98. yıla 98 dilek

Cumhuriyetimizin kuruluşunun 98’nci yıldönümü ve 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kapsamında tüm Türkiye’de olduğu gibi Kastamonu’da da coşku dolu etkinlikler gerçekleştirildi. Geçtiğimiz Perşembe akşamı, Kastamonu Valiliği tarafından düzenlenen fener alayı yürüyüşü, özellikle pandemi döneminde hasret kaldığımız Cumhuriyet coşkusunu bir kez daha yaşattı

98. yıla 98 dilek

Cumhuriyetimizin kuruluşunun 98’nci yıldönümü ve 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kapsamında tüm Türkiye’de olduğu gibi Kastamonu’da da coşku dolu etkinlikler gerçekleştirildi. Geçtiğimiz Perşembe akşamı, Kastamonu Valiliği tarafından düzenlenen fener alayı yürüyüşü, özellikle pandemi döneminde hasret kaldığımız Cumhuriyet coşkusunu bir kez daha yaşattı. 7’den 70’e pek çok insanın katılım sağladığı fener alayı yürüyüşü sonunda Cumhuriyet Meydanı’nda toplanan vatandaşlar Vali Avni Çakır’a teşekkürlerini iletti.

Cumhuriyet Meydanı’nda saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından gökyüzüne, Cumhuriyetimizin 98’nci yılı temsilen 98 adet dilek balonu bırakıldı. Gökyüzünde renkli görüntülere sahne olan etkinlikte 7’den 70’e vatandaşlar ellerinde Türk bayraklarıyla yer aldı. Program sonunda Vali Avni Çakır, Belediye Başkanı Galip Vidinlioğlu ve siyasi parti temsilcileri gençlerle birlikte hatıra fotoğrafı çekildi.

Kışla Parkı’ndan başlayan ve Cumhuriyet Meydanı’nda sona eren yürüyüşe yüzlerce vatandaş katılırken, off-road ekipleri ve motosiklet sürücüleri de kortej sürüşü gerçekleştirdi. (CNGHaber.com)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER