Abana ve Bozkurt’ta KÖYDES denetimi

Kastamonu Valisi Avni Çakır ve İl Özel İdaresi Genel Sekreteri İbrahim Çenet, Abana ve Bozkurt’u ziyaret ederek KÖYDES çalışmalarının son durumlarını yerinde inceledi.

Abana ve Bozkurt’ta KÖYDES denetimi

 

Kastamonu Valisi Avni Çakır ve İl Özel İdaresi Genel Sekreteri İbrahim Çenet, Abana ve Bozkurt’u ziyaret ederek KÖYDES çalışmalarının son durumlarını yerinde inceledi.

Devam eden çalışmaları yerinde inceleyen Genel Sekreter İbrahim Çenet; “Sezonun en yoğun çalışma sürecinde bulunduğumuz bu günlerde gece-gündüz demeden ekiplerimiz kırsal kesimdeki vatandaşlarımızın yol ve ulaşım standartlarını yükseltmek için çalışmaktayız. Bozkurt ve Abana hattındaki son durumunu sayın valimizle birlikte yerinde müşahede ettik. Devam eden çalışmalarda aksama olmaması için sayın valimizin konu ile ilgili talimatlarını ilgili birimlere ilettik. Bu gezimiz esnasında sahil kesimdeki köylü vatandaşlarımızla da sohbet ederek, vatandaşlarımıza Genel sekreterliğimize ait hizmetlerin durumunu ilk elden anlatma imkânı bulduk. Tüm ekiplerimizle sahada olduğumuzu ve 2020 yılı sezonu içerisinde KÖYDES projelerimizin tamamlanması için çalışmalarımızın yoğun bir biçimde sürdüğünü ifade ettik.  En çok dile getirilen taleplerden biri de ulaşım konusu oldu. Bilindiği gibi sahil kesimimizdeki vatandaşlarımız bu günlerde fındık toplarken aynı zamanda çok yakında başlayacak olan kivi hasadı için hazırlıklarını da sürdürmektedirler. Bizler de Özel İdare olarak bu tarımsal çalışmalarda kurum olarak vatandaşlarımızın her anlarında yanlarında olduğumuzu bildirdik. Sahildeki bir diğer tarımsal çalışma da balıkçılık. Sayın Valimiz Avni Çakır ile birlikte çok yakında “Vira Bismillah” diyerek ağlarını denize atacak olan balıkçıların konuğu olduk. Keyifli bir sohbet eşliğinde Balıkçı Barınaklarının durumu başta olmak üzere sorunlarını ve sezon içindeki beklentilerini, dileklerini dinledik. balıkçılarla yararlı bir sohbet gerçekleştirdik. Bu hafta sonu İl Özel İdaresi Genel sekreterliği olarak Sayın valimizin sahil gezisine eşlik ederek vatandaşlarımızın sorunlarını yerinde gördük.  Bu vesile ile ifade etmeliyim ki, kurumumuz mümkün olan her türlü çalışmalarla sorunların üstesinden gelme gayretini sahadaki ekiplerimiz aracılığı ile devam ettirmeye kararlıdır” dedi. (Haber Merkezi)

Güncelleme Tarihi: 25 Ağustos 2020, 09:24
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER