banner29
26 Mart 2019 Salı

‘6. Geleneksel Küre Kilim Festivali’nde Mustafa Ceceli sahne aldı KÜRE HALKI MÜZİĞE VE EĞLENCEYE DOYDU

Türk Dünyası Kültür Başkenti Kastamonu etkinlikleri kapsamında Küre Belediye Başkanlığı organizesinde Küre’de 3 gün devam eden “6. Geleneksel Küre Kilim Festivali” ünlü sanatçı Mustafa Ceceli’nin konseriyle final yaptı. Ceceli, sık sık sahneden inerek hayranlarının yanına gitti, onlarla tokalaştı. Ceceli, öncesi de sürpriz sanatçılar sahne alarak şarkılarını seslendirdi.

03 Temmuz 2018 Salı 09:41
 ‘6. Geleneksel Küre Kilim Festivali’nde Mustafa Ceceli sahne aldı   KÜRE HALKI MÜZİĞE VE EĞLENCEYE DOYDU


Türk Dünyası Kültür Başkenti Kastamonu etkinlikleri kapsamında Küre Belediye Başkanlığı organizesinde Küre’de 3 gün devam eden “6. Geleneksel Küre Kilim Festivali” ünlü sanatçı Mustafa Ceceli’nin konseriyle final yaptı. Ceceli, sık sık sahneden inerek hayranlarının yanına gitti, onlarla tokalaştı. Ceceli, öncesi de sürpriz sanatçılar sahne alarak şarkılarını seslendirdi.

Festival boyunca da İnebolulu Kemaneci Murat ve Davul Zurna ekibi festivale gelenlere güzel anlar yaşattı. Festival alanı yanına kurulan dev eğlence platformun da çocuklar da gönüllerince eğlendi. Küreli esnaflar da festival alanına açtıkları stantlarda yiyecek, içecek ve oyuncak satışı yaparak bütçelerine ekonomik katkı sağladı. Stantlarda Küre yöresi doğal yiyecek ve gıda ürünleri yer aldı.

11 SANATÇI SAHNE ALDI

Küre festivalinde üç gün içinde Turgay Özçelik, Serdar, Dilek Karaaslan, Deniz Erdoğmuş ve Fevzi Ufuktan, Cengiz Çelik, Burak, Gökhan, İbocan, Safiye Soyman ve finalde de Mustafa Ceceli olmak üzere 11 sanatçı sahne aldı. Cumartesi akşamı Safiye Soyman ile sahneye çıkacak olan Faik Öztürk ise sahneye çıkmak için hazırlanırken rahatsızlaştı ve Küre Devlet Hastanesine kaldırılarak sabaha kadar hastanede gözetim altında tutuldu, Pazar günü ise ambulans helikopterle İstanbul’a gönderildi. Faik Öztürk’ün yerine Safiye Soyman bir saat daha fazla sahnede kalmak zorunda kaldı. Festival finalinde sahne alan Mustafa Ceceli sonrasında da havai fişek gösterisi yapıldı. Mustafa Ceceli’ye Küre Belediye Başkanı Aydınlı, Küre ile özdeşleşen ve adına festival yapılan Küre Kiliminden hediye etti.

Türkiye Geleneksel Spor Dalları Federasyonu As Başkanı Günal Genç’de festivalde Başkan Kamil Aydınlı’ya günün anısına Türkiye Geleneksel Spor Dalları Federasyonu adına plaket takdim etti. Genç, Küre’de güzel bir festival programı gerçekleştiren Kamil Aydınlı’ya, emeği ve katkısı geçenlere teşekkür etti.

ÜNLÜ SANATÇI KÜRE’YE HAYRAN KALDI

Büyük bir performans sergileyen, Küreli olan Orkestracı ve ünlü perküsyon sanatçısı 

Orkestra Şefi Gencer Savaş’a ve Küre halkına da jest yapan ünlü sanatçı Mustafa Ceceli şunları söyledi: “Bugün Küre’ye seçkin, alanında uzman orkestra ve müzik grubumuzla birlikte geldik. Müzik grubumuzda Küreli hemşehriniz Gencer Savaş’da var. Şimdi Küre’ye ayrıcalık yapmayınca da olmaz. Sizler için söyleyeceğim müzik repertuarımı da çoğalttım. Ortam güzel, kalabalık güzel, Küreliler güzel, misafirperver ve çok cana yakınlar. Küre cennet gibi bir şehir, temiz ve doğal havası bizi de çarptı. Güzel ve şirin bir kasabada yaşadığınız için sizleri kutluyorum, sizler çok şanslısınız” dedi ve gösterilen yakın ilgi ve alaka içinde teşekkür etti.

Renkli kişiliğiyle, sahip olduğu birbirinden farklı müzik tarzlarıyla, kendi orkestrasını kuran, aynı zamanda Mustafa Ceceli Orkestrası’nda çalan, hemşehrileri Küreliler için tüm performansını sergileyen, iki saat boyunca sahnede ve alanda tur atarak marifetlerini de gösteren ünlü orkestracı ve perküsyon sanatçısı Gencer Savaş, “Annem Küreli, bende sizin hemşehrinizim. Bu yüzden de çok mutlu, sevinçli ve duyguluyum. Sanatçı arkadaşımız da güzel bir performans sergiledi. Çok sayıda güzel şarkı ve eserini de Küreli hemşehrilerim için söyledi. Küreli olmaktan dolayı da büyük gurur duyuyorum. Küre’ye gidilecek denilince canı gönülden ve severek geldim. Sanatçı arkadaşımız Ceceli’ye ve diğer müzik grubundaki arkadaşlarıma ve çok yakın ilgi ve alaka gösteren Küreli hemşehrilerime çok teşekkür ediyorum” dedi.

Festival programına; Küre Kaymakamı Fatih Kayabaşı, Belediye Başkanı Kamil Aydınlı, Kastamonu Emniyet Müdür Yardımcısı Ayhan Atseven, İl Turizm Müdürü Mehmet İshak, Kastamonu Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ahmet Kaçar, Türkiye Geleneksel Spor Dalları Federasyonu As Başkanı Günal Genç, Türkiye Geleneksel Spor Dalları Federasyonu Kastamonu İl Temsilcisi Bünyamin Berberoğlu, daire müdürleri, STK temsilcileri, siyasi parti temsilcileri başta olmak üzere çok sayıda vatandaş katıldı.

KAMİL AYDINLI: FESTİVALİMİZİ BAŞARILI

VE SORUNSUZ BİR ŞEKİLDE YAPTIK

Kapanışta konuşan Belediye Başkanı Kamil Aydınlı, “İlçemizde üç gün boyunca gurbettekiler ile Küre halkını bir araya getirmek, birlik, beraberlik ve kaynaşmayı sağlamak, Küre ile özdeşleşen ilçenin meşhur Küre Kilimini tanıtmak için bu yıl 6. Geleneksel Küre Kilim Festivalimizi başarılı ve sorunsuz bir şekilde yaptık. Festivalimize gerek çevre ilçelerden ve gerekse de çevre illerimizden gurbetten çok sayıda gelenimiz oldu. Düzenlediğimiz festival ile tüm katılımcılarımızda güzel ve heyecanlı anlar yaşadılar, küçük büyük herkes de gönüllerince eğlenerek streslerini de atma imkânı buldular. Bizde Belediye Başkanlığı olarak, kaymakamlığımız ve tüm kurumlarımızla, valiliğimizin ve yine sponsorlarımızın da katkılarıyla güzel bir organizasyon gerçekleştirdik. Festivalimizin yapılmasında emeği ve katkısı geçen, festivalimize katılan herkese Belediye Başkanlığımız ve Küre halkı adına ayrı ayrı teşekkür ediyorum” dedi.
(Haber Merkezi)


    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV