banner38

Müzik indir

banner46

banner47

04 Temmuz 2020 Cumartesi

AK PARTİ, DEVREKANİ ADAYLARINI TANITTI

AK Parti İl ve Devrekâni AK Parti İlçe Başkanlığı’nca dün Cumhuriyet Meydanı’nda belediye başkanı, belediye meclisi ve il genel meclisi üyesi adayları düzenlenen programla tanıtıldı.

21 Ocak 2019 Pazartesi 11:10
 AK PARTİ, DEVREKANİ ADAYLARINI TANITTI
 

AK Parti İl ve Devrekâni AK Parti İlçe Başkanlığı’nca dün Cumhuriyet Meydanı’nda belediye başkanı, belediye meclisi ve il genel meclisi üyesi adayları düzenlenen programla tanıtıldı.

Tanıtım programına TBMM Adalet Komisyonu Başkanı ve AK Parti Kastamonu Milletvekili Hakkı Köylü, TBMM Anayasa Komisyonu Üyesi ve AK Parti  Kastamonu Milletvekili Metin Çelik, Kastamonu Belediye Başkanı Tahsin Babaş, AK Parti İl Başkanı Doğan Ünlü, Taşköprü Belediye Başkanı Hüseyin Arslan, TAŞIKO Başkanı Ahmet Sarıahmetoğlu, AK Parti İl Gençlik Kolları Başkanı Musa Kalafat, AK Parti Kadın Kolları Başkanı Eda Şen, Devrekâni AK Parti İlçe Başkanı Hayri Melezoğlu, partililer ve Devrekanililer katıldı.

Program saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunması, Yağmur Arslan’ın şiir okuması, Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “Lider Filmi”nin izletilmesi ile başladı. Ardından da Hayri Melezoğlu, Doğan Ünlü, Tahsin Babaş, Engin Altıkulaç, Metin Çelik ve Hakkı Köylü birer konuşma yaptı.

Program sonunda Hakkı Köylü’ye fotoğrafının yer aldığı tablo, protokol üyeleri tarafından eski AK Parti İlçe Başkanlarına Recep Tayyip Erdoğan’ın tablosu, AK Parti Belediye Başkan aday adaylarına da plaket verildi.

Devrekâni Belediye Başkan Adayı Engin Altıkulaç yaptığı konuşmada, “Beni AK Parti’den 31 Mart 2019 yapılacak olan mahalli idareler seçimlerinde Devrekâni Belediye Başkanı adayı gösteren başta Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere seçim üst kurulunda görev yapan Genel Başkan Yardımcılarımız, Milletvekillerimiz Hakkı Köylü ve Metin Çelik, İl Başkanımız Doğan Ünlü, tüm emeği ve katkısı geçenlere teşekkür ediyorum. Ben bu yola kendimi bir yerde görmek için değil memleketimi bir yerde görmek için çıktım. 20 yılı aşkın bir zamandır 854 kilometrekarelik Devrekani Coğrafyasında 8 mahallede 54 köyde 200’e yakın köy mahallelerinde ayak basmadığımız yeri kalmayan Devrekani’de sorunları öncelikleri ve ihtiyaçları da çok iyi bildiğimi düşünüyorum. İlçemize yapılacak olan organize hayvancılık projemizin faaliyete geçmesi ile ilçemizde işsizlik problemi büyük ölçüde bitecek, çiftçilerimizin pazarlayamadıkları ürün kalmayacaktır. Proje kapsamında 98 adet hayvancılık işletmesi, et işleme tesisi ve et ürünleri mamül tesisi bulunacak ve bu proje ile planlanan biogaz tesisi ile enerji üretimi de yapılacak. İlçemizde araç parkı konusunda büyük problemler yaşanmaktadır. Mevcut ovalı pazarımızın altını kapalı otopark yapıp, üstünü de kapatıp güzel bir Pazar yeri ve otopark yeri haline getireceğiz. Kadınlar Pazarı da burada olacak. Kulaksızlara yapılan baraj ile büyük bir alanda sulama yapılıyor, ama hala Devrekani de su sıkıntısı yaşanıyor, bunu da biz seçildiğimizde halledeceğiz” dedi.

AK Parti İl Başkanı Doğan Ünlü ise, “Devrekani’den dört adayımız vardı, hepsi de birbirinden iyi adayımızda. Ama bir kişi seçilmesi gerekiyordu, genel merkezimizin takdiri ile Engin Altıkulaç aday gösterildi. Devrekanimize hayırlı olmasını diliyorum. Devrekanimizden çok değerli bir milletvekilimiz var. Milletvekilimiz her zaman dikkatleri üzerinde Devrekanimize ne yapabiliriz diye düşünüyor. Yine Devrekâni kavşağımıza 50 Milyon Lira harcandı. Bu da yapılarak hizmete girdi. Devlet hastanesi yapıldı, doğalgaz geldi. Bundan sonra da yeni yeni hizmetler gelecek. Devrekanimizde yerelle geneli birleştirelim. AK Belediyecilik hizmetlerini tekrar Devrekanimize kazandıralım” dedi ve seçimlerin hayırlı olmasını diledi.

AK Parti Milletvekili Metin Çelik ise, Devrekani Belediye Başkan Adayı’nın tecrübeli biri olduğunu ifade ederek; “Bize düşen birlik ve beraberlik. 31 Mart 2019 tarihinde yapılacak seçimler koyduğumuz hedeflere ulaşma da çok çok önemli bir tarih. Türkiye’yi zora sokmak isteyenlere, Türkiye’yi yolundan döndürmek isteyenlere en güzel cevabı bundan önce olduğu gibi bundan sonrada sizler vereceksiniz. El birliğiyle çalışmaya devam edeceğiz. Karşımızda bir ittifak var. Hedefleri AK Parti’yi zora sokmak. Şunu söylüyorlar, milletin onayıyla yürürlüğe giren Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ni ortadan kaldıracaklarmış. Bunun içinde 31 Mart’ı fırsat olarak görüyorlar. Bu millet verdiği karardan asla dönmez. Terör örgütüyle işbirliği yapan partilerle, işbirliği yapanlarla bizim milletimizin işi olmaz. Onlara fırsat vermez. 31 Mart bunun için çok önemli. AK Parti tüm Türkiye’de çok güçlü. Bizim tek amacımız hizmet” diye konuştu.

Belediye Başkanı Tahsin Babaş, 32 yıldır Kastamonu Belediyesi’ne, Kastamonu’ya hizmet verdiğini söyleyerek; “Belediyeciliği biliyorum. Mesleğim belediyecilik. Bundan sonrada 2019 seçimlerinde Sayın Cumhurbaşkanımızın ve teşkilatımızın destekleriyle Belediye Başkan Adayı oldum. AK Belediyecilik ne demek, bunu iyi tarif etmek lazım. Bugüne kadar bin 100 proje yaptık. İddia ediyorum, Türkiye’de belediyecilik alanında 1’inciyiz. Biz AK Belediyeciliği iyi anladık. Tevazu dedik, samimiyet dedik, gayret dedik. Bunları bir araya getirdik ve çalışmalarımızda birlik ve beraberliği yakalayarak Kastamonu’ya hizmet ettik” dedi.

TBMM Adalet Komisyonu Başkanı ve AK Parti Milletvekili Hakkı Köylü ise şöyle konuştu: “Yeni bir Devrekani için, Devrekani’yi ayağa kaldırmak için yeni bir adım attık. 31 Mart’ta yapılacak yerel seçimler için başta belediye başkan adayımız olmak üzere, Belediye Meclis üyesi ve İl Genel Meclisi adaylarımızı tespit ettik. Türkiye’nin üzerinde oynanan çok ciddi oyunlar var. Bunlar bin yıldır devam ediyordu. Türkiye hiç kimseye boyun eğmez. Sayın Cumhurbaşkanımızla, Sayın Devlet Bahçeli bir araya geldiler ve Cumhur İttifakı’nı kurdular. Türkiye’ye yapılan saldırılara karşı kurulan bir ittifaktır. Bu ittifak seçim meselesi değildir. Bunun çok ötesinde devlet için yapılmış bir ittifaktır. Bütün MHP kadrolarına teşekkür ediyoruz. Bize düşen şudur. Kırmadan, dökmeden, kimseye hakaret etmeden bu seçimi yürüteceğiz. 2002’den bu tarafa Kastamonu’ya yapılan yatırım ise 13 milyar TL. Hala devam eden yatırımlar var. Devrekani’de önemli yatırımlar var. Devlet hastanemiz, meslek yüksek okulumuz, Devrekani Kavşağı. Devrekani’de bir yurda ihtiyaç var. Yurt olmayınca öğrenci gelmiyor. Yurdun sözünü de aldık. Bu sene inşaatına başlayacağız. İstanbul’dan değerli bir işadamımız Hasan Çolakoğlu, yurt yapımı için bize söz verdi.

Doğalgaz Devrekani için çok önemli. Henüz doğalgazın ulaşmadığı noktalar var. Seçimden sonrada bununla ilgileneceğiz. Devrekani için en önemli projelerden biri Organize Hayvancılık Bölgesi. 35-40 bin hayvanın beslendiği bir Organize Hayvancılık Bölgesi kuruyoruz. İşlemleri bitti. Yatırım programına başlayacağız. Onu da bu sene yapacağız. Bu sadece 40 bin hayvanın beslenmesi değil, ayrıca bir Hayvancılık Entegre Tesisi kurulacak. Devrekani başka bir Devrekani olacak. Sizlerden ricamız merkezi iktidarla yerel yönetimi birleştirmek. Gayemiz memleketimize, Devrekani’ye hizmet etmek. Yıllarca bunun için çalışıyoruz” dedi.

Yapılan konuşmaların ardından adaylar Devrekanililere tanıtıldı.
(Haber Merkezi)

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV