banner38

Müzik indir

banner46

banner47

09 Temmuz 2020 Perşembe

ADALAR'DAN GELEN ATLAR TURİZM İŞLETMELERİNE TESLİM EDİLDİ

İstanbul'un Adalar ilçesinde atlı fayton taşımacılığının kaldırılması ile İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından satın alınan atların bir kısmı Daday'a getirildi.

16 Haziran 2020 Salı 11:02
 ADALAR'DAN GELEN ATLAR TURİZM İŞLETMELERİNE TESLİM EDİLDİ
 

İstanbul'un Adalar ilçesinde atlı fayton taşımacılığının kaldırılması ile İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından satın alınan atların bir kısmı Daday'a getirildi. Tarım ve hayvancılığın desteklenmesi hizmetlerinde kullanılmak üzere İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından daha önce ücretsiz olarak dağıtılacağı bildirilen atların 20 tanesi gece yarısı TIR ile Daday'a getirildi. Daday Belediye Başkanı Hasan Fehmi Taş'ın girişimleri ve isteği ile Daday'a getirilen atlar, ilçede faaliyet gösteren atlı turizm işletmelerine ücretsiz olarak dağıtıldı. Dağıtım öncesi İstanbul Büyükşehir Belediyesi Veteriner İşleri, Daday Belediyesi Veteriner İşleri ve Daday İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü Veterinerleri tarafından sağlık kontrolleri yapılan atlar, daha sonra atlı turizm işletmelerine çekilen kura ile dağıtıldı. Sahip olacakları atları kendi seçtikleri kura çekimi ile belirleyen turizm işletmeleri daha sonra seçtikleri atları çiftliklerine götürdü. Konu ile ilgili açıklama yapan Belediye Başkanı Hasan Fehmi Taş, atlı turizm ile adını duyuran Daday'da, faaliyet gösteren atlı turizm işletmelerine destek amaçlı olarak daha önce kendisinin talep ettiği atların gelmesinden dolayı memnuniyetini dile getirdi. Başkan Taş konuşmasının devamında şunları söyledi; “Bu gün çok mutlu günlerimden birisini daha yaşıyorum. Atlı turizm ile ön plana çıkan ilçemize İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Ekrem İmamoğlu tarafından Adalar ilçesinden 20 tane atı bizlere hediye etti.  Atları bize gönderen başta Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu olmak üzere bizlere yardımcı olan, Bülent Akköse'ye, Ümit Öztürk ile Büyükşehir Belediyesi Veterineri Fahrettin Cerrahi ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Bizler bu gelen atları koruyarak, belediye veterinerimiz tarafından kontrolleri yapılarak uzun yıllar yaşamaları için çaba göstereceğiz. Onlar artık bizim misafirlerimizdir" dedi.

Çektikleri kura ile  alacakları atları belirleyen Emir Bey At Çiftliği, Barış At Çiftliği, Çömlekçiler At Çiftliği, Balabanağa Çiftliği işletmecileri ve bazı vatandaşlar, gelen atların gayet sağlıklı ve güzel olduklarını  söyleyerek, başta İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu olmak üzere, Daday Belediye Başkanı Hasan Fehmi Taş ve emeği geçen herkese teşekkür ettiler.

Serkan Yılmaz/Daday

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV