Afet kardeşliği

MUĞLA’nın Bodrum ilçesinde meydana gelen yangın dolayısıyla ilçeye gelen yardım malzemeleri Bozkurt ilçesinde yaşanan selde mağdur olan ailelere gönderildi

Afet kardeşliği

MUĞLA’nın Bodrum ilçesinde meydana gelen yangın dolayısıyla ilçeye gelen yardım malzemeleri Bozkurt ilçesinde yaşanan selde mağdur olan ailelere gönderildi.  

Kısa süre önce yangın felaketi yaşanan Bodrum'da zarar gören vatandaşların ve sahada alevlerle mücadele eden yangın söndürme ekiplerinin ihtiyaçları için büyük bir dayanışma örneğini sergilenmişti. Bodrum’da yaşanan yangın felaketi dolayısıyla vatandaşlar tarafından gönderilen yardımlar ihtiyaç sahiplerine dağıtıldıktan sonra geriye kalan yardım malzemeleri Kastamonu’nun Bozkurt ilçesindeki selde mağdur olan ailelere gönderildi. Bodrum Kaymakamlığı ile Bodrum Belediyesi işbirliğinde, selden büyük zarar gören Kastamonu'ya yardım tırı gönderildi. Özellikle afet bölgesi ilan edilen Bozkurt ilçesinde yaşayan ve selden zarar gören vatandaşların acil ihtiyaçlarına destek olabilmek için hazırlanan yardım tırı yola çıktı. 

AFAD YETKİLİLERİNE TESLİM EDİLECEK

Yardımlar, Belediye Kültür ve Sosyal İşleri Müdürlüğü personelleri tarafından Herodot Kültür Merkezi’nde oluşturulan Yarım Toplama Koordinasyon Merkezi’nden tıra yüklendi. Tırın içerisinde konteyner tuvaletler, jenaratör, gıda ve hijyen malzemeleri, kıyafet ve medikal malzeme kolileri bulunurken, yardım tırının Kastamonu İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü yetkililerine teslim edileceği öğrenildi. (iha)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER