banner38

banner39

banner46

banner47

banner29
23 Mayıs 2019 Perşembe

Afetzedelere 2 Milyon 400 Bin TL daha ÖDENEK GELİYOR

AK Parti Kastamonu Milletvekili Metin Çelik, ilimizde 13.09.2018 tarihinde meydana gelen dolu afetiyle ilgili olarak açıklama yaptı.

12 Ekim 2018 Cuma 13:04
Afetzedelere 2 Milyon 400 Bin TL daha  ÖDENEK GELİYOR
 

 

AK Parti Kastamonu Milletvekili Metin Çelik, ilimizde 13.09.2018 tarihinde meydana gelen dolu afetiyle ilgili olarak açıklama yaptı.

Milletvekili Metin Çelik şu açıklamayı yaptı: “İlimizde 13 Eylül 2018 tarihinde meydana gelen dolu ve aşırı yağışın ardından yapılan hasar tespit çalışmaları sonucunda evleri zarar gören 4 bin 782 vatandaşlarımızla ilgili olarak İçişleri Bakanlığı AFAD Başkanlığı’ndan 4 Milyon 400 Bin TL olarak talep edilen acil yardım ödeneğinin 2 Milyon TL'si Kastamonu Merkez, İhsangazi ve Taşköprü'nün köylerinde oturan 2 bin 382 hemşehrimize ödenmiş, Kastamonu Merkez Mahallelerinde evleri zarar gören 2 bin 400 vatandaşımız için ise kalan 2 Milyon 400 Bin TL'nin ödeme kararı çıkmış olup önümüzdeki bir kaç gün içinde vatandaşlarımıza ödenecektir.

Ayrıca 14 Eylül tarihinde Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı için Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüğü’nden talep edilen 3 Milyon TL ödenek 10 Ekim tarihi itibariyle Vakıf hesabına gönderilmiştir. Bu para da Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından zarar gören ve vakıf mevzuatı çerçevesinde yardım yapılabilecek gelir durumu düşük hemşehrilerimize önümüzdeki günlerde ödenecektir. Bunun dışında meydana gelen altyapı zararları nedeniyle Belediye ve İl Özel İdaresi'nin uğradığı zararlarla ilgili AFAD Başkanlığı’ndan ödenek talebinde bulunulmuş olup süreç devam etmektedir. Bu ve benzeri felaketlerin bir daha yaşanmaması dileğiyle tekrar tüm hemşehrilerimize geçmiş olsun diyor selam ve saygılarımı sunuyorum.” (Haber Merkezi)


    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV