800 öğrenciye, ‘Gıda Güvenliği ve İsraf’ konularında eğitimler verildi

Cide İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından; okullarda gıda güvenilirliği eğitimleri devam ediyor. Bu kapsamda ilk ve ortaokullarda bu yıl 800 öğrenciye; “Gıda Güvenliği ve İsraf" konularında eğitimler verildi.

800 öğrenciye, ‘Gıda Güvenliği ve  İsraf’ konularında eğitimler verildi
banner72

 

Cide İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından; okullarda gıda güvenilirliği eğitimleri devam ediyor. Bu kapsamda ilk ve ortaokullarda bu yıl 800 öğrenciye; “Gıda Güvenliği ve İsraf" konularında eğitimler verildi.

Okullarda yapılan eğitimlere; İlçe Müdür Vekili Veteriner Hekim Onur Saygın ile Veteriner Hekim Nilay Abakay katıldı.

Eğitimlerde; Sağlıklı gıdaya ulaşmanın her vatandaşın en doğal hakkı olduğu, bu sebeple gıda işletmelerinin tümünü denetlemeye çalışıldığı, özellikle okullardaki kantin ve yemekhane denetimlerine çok önem verildiği, çocukların sağlığının çok önemli olduğu, bu denetimlerin her dönem en az bir defa olmak üzere uygun aralıklarla yapıldığı belirtildi.

Öğrencilerin de birer denetçi olduğu ve en iyi denetçinin bilinçli tüketiciler olduğu vurgulanarak, öğrencilerin alış veriş yaparken sakıncalı gıdaları gördüğünde 174 Alo Gıda hattını aramaları hususuna dikkat çekildi. Aynı zamanda dünyadaki açlık ve gıda israfı konularında bilgiler verdi.

Öğrencilerin sorularının dinlenmesi ve cevap verilmesinin ardından okul idarecilerinin teşekkür konuşmalarıyla program tamamlandı.
(Haber Merkezi)

Güncelleme Tarihi: 06 Temmuz 2019, 09:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER