banner38

Müzik indir

banner46

banner47

04 Temmuz 2020 Cumartesi

AK Parti, 1 Kasım seçimlerinin ardından İl Genel Meclis üyeleriyle ilk grup toplantısını gerçekleştirdi İl Başkanı Halil Uluay: “VAATLERDEN FAZLASINI KAZANDIRACAĞIZ”

1 Kasım seçimlerinin ardından tarihi bir başarı elde eden AK Parti Kastamonu teşkilatı ilk grup toplantısını dün İl Başkanı Halil Uluay başkanlığında yaptı. Uluay, toplantıda önemli açıklamalarda bulundu.

10 Kasım 2015 Salı 12:31
AK Parti, 1 Kasım seçimlerinin ardından İl Genel Meclis üyeleriyle ilk grup toplantısını gerçekleştirdi İl Başkanı Halil Uluay: “VAATLERDEN  FAZLASINI KAZANDIRACAĞIZ”
 

1 Kasım seçimlerinin ardından tarihi bir başarı elde eden AK Parti Kastamonu teşkilatı ilk grup toplantısını dün İl Başkanı Halil Uluay başkanlığında yaptı. Uluay, toplantıda önemli açıklamalarda bulundu. Seçim çalışmalarında vaat edilenlerden daha fazla hizmeti Kastamonu’ya getirmek için çalışacaklarını belirten Uluay, MHP 25. Dönem Milletvekili Emin Çınar’ın açıklamalarını cevapladı, Milletvekili Hakkı Köylü’nün bakanlık söylentileriyle ilgili düşüncelerini iletti. 

“VATANDAŞ 1 KASIM’DA BİR TEPKİ VERDİ”

Uluay açıklamalarında şunlara değindi: “Seçimlerde güzel bir başarı elde edildi. Bizler bunu halkın başarısı olarak görüyoruz. Türkiye genelinde ve Kastamonu genelinde bu seçimler bizlere ciddi yük yükledi. 
7 Haziran’da vatandaşlarımızın mesajını ve tepkisinin gereğini bu tarih itibariyle yerine getirdik. Vatandaşlarımızın tepkilerini doğru değerlendirdik. Vatandaş 1 Kasım’da da bir tepki verdi. Bu tepki bizim lehimize, diğer siyasi partilerin aleyhine bir tepkiydi. Vatandaşımızın burada verdiği mesajı da iyi anlamalıyız ki bundan sonraki seçimlerde de tercih edilir halde olalım. 
İl Genel Meclis üyeleri olarak ilçelerinizin vekilleri ve halka en yakın siyasetçilersiniz. Geçtiğimiz dönemlerde köy alt yapılarına ciddi yatırımlar yapıldı. Kastamonu, Türkiye ortalamasının üzerinde hizmetler yaptı. Çok geniş bir coğrafyaya sahip olduğumuzdan köy alt yapılarının tamamlanması biraz zaman alacak. İnşallah önümüzdeki yıllarda daha büyük desteklerle bunları tamamlayacağız. Hatta köylerimizin alt yapısını şehir alt yapısına yaklaştırmak için parke kanalizasyon ve parke çalışmalarımız olacak. 

2019’DA HEDEF 4-0 OLACAK

Kastamonu’nun AK Parti’ye güveni bu hizmetlerin takibini bizlerin sırtına yükledi. Sağlıkta ve eğitimde de Kastamonu’da ciddi manada yapmamız gereken işler var. İnşallah bunları da hep birlikte başaracağız. Kastamonu’ya vaat ettiklerimizin fazlasını kazandırmaya çalışacağız. 
Önümüzdeki seçimlerdeki hedefimiz önce Kastamonu milletvekili sayısını dörde çıkartmak olacak. Ardından ise dördüncü milletvekilini de AK Parti’ye kazandırmaktır. Bundan sonraki hedef 4-0…

EMİN ÇINAR’IN CEVABINA CEVAP

Sayın Emin Çınar benim sevdiğim bir siyasetçi. Talihsiz bir açıklama yaptı. Ardından bunu benim çarpıttığımı ifade ederken bence işleri daha da batırmış. Biz de çarpıtma olmadı. AK Parti’ye oy veren ülkücü de olsa, sosyal demokratta olsa herkesin savunmasını yapmamız gerekli. AK Parti İl Başkanlığı olarak partimize verilen her oyun takipçisi ve savunucusuyuz. Ülkücü camianın AK Parti’ye oy vermiş kısmına yapılan hareketlere cevap verme durumundayız. Ülkücü camiadan partimize gelen oylara karşı yakışıksız ifadeler oldu bizde buna karşı açıklamamızı yaptık. Polemiğe girmek istemediğim için geri dönmek istemiyorum. AK Parti’ye 1 Kasım seçimlerinde her camiadan oy geldi. Bunların hepsinin başımızın üzerinde yeri var. Bizim partimize oy vermeyenlere her hangi bir hakaret ettiğimiz yok. Kötü söz sahibine aittir. AK Parti’ye oy verende vermeyen de mert insanlardır. AK Parti’ye oy vermeyenleri dışlama gibi bir durumumuz yok. Biz partimize oy verenlerinde vermeyenlerinde mesajını aldık. Herkese saygı duyuyoruz. 

HAKKI KÖYLÜ EN AZ BAKAN KADAR ETKİLİ

Hakkı bey inşallah bakan olur. Hakkı bey bakan olamazsa da en az bir bakan kadar etkili olduğunu biz biliyoruz. Dolayısıyla Hakkı bey bakan olursa Kastamonu’ya hediye olur. Bizim için sürpriz olmaz. Kabine de yer almazsa da üzülmeyeceğiz. Çünkü dediğim gibi Hakkı bey bakan kadar etkili bir isim. Kastamonu’ya hizmet getirme noktasında ciddi katkısı olacaktır. 

YERLİ OTOMOBİL

Murat Demir bey sağ olsun yerli otomobille ilgili bunu ilk dile getiren isim olmuştu. İnşallah yerli otomobil ve daha fazlasını Kastamonu sanayisinin gelişmesi noktasında adımlar atılır. İnebolu Limanı ve buraya ulaşımla birlikte sanayimizde de ciddi manada gelişme bekliyoruz.”

İGM BAŞKANI MEHMET KAYIKÇI’DAN TEŞEKKÜR

Grup toplantısında konuşan İl Genel Meclis Başkanı Mehmet Kayıkçı’da AK Partili İl Genel Meclis üyelerine teşekkür etti. Alınan sonuçlarda ilçelerdeki İl Genel Meclis üyelerinin katkısının da büyük olduğunu savunan Kayıkçı, “Özellikle köy alt yapılarıyla ilgili ve vatandaşlarımızla ilgili sıkıntıların çözüm noktasında yaptığınız çalışmalardan ötürü teşekkür ediyorum. Bu çalışmalarla Kastamonu’ya üç milletvekilini kazandırdık” dedi. 
Metehan Köse

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV