Aile fertleri ormanda aranacak

Kastamonu merkez Bürme Köyü’nde iki evin tamamen yanmasıyla sonuçlanan ve 5 kişiden haber alınamayan olayda, yanan evlerde yapılan arama çalışmaları sonlandırıldı.

Aile fertleri ormanda aranacak

 

Kastamonu merkez Bürme Köyü’nde iki evin tamamen yanmasıyla sonuçlanan ve 5 kişiden haber alınamayan olayda, yanan evlerde yapılan arama çalışmaları sonlandırıldı.
Bürme Köyü’nde, kış aylarında sadece Fazıl Çataloğlu ile ailesinin yaşadığı Kuzören Mahallesi'nde çıkan yangında Fazıl ile akrabası Ahmet Çataloğlu'na ait evlerin tamamen yanmasının ardından 5 kişilik aileden haber alınamaması üzerine arama çalışmaları başlatılmıştı.
Afet ve Acil Durum (AFAD) İl Müdürlüğü ile İl Jandarma Komutanlığı ekiplerinin yanan evlerde yürüttüğü çalışmalar, sonlandırıldı. Jandarma ekipleri, dün ve bugün ormanlık alanda Ankara'dan getirilen iz takip köpekleriyle arama tarama faaliyetlerini sürdürecek.
Yangın bölgesinde incelemelerde bulunan Vali Yaşar Karadeniz ile AK Parti Kastamonu Milletvekilleri Hakkı Köylü ve Metin Çelik, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Metin Özbek'ten bilgi aldı.
Vali Karadeniz, incelemenin ardından gazetecilere yaptığı açıklamada, yangının olduğu evlerdeki arama çalışmalarının sonlandırıldığını söyledi. 
Sürecin bundan sonra adli soruşturma şeklinde devam edeceğini belirten Karadeniz, "Haber alınamayan kişilerin bulunmasıyla ilgili çalışmalar devam ediyor. Ormanlık alanda her türlü arama tarama çalışması yapılacak. Bu faaliyetler adli soruşturmanın da bir parçası" dedi.
Karadeniz, olayla ilgili şu ana kadar kimsenin gözaltına alınmadığını kaydetti.         
(aa)

Güncelleme Tarihi: 04 Aralık 2017, 10:02
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER