Afet sırasındaki fedakarlık ödül getirdi

‘MERHAMET VE EMEK ÖDÜLLERİ’ SAHİPLERİNİ BULDU

Afet sırasındaki fedakarlık ödül getirdi

Başkent Postası Medya Grubu tarafından bu sene üçüncüsü düzenlenen “Merhamet ve Emek Ödülleri” Ankara’daki görkemli tören ile sahiplerine teslim edildi. Bu sene Türkiye’nin değişik şehirlerinde yaşanan olaylarda ön plana çıkan merhamet ve emek sahipleri ödüllendirildi. Kastamonu’dan da üç kişi ödülüne kavuştu.

Başkent Postası tarafından geleneksel hale getirilen İyilik, Merhamet ve Emek Ödülleri, iyilik yapmış, merhametiyle toplumda farkındalık yaratmış ve örnek teşkil edecek kişilere veriliyor. Ankara King Hotel’de düzenlenen tören semazen gösterileri ve şiir dinletileriyle başladı. Başkent siyaseti, spor, sanat ve önde gelenlerinin katıldığı tören dün gece gerçekleştirildi.

UZUNKÖK: “AMACIMIZ FARKINDALIK OLUŞTURMAK”

Başkent Postası Sahibi hemşehrimiz Seyfi Uzunkök, programın açılış konuşmasında amaçlarının vicdanı ödüllendirmek, vicdansızlığı engellemek ve toplumda farkındalık oluşturmak amacıyla böyle bir organizasyona ihtiyaç duyulduğunu söyledi.

Uzunkök, ödül alacakları kısaca neden ödüle layık görüldüklerini kısaca anlatırken, onlar ve onlar gibi vicdanlı insanların olduğu ve sayılarının arttığında savcı, hakim, polis, bekçiye ihtiyacın da aynı oranda azalacağını; dev adalet sarayları yerine dev fabrikalar yapılacağını ve enerjinin üretime yoğunlaşabileceğini belirtti.

İLK ÖDÜL, SEL FELAKETİNDE 30 ÖĞRENCİYİ KURTARAN EMEKLİ ASTSUBAY’A

İlk ödül Bozkurt’ta yaşanan sel felaketinde 30 öğrencinin hayatını kurtaran emekli astsubay Turhan Tekin’e verildi. Tekin, konuşmasında; “Her Türk vatandaşı gibi yapmam gerekeni yaptığımı düşünüyorum. Allah’ın yardımı, askerliğin verdiği tecrübe ve cesaretle palanga düzeni kurarak bu olayı gerçekleştirdim. Gururluyum” dedi.

Kastamonu ve Pursaklar Belediyelerinde temizlik personeli olarak görev yapan, yüklü miktarlarda para bulup sahibine veren Remzi Karın ve Hüseyin Aktaş da ödüle layık görüldü. Karın ve Aktaş da açıklamalarında “Biz doğru olanı yaptık.  Olması gereken buydu” dediler.

Türkiye’nin değişik illerinde örnek davranışlarıyla Merhamet ve Emek Ödülü alanlar şunlar.

-Turhan Tekin- Bozkurt/Kastamonu

-Feridun Akın- Bozkurt/Kastamonu

-Remzi Karın- Kastamonu

-Hüseyin Aktaş-Pursaklar Ankara

-Özgür Şimşek- Manavgat/Antalya

-Ali Karaoğlan- Manavgat/Antalya

-Mehmet Yılmaz- Gaziantep

-Şehmus Enginoğlu- Mardin

-Dr.İlknur Yavaz, Sezi Ak,  Aynur Aydın (Sağlıkçı) (Başkent Postası)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER