaret eden Kurtulmuş, Tarihi Nasrullah Kadı Camiinde de namaz kıldı.

Numan Kurtulmuş’un Belediye Başkanlığına yaptığı ziyarette AK Parti Milletvekili Metin Çelik, AK Parti İl Başkanı Doğan Ünlü, AK Parti Kadın Kolları Başkanı Eda Şen, AK Parti Gençlik Kolları Başkanı Musa Kalafat ve çok sayıda partili eşlik etti.

BABAŞ: BİNBAŞI NUMAN KURTULMUŞ’U SAYGIYLA ANIYORUZ

Başkan Babaş, AK Parti Genel Başkan Vekili Prof. Dr. Numan Kurtulmuş’un her zaman Kastamonu’nun yanında olduğunu belirterek teşekkür etti. Babaş, “2018 yılında Türk Dünyası Kültür Başkenti Kastamonu’nun da mimarı değerli hocamız, bakanımız Prof. Dr. Numan Kurtulmuş beydir. Ben biliyorum ki kendisi dededen Kastamonuludur. Buradan dedeniz Binbaşı Numan Kurtulmuş’u da saygıyla anıyoruz” dedi.

“HİZMET İŞİNİ BİRLİK VE BERABERLİK OLARAK GÖRÜYORUZ”

Bakan Kurtulmuş’a yaptığı ve yapacağı çalışmaları anlatan Başkan Babaş, “Mart seçimleri yaklaştı. Bugüne kadar görevde Belediye Başkanı olarak neler yaptığımızı bundan sonrada Kastamonu’nun güzelleşmesi için neler yapacağımızı halkımızla paylaşacağız. Yıllardır Kastamonu’ya emek veren birisiyim. 2014 tarihinden itibaren Belediye Başkanlığı görevimi yürütüyorum. Geçmişten günümüze kadar Kastamonu’nun gelişmesi için bütün projeleri ekibimizle beraber yaptık. Bin 100 civarında bir projeyi Kastamonu’ya kazandırdık. Bu hizmet işini birlik ve beraberlik işi olarak görüyoruz. Halka hizmet Hakk’a hizmettir düsturuyla çalışmalarımızı sürdürdük. Bugünden sonrada bu düsturla çalışmalarımıza devam etmek istiyoruz. Kastamonu’da yaptığımız hizmetler yerel ile geneli birleştirmeyi başardık” dedi.

KURTULMUŞ: DAHA ÖNCEDEN BOŞA GİDEN PARALAR, HİZMETE GİDİYOR

AK Parti Genel Başkan Vekili Prof. Dr. Numan Kurtulmuş, ise şu ifadeleri kullandı: “Başkanımızın Kastamonu’da yapmış olduğu projeleri yakinen biliyoruz. Kastamonu’da inşallah Tahsin Babaş’ın belediye başkanı olmasıyla birlikte sunulan projeler gerçekleşecek. Projelerin detaylı olarak hazırlanmasından dolayı başkanımıza teşekkür ediyorum. Cumhurbaşkanımızın Ankara’da paylaştığı seçim manifestosundaki 11 maddeyi içselleştirerek, başkanımızın proje hazırlamış olması ayrıca bir güzelliktir. Projeleri önümüzdeki görev süresi içinde bitmiş olduğunu da müşahede ederiz. Kastamonu, Anadolu’nun kimliğini, kültürünü koruyan çok güzel şehirlerinden birisidir. Bu coğrafyadaki Türk-İslam’ın en temel merkezlerinden birisidir. Bir zaman eğitimiyle okullarıyla ve sahip olduğu ekonomik potansiyelle çok güçlü olan bir ilimizdi. Son yıllarda Kastamonu tekrar bu seviyeye doğru hızla yükseliyor. Kastamonu’nun geçtiğimiz 16 yıl içinde almış olduğu hizmetlerin toplamı; Ulaşım, çevre şehircilik, hastanelerden ve eğitime kadar 14 Milyar TL’dir. Çok büyük bir yatırım yapıldı. Yatırımların hepsi görülen ve kendisini anlatan yatırımlardır. Ilgaz Tüneli’nin yapılmış olması başlı başına Kastamonu’yu Ankara’nın yakınında bir kent haline getirdi. Anadolu’nun diğer yerleriyle birleştirdi. Havaalanı muazzam bir imkan olarak Kastamonu’ya hizmet veriyor. Üniversitenin Meslek Yüksek Okullarıyla birlikte tüm Kastamonu’ya yayılmış olması merkezi hükümetin yaptığı önemli işlerden birisidir. Organize Sanayi Bölgesindeki gelişmeler önemlidir. Doğal gazın gelmiş olması, hastanenin ve sağlık hizmetlerinin en üst seviyede verilmiş olması fevkalade önemli işlerdir. Kırık Barajının önümüzdeki süre içinde hızla bitirilmesi Kastamonu’yu çevre bakımından daha da güzelleştirecek hem de içme suyu meselesini tamamıyla ortadan kaldıracaktır. Ulaşımdaki birkaç tane eksiği de tamamlamayı düşünüyoruz. Hepsi planlanmanın içindedir. Kastamonu-Karabük ve İstanbul yolunun çok yüksek standartta bitirilmesidir. Diğeri de Tosya-İskilip yolunun bitirilerek, Çorum-İskilip daha İç Anadolu’yla Ilgazları birbirine bağlayan güzel bir yola da kavuşturmuş olacağız. Bunlar bizim halka karşı sorumluluğumuzdur. Bu millet AK Parti’yi, Recep Tayyip Erdoğan’ı yıllardır destekliyor. Onun karşılığında da Türkiye’nin daha önceden boşa giden paraları, imkanları şimdi hizmete gidiyor.”

“KASTAMONU MUAZZAM BİR TURİZM MERKEZİ HALİNE GELECEK”

Kurtulmuş,  Kale ile Nasrullah Meydanı arasındaki projeden de bahsederek, “Cumhurbaşkanın da ifade ettiği proje bitirildiği zaman Kastamonu bambaşka olacak. Muazzam bir turizm merkezi haline gelecek. İnşallah merkezi hükümet ve yerel yönetimler çok güçlü bir iş birliği içinde çalışmaya devam edecek. Kastamonu şimdiye kadar aldığı hizmetleri çok daha ileriye götürecek. İnebolu’daki Liman projesi, AK Parti’nin gündeminde olan temel projelerinden birisidir. Orada küçük tonajlı gemilerin gelmesiyle müsait bir liman ortaya çıktı. İnebolu Yolu’nun daha güzel bir yol haline getirilmesiyle ilgili çalışmalarda devam ediyor. Bir tarafı Kastamonulu birisi olarak çok anlatırım. Özet şudur: Halk Tayyip Erdoğan’a destek verdi. Halkımızın verdiği bu desteğin karşılığını da hizmet yapmak boynumuzun borcudur.  Tüm bunları yapıyoruz. Yolları, köprüleri yapıyoruz. Hatta yolların altını da kaplıyoruz. Hepsinden önemlisi ise bir gönüllere girmektir. Allah dostunun söylediği gibi Kastamonu gönüllere girmenin ne olduğunu çok iyi bilen bir şehirdir. İnşallah Tahsin Babaş’la, şimdiye kadar olduğu gibi bu süreçte de Kastamonu halkının gönlüne girmeyi ve gönlüne taht kurmayı başarmaya devam edecektir. Başkanımızı tebrik ediyoruz. 31 Mart’ta milletimiz başkanımıza ve AK Parti kadrolarına hizmet vermeye devam edecektir. 1 Nisan’dan itibaren büyük bir güçle çalışmalarımıza kaldığımız yerden devam edeceğiz” diye konuştu.

“MEHMET AKİF ERSOY HALKIN BİLİÇLENMESİNE KATKISI OLMUŞTUR”

Belediye ziyaretinin ardından Nasrullah Meydanı’ndaki esnafları ziyaret eden AK Parti Genel Başkan Vekili Prof. Dr. Numan Kurtulmuş, AK Parti Kadın Kollarının standına da uğradı. Nasrullah Kadı Camiinde namazını kılan Kurtulmuş, 12 Mart İstiklal Marşı’nın kabulünün 98’inci yıldönümü kapsamında bir açıklama yaparak, “Öncelikle İstiklal Marşımızın mecliste kabulünün 98’inci yıldönümü vesilesiyle hem bir kez daha hem İstiklal Mücadelemizi, hem de İstiklal Mücadelemizin sembol işaretlerinden biri olan Mehmet Akif Ersoy’u rahmetle, minnetle anıyoruz. Milletimiz İstiklaline, istikbaline sahip çıkacaktır. Hepimiz için müşterek andımız olan İstiklal Marşımızı gönlümüzden sildirmeyeceğiz, her zaman sahip çıkacağız. Bugün çok güzel tesadüf ki Nasrullah Camii’nde İkindi Namazını eda etmiş olmamız, benim için unutulmaz bir hatıra oldu. Nasrullah Camii’nde Mehmet Akif Ersoy hutbe okumuş, halkın bilinçlenmesine katkısı olmuştur” ifadelerini kullandı.

Numan Kurtulmuş daha sonra saat 19.00’da Grand Moni’de düzenlenen halk toplantısına katıldı.

Tuğçe Yerdelen

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV