banner38

banner39

banner46

banner47

banner29
23 Mayıs 2019 Perşembe

8’inci Kastamonu Ahşap Fuarı’nı 5 GÜNDE 20 BİN KİŞİ ZİYARET ETTİ

3 Ekim’de başlayan ve kapılarını “Ahşaba hayat verenler burada” sloganıyla sektör temsilcileri ile vatandaşlara açan ‘8. Kastamonu Ahşap Fuarı’ önceki akşam verilen Gala Yemeği ile sona erdi. 5 gün boyunca devam eden ahşap fuarında 90 stant kuruldu. Fuarı 20 bin kişi ziyaret etti. 9’uncu Kastamonu Ahşap Fuarı’nın ise önümüzdeki yıl 2-6 Ekim tarihleri arasında yapılması planlandı.

09 Ekim 2018 Salı 10:43
8’inci Kastamonu Ahşap Fuarı’nı 5 GÜNDE 20 BİN KİŞİ ZİYARET ETTİ

3 Ekim’de başlayan ve kapılarını “Ahşaba hayat verenler burada” sloganıyla sektör temsilcileri ile vatandaşlara açan ‘8. Kastamonu Ahşap Fuarı’ önceki akşam verilen Gala Yemeği ile sona erdi. 5 gün boyunca devam eden ahşap fuarında 90 stant kuruldu. Fuarı 20 bin kişi ziyaret etti. 9’uncu Kastamonu Ahşap Fuarı’nın ise önümüzdeki yıl 2-6 Ekim tarihleri arasında yapılması planlandı.

Gala yemeğine Kastamonu Valisi Yaşar Karadeniz, Garnizon Komutanı Per. Alb. Gamze Aydoğdu, Kastamonu Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Seyit Aydın, Kastamonu Belediye Başkanı Tahsin Babaş, AK Parti Kastamonu İl Başkanı Doğan Ünlü, Kastamonu Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Oğuz Fındıkoğlu, Kastamonu Ağaç İşleri İmal ve Satıcılar Odası Başkanı H.Ergün Can ile sektör temsilcileri katıldı.

CAN: TEPKİLER OLUMLU

Açılış konuşmasını yapan Ağaç İşleri İmal ve Satıcılar Odası Başkanı Ergün Can, emeği geçen herkese teşekkür etti. Can, “Gala yemeğinde finalimizi yapıyoruz. Kazasız ve belasız bir şekilde fuarımızı yaptık. Bu sene ki fuarımız etkinliklerle dolu oldu. Cumartesi akşam yapacağımız konser şehitlerimiz nedeniyle ertelendi. Bu etkinliğimizde olsaydı fuarımız dört dörtlük olacaktı. 8. Ahşap Fuarı için gelen tepkiler olumlu. Profesyonel fuarcı değiliz, el birliğiyle fuarımızı gerçekleştiriyoruz. Genel anlamda çok iyiyiz” dedi.

 BABAŞ: BİRLİK VE BERABERLİKLE FUARI SÜRDÜRDÜK

Belediye Başkanı Tahsin Babaş ise yaptığı konuşmada, “Ahşap Fuarımız amacına ulaşma yolunda iyi bir yol kat etti. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Ahşap üreticilerimiz, ustalarımız bu yıl her senekine göre daha ciddi bir şekilde destek verdiler. Stantlarını kurdular ve süre boyunca da güzel çalışmalar yaptılar. Tabi ki ben inanıyorum, önümüzdeki fuarlarda bu iş devam edecektir. Daha iyiye doğru adım atacağız. Bakın biz geçen yıllarda gerçekten bu işi ayakta tutabilmek için çok çaba verdik. En ufak bir sektede bu iş bitiyordu. Bunu çoğunuz biliyor. Ama Kastamonu için önemli bir faaliyet. İşin başı bütçe. Bütçeyi ortaya koyduk. Birlik ve beraberlik ile fuarı sürdürdük.

“TÜRKİYE VE DÜNYADA ETKİN HALE GELİR”

Bu işi önümüzdeki yıllarda hedeflediğimiz amaçlar doğrultusunda başaracağız. Tabi ki ahşabı anlatmaya gerek yok. Tanıtımımız çok güzel oldu. Her platformda fuarımızı anlattık. Türk Dünyası Kültür Başkenti’nin katkısı oldu. Kalkınma fonundan gelen miktarı fuarda kullandık.  Önümüzdeki yılın planlamalarına başlarken düzenli toplantılar yapacağız. Ahşapta oymacılık konusunda daha ileriye götürmemiz şeklinde eleştiriler aldım. Bir daha ki sene detaylara bakacağız. Endüstriyelin yan ürünleri sergilendi ve esnaflarımız sipariş aldı. Herkesin ilgisini çekecek bir fuara doğru gidiyoruz. Geri adım yok. Kazandığımız ivmeye biraz daha destek bekliyorum. Yapamayacağımız hiçbir şey yok. Hediyelik eşyayı sergilemek yerine, bir kısmı göz önünde yapılabilir. Yapılan etkinlikler ile fuarımız Türkiye ve dünya da etkin hale gelir” ifadelerini kullandı.

KARADENİZ: BAŞARIMIZDA HERKESİN EMEĞİ VAR

“8’inci Ahşap Fuarı’nda farklı konsept hazırlamaya çalıştık” diyerek konuşmasına başlayan Vali Yaşar Karadeniz ise, “Geçtiğimiz fuarlar da çok kıymetliydi. Yapılan fuarlarda eksiklik çıkmasaydı bugünkü konsept çıkmamış olacaktı. Bu yıl belki önceki yıllardaki fuarlara göre biraz daha farklı bir ivme yakalamış olduk. Ancak başarının mükemmelliği yoktur. Dolayısıyla biz bu noktada değiliz. Tam tersine kendimizi her yıl geliştirmeliyiz, daha ileri gitmeliyiz. Onun için bu akşam burada sizlere bir anket uygulanacak. KUZKA’nın hazırlamış olduğu bu ankete vereceğiniz cevaplarla bundan sonraki fuarlar için yapılması gereken iyileştirmeler bizler açısından ciddi bir tecrübe olacaktır. O görüşlerin dikkate alacağından emin olun. Bu yılki fuar için ciddi bir bütçe oluşturuldu. Bu bütçe ile güç paylaşımı yapıldı. Türk Dünyası Kültür Başkenti’nden 300 bin TL’lik kısmını önemli faaliyetlere dağıttık. Tanıtım masrafları herhangi bir kurumun cebinden çıkmadı. Çarşamba akşamları NTV’de yayınlanan ‘Benim Şehrim’ belgesel dizide, ilk 6-7 ilden birisi Kastamonu olacak. Kastamonu için belgesel hazırlanacak. Eksikliklerimiz vardır ama tepkilerimiz olumlu. Başarımızda herkesin emeği var” açıklamasında bulundu.

Yapılan konuşmaların ardından fuarın önümüzdeki yıl 2-6 Ekim’de yapılmasına karar verildi. 8’inci Ahşap Fuarı’nda stant kuran esnaf ve şirket yöneticilerine katılım belgelerinin takdim edilmesiyle gala yemeği sona erdi.

Tuğçe Yerdelen

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV