banner29
24 Mart 2019 Pazar

8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜ KUTLAMA MESAJLARI

8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜ KUTLAMA MESAJLARI

08 Mart 2018 Perşembe 12:02
8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜ KUTLAMA MESAJLARI


 Kastamonu Valisi Yaşar Karadeniz 
 KADINLARIMIZIN GURUR GÜNÜ

 Kastamonu Valisi Yaşar Karadeniz, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü kapsamında bir mesaj yayınladı.
Vali Karadeniz yayınladığı mesajda şu ifadelere yer verdi: “İstiklal ve istikbal mücadelelerinde daima en ön safta yer alan, kimi zaman devletin kuruluşunda, kimi zaman da vatanın kurtuluşunda görev üstlenen kahraman kadınlar, geride asla unutulmayacak ve günümüz kadınlarına rehber olacak bir miras bırakmışlardır. Bugün, varlıklarıyla fedakarlığı, kahramanlığı ve duyarlılığı temsil eden, sonsuz sevgi ve merhamet timsali kadınlarımızın gurur günüdür. 
Bağımsız ve hür yaşama uğrunda, her türlü yokluğa ve olumsuzluğa rağmen Kurtuluş Savaşında sergilediği mücadele ile tarihte onurla yerini alarak,  ülkesinin gelişmesi ve kalkınması için büyük bir fedakarlık gösteren Türk kadını, bugün de ekonomik, sosyal ve kültürel olmak üzere hayatın her alanında önemli roller üstlenmektedir.
Tarih boyunca zaman süzgecinden geçerek yeni yaşamlar, yeni umutlar ve yenidünyalar inşa etmekte olan Ülkeler ve toplumlar; mazinin tecrübesi ve günün imkânları ile yarınları da büyük bir özenle işlemektedirler. Biliyoruz ki; bu büyük gayretlerin ardındaki en güçlü rol alıcılardan biri, belki de birincisi kadınlardır. 
İşte bu nedenledir ki, Şanlı bir medeniyetin küllerinden kadınıyla erkeğiyle yeniden doğmayı başarmış, aradan geçen yaklaşık bir asır zaman içerisinde de Ülkemizi dünyanın gözde yaşam merkezlerinden biri konumuna yükseltmiş insanımızın yüz akı yine Anadolu kadınıdır.
Demokratik, sosyal ve kültürel hayatımız için yeni nesillerin de yetişmesinde büyük rol üstlenen kadınlarımızı, gösterdikleri sonsuz özveriden dolayı tebrik ediyorum. 
Varlıklarıyla bizleri onurlandıran ve hayatın her anında desteklerini bizden hiçbir zaman esirgemeyen, başta şehit ve gazi anneleri olmak üzere tüm Kastamonulu kadınlarımızın “8 Mart Dünya Kadınlar Günü”nü içtenlikle kutluyor, aileleri ile birlikte sağlıklı, huzurlu ve mutlu günler diliyorum.” 

AK Parti Kastamonu Milletvekili Metin Çelik
Kadınlarımızın, fedakârlıkları ve cesareti asla unutulmayacak


AK Parti Kastamonu Milletvekili Metin Çelik, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle mesaj yayınladı.
Milletvekili Çelik’in mesajı şöyle: “Fedakârlıkları, emekleri, sevgileri ve mücadeleleriyle insanlığın umudunu yeşerten tüm kadınların, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü tebrik ediyorum. İnsanlık tarihindeki nice örnekleri gibi, ülkemizin kadınları da, tarih boyunca istiklal ve istikbal mücadelelerimizde daima en ön safta yer aldılar. Kimi zaman devletin kuruluşunda, kimi zaman vatanın kurtuluşunda görev üstlenen kahraman kadınlarımız, geride asla unutulmayacak, günümüz kadınlarına rehber olacak bir miras bıraktılar. Bugün de kadınlarımız, Türkiye’nin demokrasi, kalkınma ve özgürlük mücadelesine damgalarını vuruyorlar. 15 Temmuz gecesi kadınlarımızın gösterdiği fedakârlıklar ve cesaret, asla unutulmayacak bir görüntü olarak tarihimize nakşolunmuştur. Hepimiz şunu iyi biliyoruz ki kadının daha güçlü olduğu bir Türkiye, gelecek hedeflerine daha hızlı ilerleyecektir. Bu düşüncelerle, 15 Temmuz darbe girişimi sırasında yitirdiklerimiz başta olmak üzere ülkemizin bekası, milletimizin istikbali için şehit olan tüm kadınlarımızı şükranla anıyorum. Canlarından çok sevdikleri çocuklarını, eşlerini, babalarını, kardeşlerini vatan uğruna toprağa veren şehit yakınlarımıza sabır temenni ediyor, tüm kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutluyorum.”

AK Parti Kastamonu Milletvekili Murat Demir
Kadınlarımız, önemli görevler başardı

AK Parti Kastamonu Milletvekili Murat Demir, 8 Mart Kadınlar Günü mesajı yayınladı. Milletvekili Demir, mesajında şu ifadelere yer verdi: “Cumhuriyetimizin odak noktasında yer alan kadınlarımız, modern ve çağdaş günlere gelmemizde önemli görevler başarmışlardır.
Vatanı için savaşta erkek kılığına giren Halime Çavuş, sırtında mermi taşıyan Şerife Bacı, küçük teknesi ile denizden mermi taşıyan Rahime Kaptan, Hüma Hatun ve tüm kahraman kadın şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyor, yüreklerindeki sevgi ve şefkati karşılıksız veren fedakâr kadınlarımızın, 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü kutluyor, Türk ve Dünya kadınlarına sağlık, huzur ve mutluluk getirmesi temennisiyle, selam, sevgi ve saygılar sunuyorum.”

Kastamonu Belediye Başkanı Tahsin Babaş 
Kadına uygulanan her türlü şiddeti kınıyorum

Kastamonu Belediye Başkanı Tahsin Babaş, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle yayınladığı mesajda, “Kadınlarıyla var olmuş, İstiklal ve İstikbal mücadelesini kazanmış bir milletin evlatları olarak 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü en kalbi duygularımla kutluyorum” dedi.
Başkan Babaş, mesajında şu ifadelere yer verdi: “Tarihimizin her safhasında önemli görevler üstlenen kahraman kadınlarımız, günümüze rehber olacak birçok destanı miras olarak bizlere bırakmışlardır. Türkiye’nin temellerinde Şehit Şerife Bacı, Halime Çavuş, Nene Hatun gibi isimli isimsiz kahraman Türk Kadının harcı bulunmaktadır. Kurtuluş Savaşı’nda İstiklal ve İstikbalimiz için Şehit Şerife Bacı nasıl önce vatan diyerek kundaktaki çocuğunun örtüsünü mermilerin üzerine örtmüşse, Halime Çavuş nasıl cepheden cepheye koşarak göğüs göğüse çarpışmışsa, 15 Temmuz’da Ayşe Aykaç kardeşimiz gibi nice kadın kahramanımız İstiklal ve İstikbalimiz için aynı ruhla Boğaziçi Köprüsü’nde şehadet şerbetini içmiştir. Bugün de Şehit Şerife Bacı’nın Halime Çavuşların, Nene Hatunların ve Kara Fatmaların asil torunları olan Türk Silahlı Kuvvetlerinin kadın kahramanları Afrin’de kalleşlere karşı mücadele vererek göğsümüzü kabartmakta ve şanlı tarihimize yeni destanlar yazmaktadır.
10 Aralık 1919 yılında Kadın Mitingi’nde dünyaya meydan okuyan Kastamonu kadını dün olduğu gibi bugünde ülkemiz üzerinde şer odaklarının oyunlarını yakinen görmekte ve Kurtuluş Mücadelesi ruhuyla hareket etmektedir. İçinde bulunduğumuz zor günlerin üstesinden tarihimizde olduğu gibi fedakâr ve cefakar kadınlarımızın dik duruşu ve yetiştirdikleri vatan evlatlarının üstün mücadelesiyle geride bırakacağımıza yürekten inanıyorum. 
Kadınlarımıza yönelik yaptığımız projelerle dikkat çeken bir belediye olarak üzerimizdeki sorumluluğun bilincindeyiz. Önümüzdeki süreçte de kadınlarımızın sosyal yaşantımız içerisinde aktifliğinin daha da artması adına var gücümüzle çalışacağımızın bilinmesini isterim. 
Bizler kadınlarımıza her alanda değer verirken, insanlığa yönelik suç olarak gördüğümüz kadına yönelik şiddetin tamamen ortadan kaldırılması noktasında da topyekun bir birliktelikle hareket etmeliyiz. Kadına uygulanan her türlü şiddeti kınıyor, bu sorunun çözümü için hükümetimiz önderliğinde toplumumuzun her kesiminin bu zihniyet değişimini tarihimizden aldığımız güçle gerçekleştireceğine yürekten inanıyorum. 
Bu duygular içerisinde 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutluyorum. Gerek Çanakkale’de gerek Milli Mücadele’de gerek 15 Temmuz hain kalkışmada, gerekse Afrin’de vatanını, milletini, devletini, bayrağını ve inançlarını savunarak bu uğurda şehit olan kadınlarımızı minnetle yad ediyor Cenab-ı Hak’tan rahmet diliyorum.”

İl Genel Meclis Başkanı Mehmet Kayıkcı 
Kadınlarımız şefkatin, fedakarlığın ve sabrın sembolü

İl Genel Meclis Başkanı Mehmet Kayıkcı, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü mesajında, “Ülkemizin gelişmesine ve çağdaşlaşmasına büyük katkıda bulunan kadınlarımız; toplumsal ve ekonomik yaşamın gelişmesindeki en önemli temel taşlarımızdır” dedi.
Kayıkcı’nın mesajı şöyle: “Kadın, Türk toplum ve aile yapısında müstesna bir yere sahip olup, aile dokusunun temelini teşkil ederek şefkatin, fedakarlığın sabrın ve özverenin sembolü; toplumun yapısını güçlendiren, şekillendiren, aile birliğinin en önemli unsuru Türk Kadını ve Türk annesi daima sevginin kaynağı olmuştur. Kutsal annelik görevinin yanı sıra üstlendikleri roller ile günümüz çağdaş medeniyetinin oluşmasında büyük katkı sağlayan kadınlar, tarihimizin her döneminde devletin kuruluşundan yönetimine kadar her kademede yerini almış ve gereken saygıyı görmüştür. Kurtuluş Savaşı’nda bağımsızlığımız için erkeğinin yanında cepheden cepheye koşan Türk kadını, Cumhuriyet ile birlikte toplumsal yaşamdaki yerini güçlendirmiştir. Tüm bu duygu ve düşüncelerle 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü kutlar; kadınlarımızın şiddete ve kötü muameleye maruz kalmadıkları, yaşamın her alanında etkinliklerinin daha da arttığı sağlıklı ve başarılı yıllar dilerim.”

AK Parti İl Başkanı Doğan Ünlü
Kadınlar, toplumumuzun temelidir


AK Parti Kastamonu İl Başkanı Doğan Ünlü, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü mesajı yayınladı.
Ünlü’nün mesajı şöyle: “Gerek kurtuluş mücadelesinde ve gerekse Cumhuriyetimizin kuruluşunda kadınlarımızın yaptığı fedakarlıklar halen hafızalarımızdadır. Kadınlar, bizim topraklarımızda hem toplumun hem ailenin temelidir. Bir anne, bir eş, bir evlat olarak kadın, toplumu dönüştüren ve istikamet verendir. Memleketimizin sinesinden çıkmış nice kadınlar, cephe hattına cephane taşıyan Şerife Bacılar, küffarla savaşmak için erkek kılığına giren Halime Çavuşlar, İlk Kadın Mitingi’ni düzenleyen Zekiye Hanım’lar, askerlere sargı alınması için gelinliğini Kızılay’a bağışlayan Hatice Bacı’lar, Çerkeş yollarında çıplak ayağıyla cephane taşıyan Necibe Nine’ler vardır. Memleketimizin sinesinden Peygamber Efendimizin övgüsüne layık olmuş Fatih Sultan Mehmetler yetiştiren Hatice Halime Hüma Hatunlar çıkmıştır. Ülkemiz ne zaman bir istiklal mücadelesine girse kendini en öne atmaktan hiç çekinmeyen asil Türk Kadını, 15 Temmuz akşamı da adeta şehadete koşmuştur. Cideli Şehidimiz Ayşe Aykaç ile birlikte 8 asil vatandaşımız şehadet şerbetini yudumlayarak, “Kadın Kahramanlar” destanına ortak olmuşlardır.
Dünyada demokrasinin gelişmesi ve insan hakları standartlarının yükselmesiyle birlikte kadın hakları konusunda da ciddi adımlar atılmış, ülkemiz de kadın hakları alanında gerçekleştirdiği reformlarla dünyada kendine önemli bir yer edinmiştir. 16 yıllık iktidarımızda kadınlar gerek üretimde, gerekse yönetim kademelerinde toplumun belkemiği haline gelmiştir. Sevgiyi, fedakârlığı, üretkenliği ve duyarlılığı temsil eden kadınlarımız, huzurlu ve sağlıklı bir toplumun temel taşlarıdır. Onların, her zaman ailesine ve topluma önemli katkılar sağlaması ve hayatın her alanında etkin bir şekilde yer alması bizleri sevindirmektedir.
Bu duygu ve düşüncelerle başta şehit annelerimiz olmak üzere dünden bugüne toplumsal hayatımızın, millet ve devlet yapımızın odağında yer alan, her şartta fedakarlıklarını esirgemeyen tüm kadınlarımızın, hayatın her alanında daha etkin olmaları dileğiyle 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutluyorum.”

MHP Kastamonu İl Başkanı Hacı İbrahim Maşalacı 
Biz kadın denildiğinde ne görmeliyiz?

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kastamonu İl Başkanı Hacı İbrahim Maşalacı, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü mesajı yayınladı. Maşalacı’nın mesajı şöyle: “Her yıl 8 Mart günü geldiğinde, hem ülkemizde hem de dünya üzerinde kadınlar konuşuluyor, kadınlarla ilgili değerlendirmeler herkesin malumat müktesebatı çerçevesinde yapılıyor. Bu konuda vicdani farkındalık düzeyinin küresel ölçekte yükselişi şüphe yok ki memnuniyet vericidir. 8 Mart 2018’de Dünya Kadınlar Günü münasebetiyle çok sayıda toplantı, panel, konferans, münazara, hatta münakaşa yapılacağı bellidir. Biz kadın deyince ne anlamalıyız? Beşik sallayan anne, çocuğunu doyurup, giydirip büyüten ebeveyn mi? Biz kadın denildiğinde neyi görmeliyiz? Evini çekip çeviren, eşine destek veren, aşını işini dert eden bir fedakârlık anıtı mı? Biz kadını nasıl tarif etmeliyiz? Şeref ve namus timsali, ar ve iffet simgesi mi? Kadına baktığımızda neyin mahcubiyetini yaşamalıyız? Dinmeyen şiddetin mi? Verilmeyen değer mi? Eksilmeyen istismar ve cinayetlerin mi? Kadına baktığımızda bu söylediklerimin hepsi fazlasıyla vardır ve karşımızdadır. En temel sorun, en bariz ayıp kadının bir insan olduğu gerçeğinin unutuluyor, umursanmıyor oluşudur. Kadın her şeyden önce bir insan, her şeyden önce eşref-i mahlûkattır. Ülkemizde 2017 yılı içinde 408 kadın katledilmiştir. Bunların çoğunluğu ise ya devlet koruması altındayken ya da boşanma davası sürerken hedef olmuşlardır. Bu yılın Ocak ayında 28, Şubat ayında ise 47 kadın cinayeti işlenmiştir. Yine 2017 yılında, 101 tecavüz, 247 taciz vakası yaşanmıştır. 376 kız çocuğu cinsel istismar felaketinin kurbanı haline gelmiştir. İstismar suçuna getirilecek cezalar ister kimyasal isterse de ebedi mahkûmiyet olsun, sonuna kadar uygulanmalı, sonuna kadar istismarcıların hesabı görülerek iyi hal falan da dikkate alınmamalıdır. Kadın hak ettiği toplumsal mevkii almalı, siyasetten ticarete, ekonomiden sanata, eğitimden spora layık olduğu mertebelere ulaşmalı, yalnızca şiddet konuşulurken hatırlanmamalı, yalnızca 8 Mart’a sıkıştırılmamalıdır. Bu sorumluluk hepimizin omuzlarındadır. Unutmayınız ki, kadınlar kadar güçlüyüz, kadınlar kadar insanınız, kadınlar kadar medeniyiz. Kastamonu'muzdaki hanımefendiler başta olmak üzere, tüm kadınlarımızın, aziz şehitlerimizin tüm muhterem annelerinin 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutluyor, saygılarımı sunuyorum.”

Kastamonu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Seyit Aydın 
Türk kadını dünya kadınlarına örnektir

Kastamonu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Seyit Aydın, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü mesajında, “Ülkemizin düşmanlardan kurtarılmasında ve Cumhuriyetimizin kurulmasında büyük vazifeler üstlenerek sırtında cephanesiyle Mehmetçiğe yardım eden Türk kadını dünya üzerindeki diğer ülkelerin kadınlarına her daim örnek teşkil etmiştir” dedi.
Aydın’ın mesajı şöyle: “Cemiyetin yapı taşını teşkil eden ailenin en müstesna üyesi olan kadınlar; her türlü kıymetin timsali olma rolünü üstlenerek, şefkatin, fedakârlığın ve sabrın sembolü olmuştur. Mukaddes aile kurumumuzda ve artan eğitim seviyesiyle içtimai, iktisadi ve siyasi alanlarda da söz sahibi haline gelen kadınlarımızın Ülkemizin inkişafında emeği büyüktür. Bu duygu ve düşüncelerle her türlü ayrımcılığın sona ermesi, her alanda kadınların hak ettikleri mukaddes kıymetin verilmesi temennisiyle başta şehit ve gazi anneleri ile eşleri olmak üzere, bütün kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutluyorum.”

Taşköprü Belediye Başkanı Hüseyin Arslan 
Kahramanlıkları asla unutulmayacak


Taşköprü Belediye Başkanı Hüseyin Arslan, 8 Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Arslan mesajında şunları söyledi: “Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de 8 Mart Kadınlar Günü olarak kutlanmaktadır. Kadınların toplumsal ve siyasal yaşama etkin katılımı, gelişmişliğin ve çağdaşlığın önemli göstergelerinden biridir. Günümüz dünyasında, milletler kadına verdikleri değer ölçüsünde statü kazanır duruma gelmiştir. Milli Mücadelemizde cephede savaşan erkeğine mermi taşıyan Türk kadını, Cumhuriyetin kurulmasıyla birlikte, sosyal ve kültürel alanlarda, eğitimde, hukukta,  siyasette ve diğer birçok alanda erkeklerle eşit haklara sahip olmuştur. Türk Kadınının, 15 Temmuz gecesi de ecdadından aldığı feyz ve ruhla sergilediği kahramanlıkta asla unutulmayacaktır. Bu duygu ve düşüncelerle tarihe adını altın harflerle yazdıran Türk Kadını başta olmak üzere tüm dünya kadınlarının 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü kutluyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.”

AK Parti Kadın Kolları İl Başkanı Eda Şen
Onur duyuyoruz

AK Parti Kastamonu Kadın Kolları İl Başkanı Eda Şen, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü mesajı yayınladı. Şen’in mesajı şöyle: “Dünyanın yarısını kadınlar oluştururken diğer yarısını da kadınların yetiştirdiği bireyler oluşturmaktadır. Bir toplumun gelişmesi ve aile yapısı tamamen kadına bağlıdır. Geleceğimizi oluşturan kadınlarımızın yeri bir güne sığdırılamaz fakat 8 Mart Dünyada kadınların eşitlik, kalkınma ve huzurlu yaşam dileklerini dile getirdikleri gündür. Bizlerde ana, bacı, eş ve yoldaş olan, attığı her adımda dünyayı güzelleştiren kadınlarımızın başarılarını, sıkıntılarını dile getirmeyi ve çözüm süreci oluşturmayı kendimize vazife edinmiş bulunmaktayız. 
Bizler AK Parti Kadın Kolları olarak ticaretten siyasete her alanda emek veren tüm kadınlarımızın yoldaşı ve destekçisi olmaktan onur duymaktayız. Kastamonumuzun kıymetli hanımları ile gücümüze güç katarak, birlik ve beraberlik içerisinde, daha güçlü Türkiye için hedeflerimiz doğrultusunda el ele vererek yürüyeceğimize olan inancım ile tüm kadınlarımıza sevgi ve muhabbetlerimi sunuyorum.
Her gün yeni mucizeler yaratan, her adımda dünyayı güzelleştiren ve toplumumuzun mimarı kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nü kutluyor, Umut başarı ve huzur dolu yarınlar temenni ediyorum.”

İYİ Parti Kastamonu İl Başkanı İlhan Engin 
İstikbal, kadınların ellerinde şekillenir

İYİ Parti Kastamonu İl Başkanı İlhan Engin, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü mesajı yayınladı.
Engin’in mesajı şöyle: “Ülkemizin gelişmesinde büyük emekleri olan kadınlar, toplumsal, sosyal ve ekonomik yaşamdaki gelişmelerin temel öğesidir. Kadınlar, toplumun yapısını güçlendirip, şekillendiren aile birliğinin en önemli unsuru olarak daima özverinin, sevginin kaynağı olmuşlardır. Kadınlarımız, analarımız, bacılarımız ve eşlerimiz olarak geleneksel ve köklü kültürümüzün gereği müstesna bir yere sahip olup, daima şefkatin, fedakârlığın ve özverinin sembolü olmuşlardır. İstikbal, neslin emanetçileri olan kadınların ellerinde şekillenir. Cennet anaların ayakları altındadır anlayışındaki bir medeniyetin, kadınlara yönelik her türlü ayrımcılığı reddeden, kadını her zaman baş tacı eden, onlara büyük değer veren bir geleneğin temsilcileriyiz. Bu vesileyle, yüreklerindeki sevgi ve şefkati hiçbir karşılık beklemeden veren değerli kadınlarımızın, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nü kutlar ve en derin saygılarımı sunarım.”

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV