banner38

banner39

banner46

banner47

banner29
19 Ocak 2019 Cumartesi

7 EVİN YANDIĞI KÖYDE YARALAR SARILIYOR

İhsangazi ilçemiz Akkirpi Köyü’nde önceki gün 7 ev ile 3 samanlığın yandığı yangınla ilgili köyde yaralar sarılmaya çalışılıyor.

04 Mayıs 2018 Cuma 13:37
7 EVİN YANDIĞI KÖYDE  YARALAR SARILIYOR
 

   İhsangazi ilçemiz Akkirpi Köyü’nde önceki gün 7 ev ile 3 samanlığın yandığı yangınla ilgili köyde yaralar sarılmaya çalışılıyor.

İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) ile Kızılay ekipleri tarafından yangından etkilenen vatandaşlara çadır kuruldu, yatak, nevresim, battaniye ve yiyecek yardımı yapıldı. İtfaiye personeli Şaban Hepcan yaptığı açıklamada, saat 03.30'da kendilerine ihbar geldiğini söyledi. Kısa bir sürede köye ulaşmaya çalıştıklarını ifade eden Hepcan, “Geldiğimizde burası felaket bir haldeydi. Her taraf yanıyordu. Müdahale etmeye çalıştık. Elimizden gelen çabayı gösterdik" dedi.

Yine İhsangazi Belediye Başkanı Zühtü Danacı ile birlikte Akkipri Köyü’ne giden AK Parti İl Başkanı Doğan Ünlü ve AK Parti Kadın Kolları Başkanı Eda Şen köylülerin istek ve taleplerini dinleyip geçmiş olsun dileklerini ilettiler.

 

AK Parti İl Başkanı Doğan Ünlü, ziyaretle ilgili yaptığı açıklamada, “7 evin kullanılamaz hale geldiği, 5 ailenin evsiz kaldığı yangının yaşandığı İhsangazi Akkirpi Köyü'nü ziyaret ettik, yürütülen çalışmaları inceledik. Köy halkı ile görüşerek yanlarında olduğumuzu belirttik. Devletimiz tüm birimleri ile vatandaşlarımızın mağduriyetini gidermeye yönelik çalışmalarını yürütüyor. Tesellimiz can kaybı olmaması. Tekrardan tüm hemşerilerimize geçmiş olsun diyoruz. Allah bir daha bu tür afetler yaşatmasın” dedi.

 

AK Parti Kadın Kolları Başkanı Eda Şen, “İhsangazi ilçemiz Akkirpi Köyü’nde çıkan  yangın sebebiyle ziyaret gerçekleştirerek, yürütülen çalışmaları inceleme fırsatı bulduk. Gece geç saatlerde çıkan yangında 7 evin kullanılamaz hale geldiği 5 ailenin evsiz kaldığı köyde tek tesellimiz can kaybı yaşanmaması oldu. Köy halkımız ve mağdur ailelerimizle tek tek görüşerek daima yanlarında olduğumuzu partimiz, devletimiz, sivil toplum kuruluşlarımız ve vatandaşlarımızla birlik beraberlik içinde bu sıkıntılı süreci atlatmalarına el birliği ile destek olacağız. Vatandaşımıza hizmet düsturuyla çıktığımız bu yolda elimizden geleni yapmaya hazırız” dedi. (Haber Merkezi)

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV