Ahbap Kastamonu Platformu 40 POŞET ÇÖP TOPLADI

Ahbap, Anadolu kültür hazinesinin birleştirici ve dönüştürücü birikimini, çağdaş bilgi ve teknolojinin olanaklarıyla geliştirerek geleceğe taşımak üzerine kurulu, dayanışmaya, paylaşıma ve sevgi üzerinden aidiyete dayalı değer sistemleri ile çalışan, bir işbirliği hareketi. Türkiye genelinde bu amaca yönelik çalışmalarını; şehirlerde veya o şehirlerdeki etkin bölgelerde kurulan Şehir Yönetimleri ve üniversite yönetimleri ile yürütüyor.

 Ahbap Kastamonu Platformu 40 POŞET ÇÖP TOPLADI
banner72


Ahbap, Anadolu kültür hazinesinin birleştirici ve dönüştürücü birikimini, çağdaş bilgi ve teknolojinin olanaklarıyla geliştirerek geleceğe taşımak üzerine kurulu, dayanışmaya, paylaşıma ve sevgi üzerinden aidiyete dayalı değer sistemleri ile çalışan, bir işbirliği hareketi. Türkiye genelinde bu amaca yönelik çalışmalarını; şehirlerde veya o şehirlerdeki etkin bölgelerde kurulan Şehir Yönetimleri ve üniversite yönetimleri ile yürütüyor.

Ahbap Şehir Yönetimleri; bulundukları şehirde ahbap felsefesinin yayılımı, ahbap faaliyetlerinin sağlıklı bir şekilde yürütülmesinin sağlanması ve çıkabilecek sorunların giderilmesinde ilk adres olarak biliniyor.

Sanatçı Haluk Levent'in öncülüğünde kurulan Ahbap Platformu, Kastamonu’da 2018 yılının Nisan ayından itibaren faaliyetlerini sürdürüyor. Ahbap Kastamonu Platformu 25 kişilik bir ekiple doğaya atılan birçok atığı topladıkları #KirletmeTemizle etkinliğinde 40 poşete yakın çöp topladı. Ahbap gönüllüleri, çöplerin geri dönüşüme kazandırılmasını sağlarken Kastamonu'da farkındalık da oluşturdu. Yaptıkları etkinlikle Kastamonu halkından tam not aldı.

Ahbap Kastamonu Medya ve Çevre Çalışma Grubu Başkanı Sevgi Yeter, “Tüm Türkiye Ahbapları ile eş zamanlı başlattığımız #KirletmeTemizle etkinliğimizde Ahbap Kastamonu gönüllüleri olarak Kastamonu Üniversitesi Kampüs girişinden başlayarak Harikalar Diyarı ve çevresinde çevre temizliği yaptık. Daha temiz bir çevre, daha temiz bir dünya için gönüllüleri farkındalığa davet ettik ve Kastamonu halkından çok güzel dönüşler aldık. Ahbap Kastamonu olarak pazar günü etkinliğimizin ilk startını verdik, daha da çok gönüllümüzle birlikte sürekliliğini sağlayacağız. ‘Kirletme Temizle’ diyen herkesi Ahbap olmaya ve etkinliklerimizle davet ediyoruz. Sevgi ve gerçeğin peşindeyiz" dedi. (Haber Merkezi)
Güncelleme Tarihi: 01 Mayıs 2019, 10:34
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER