banner38

banner39

banner46

banner47

banner29
17 Ocak 2019 Perşembe

500 ARAKANLI MÜSLÜMAN DENİZ FENERİ İLE GÖRDÜ

100 yılın İyilik Hareketi olarak anılan Deniz Feneri Derneği, Ramazan ayı için 240 aileye dağıtılacak Ramazan kolisi hazırladı. Deniz Feneri Derneği Kastamonu Temsilcisi Halit Bitkin, ihtiyaç sahiplerine yardım eli uzatmaya devam ediyor.

16 Mayıs 2018 Çarşamba 11:11
500 ARAKANLI MÜSLÜMAN DENİZ FENERİ İLE GÖRDÜ
 

  100 yılın İyilik Hareketi olarak anılan Deniz Feneri Derneği, Ramazan ayı için 240 aileye dağıtılacak Ramazan kolisi hazırladı. Deniz Feneri Derneği Kastamonu Temsilcisi Halit Bitkin, ihtiyaç sahiplerine yardım eli uzatmaya devam ediyor. Yaptığı toplantı ile çalışmalarından söz eden Bitkin, Pakistan’daki Arakanlı Müslümanlara göz ameliyatı yaptıklarını ve 500 kişinin sağlığına kavuştuğunu belirtti.
Türkiye’nin dört bir yanında hayata geçirdiği gıda, eğitim, sağlık ve barınma projeleriyle ihtiyaç sahiplerinin yanında olan Deniz Feneri Derneği, Kastamonulu bağışçıların sayesinde Pakistan’daki Arakanlı Müslümanlara katarak ameliyatı yaptı. 103 bin 800 TL’ye mal olan ameliyat parasının Kastamonu’dan karşılandığını ifade eden Deniz Feneri Derneği Kastamonu Temsilcisi Halit Bitkin, “Kastamonulu bağışçılarımıza çok teşekkür ediyorum. Yapılan göz ameliyatı ile 18 yıldır, 5 yıldır ve uzun sürelerdir gözleri görmeyen Müslüman kardeşlerimiz görmeye başladı. Onların ameliyat sonrasındaki mutluluklarını tarif edemem. Yaşının kaç olduğunu bilmeyen bir kardeşimiz ameliyat olduktan sonra şükranlarını bizlere iletti. Bağışçılarımızdan Allah razı olsun” dedi.

“MAZLUMLARIN SON KALESİ TÜRKİYE’DİR”

Yurt dışındaki Müslümanlara yardım etmek için çok defa yurt dışına giden Bitkin, gözlemlerini de anlatarak, “Türkiye’de hassasiyet çok fazladır. Türkiye’nin sayesinde de tüm mazlumlara yardım edeceğiz. Mazlumların son kalesi Türkiye’dir. Vatandaşlarımızın bağışlarıyla pek çok kardeşimize yardım edeceğiz” diye konuştu.

240 AİLEYE RAMAZAN KOLİSİ

Ramazan ayında yapacakları faaliyetlere de değinen Bitkin, “Ramazan ayında 2 akşam yetim, 4 akşam ise ihtiyaç sahibi aileler için şehir merkezindeki lokantalarda iftar düzenleyeceğiz. 240 aileye de Ramazan kolisi dağıtacağız. Geçen senelerde olduğu gibi bu senede Nasrullah Meydanı’nda stand açarak Ramazan ayında yardım yapacak vatandaşlarımızdan bağış alacağız. Vatandaşlarımız adına Ramazan kolisi de ihtiyaç sahiplerimize ulaşacak. Deniz Feneri Derneği kurulduğu günden bugüne kadar şubeleri, temsilcilikleri, gönüllüleri ve bağışçılarıyla Türkiye ve dünyada nerede bir mazlum varsa orada olarak yardım isteyen sese cevap verecektir” ifadelerini kullandı.       

Tuğçe Yerdelen

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV