banner38

banner39

banner46

banner47

banner29
17 Şubat 2019 Pazar

Afgan öğrencilere müjde

Kastamonu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Seyit Aydın, Afganistan İslam Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosluğu Ticaret Ateşesi Abdul Qayoom Bassam, Afganistan Uluslararası Ticaret Odası Yönetim Kurulu Üyesi İzzet Sadatile bir araya geldi.

03 Ağustos 2018 Cuma 09:31
Afgan öğrencilere müjde
 

Kastamonu Üniversitesi Rektörü  Prof. Dr. Seyit Aydın, Afganistan İslam Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosluğu Ticaret Ateşesi Abdul Qayoom Bassam, Afganistan Uluslararası Ticaret Odası Yönetim Kurulu Üyesi İzzet Sadatile bir araya geldi.

Görüşmede Afganistan İslam Cumhuriyeti’nden gelecek olan öğrencilerin eğitim masrafları Afganistan Uluslararası Ticaret Odası Vakfı tarafından karşılanması görüşüldü.

Afganistan İslam Cumhuriyeti Başkonsolosluğu Ticaret Ateşesi  Abdul Qayoom Bassam; “Üniversitenizde her konuda Avrupa’nın da çok çok ilerisinde bir eğitim var. Afganistan konusunda hassasiyetiniz için teşekkür ediyorum. Bir o kadar da ricam Afganistan şu an bir şekilde sıkıntıları var bunu kaldırmak sadece eğitimle ve gelecek yeni nesille mümkün olacaktır. Türkiye ve Afganistan kardeş bir ülke, Türkiye olarak sizden daha fazla kardeşlerinize ilgi bekliyoruz“dedi.

Rektör Prof. Dr. Seyit Aydın ise şu ifadeleri kullandı;

 “Her zaman irtibatımız devam etmesini temenni ediyoruz. Afganistan’ın vaziyetini bizzat yerinde gördük. Arzumuz bir an evvel işgalden kurtulmasıdır ve her şeyi ile kendini idare etmesidir. Bizde Üniversite olarak sizin için ne yapabiliriz diye düşündük. Üniversite olarak yapacağımız en iyi şey; Afganistan’dan Üniversitemize talebe alıp burada yetiştirip, Afganistan’a hizmet eder halde geri göndermektir. Bu gençlerimiz Afganistan’ın geleceğinde, istikbalinde faydalı olacaklardır. Afganistan’ın bazı bölgelerinden gelen talebeler Afganistan’dan buraya gelirken vize sıkıntısı yaşıyorlar. Sizlerden bu hususta yardım istiyoruz. Türkiye’nin konsolosluğuna veya elçiliklerimize ulaştırabilecek şekilde rehberlik ederlerse biz memnun oluruz."
(Haber Merkezi)

Anahtar Kelimeler: Afgan öğrencilere Müjde

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV