banner38

banner39

banner46

banner47

banner29
19 Eylül 2019 Perşembe

7 ENGELLİ VATANDAŞA TEKERLEKLİ SANDALYE DAĞITILDI

İstanbul'da faaliyet gösteren Kastamonu Kadın Derneği (KAST-KADER), bir dizi program kapsamında Kastamonu'ya çıkarma yaptı.

09 Şubat 2019 Cumartesi 10:51
  7 ENGELLİ VATANDAŞA TEKERLEKLİ SANDALYE DAĞITILDI

 

İstanbul'da faaliyet gösteren Kastamonu Kadın Derneği (KAST-KADER), bir dizi program kapsamında Kastamonu'ya çıkarma yaptı.

Beraberindeki bir heyetle Kastamonu'ya gelen Dernek Başkanı Emine Çelik, dernek olarak bu yılı 'farkındalık yılı' ilan ettiklerinin altını çizdi. Dernek, Kastamonu'da engelli olan 7 ailenin de yüzünü güldürdü. 6'sı manuel, 1'i ise akülü olmak üzere toplam 7 tekerlekli sandalye, ailelere dağıtıldı.

Kurşunlu Han Otel'de düzenlenen program da duygusal anlar da yaşandı. İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Yaşar Dolapcı, Kastamonu Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Erkan Yılmaz ve Kurşunlu Han Otel Müdürü Cem Dilimel'in de katıldığı programın ardından değerlendirmeler de bulunan KAST-KADER Başkanı Emine Çelik, “Farkımızın farkındayız, özel bireyler ve engelli çocukların aslında tüm toplumun farkında olması istediğimiz için böyle bir projenin içerisindeyiz. Bu yılı biz, Kastamonu Kadın Derneği olarak 'farkındalık yılı' ilan ettik. Farkındalık yılı kapsamında duyarlılığı, toplumda duyarlı olmanın önemini anlatacağız. Akşam ki programımız, özel ve engelli bireylerin aileleri için bir eğitim programıdır. Biz, elimizden ne geliyorsa, herkesin elini taşın altına koymasını istiyoruz. Gerçekten toplumda iyiliği ve sevgiyi yaymalı ve birbirimize faydalı olmak için mücadele etmeliyiz. Biz bunun peşindeyiz” dedi.

Dernek çalışmaları hakkında da bilgi veren Çelik, “Dernek çalışmalarımız çok iyi gidiyor. Dediğimiz gibi; çok farklı projeler yapıyoruz ve bunları Kastamonu’ya dönük olarak yapıyoruz. Çünkü herkesin kendi memleketine sahip çıkmasını istiyoruz. Kendi memleketimize sahip çıkarsak, vatanımıza ve toprağımıza; bence daha iyi bir Türkiye elde edebileceğimizi düşünüyoruz” dedi.

Merve Karaca

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV